Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti szoptatás...

Terhesség alatti szoptatás okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Erről eltérnek a vélemények, és nehéz bizonyítani, főleg kontra, mert hát nem lehet kipróbálni, hogy "mi lett volna ha..."

Valószínű azonban, hogy ha mindenki egészséges, a baba életképes és az anya szervezete is rendben van (nem volt sok vetélése azt megelőzően sem), akkor nem okoz ez gondot.


Én 6,5 hónapos terhes koromig szoptattam a nagyot, nálunk nem volt ebből probléma.


Annyi kitétel volt nálam az orvos részéről, hogy (sajnos nagyon hányós voltam), lefogytam 47 kilóra az első trimeszterben, azt mondta ha tovább csökkenne, el kell válasszam a babát, de akkor sem a vetélésre hivatkozott, hanem az én szervezetemre, hogy ne merüljön ki még jobban. Szerencsére akkor fordult a mérleg és hízni kezdtem. (Szülésig még 22 kg-t :)


Vannak orvosok, akik azt mondják, hogy ha baj a szoptatás, akkor meg sem fogan az újabb élet, megint mások szerint meg a kettő nem függ össze.


Én a magam tapasztalata alapján azt gondolom, hogy nincs összefüggés, de talán "ki kell próbálni", ha nem tapadna meg a babám emiatt, akkor talán én is elválasztanám a nagyobbat. (De mint írtam, nálunk ilyesmiről szó nem volt)

2013. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én simerek egy nőt aki szoptatott végig sőt azóta is szopik a nagy is igaz csak napi 1-2 alkalommal és csak ha már a pici jól lakott.
2013. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!