Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba (kistesó) megfoga...

Második baba (kistesó) megfoganása előtt ti is voltatok bizonytalanok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk második bsbát, de amikor a szülésre, éjszakázásra (ami még tart), nehézségekre gondolok elbizonytalanodok..:-/ viszont nagy korkülönbséget nem szeretnénk max 2 évet.

2013. júl. 17. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én pont ezért nem vállaltam be a kis korkülönbséget.

2 év után visszajöttem dolgozni, most 3,5 éves a fiam, már nagyon várjuk, hogy kopogtasson a kistestvér.

Nagyon csúnya szülésem volt, nehezen rázódtunk össze a babával, kellett ez a pár év, hogy kicsit halványuljanak a rossz emlékek.

2013. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Igen! Én rettegtem, hogy nem fogom tudni úgy szeretni és imádni mint az elsőt. Elképzelhetetlennek tartottam, hogy lehet egyformán szeretni. :-) Mostmár a 4.-et várom és tudom, hogy minden rendben lesz. Konfliktusok mindíg vannak a srácok között és nekünk sem egyszerű sokszor, de nem cserélném el ezt semmi pénzért!!!
2013. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
hétfőn lesz 1 éves az első gyermekünk és most várjuk a kistesót 14 hetes vagyok:) januárra vagyok kiírva, pont 18 hónap lesz a különbség:)
2013. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: gratulálok. Esetleg a kérdésemre is válaszolnál?:-)
2013. júl. 17. 13:23
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából a szeretet részétől nem félek. Inkább attól hogy fáradt leszek de itt a màsik. A szüléstől de talán 9 hó alatt csak felkészülök:-) meg hàt a jó kus éjszakàzàs amit most is nyomok végülis szval ùj nem lesz!
2013. júl. 17. 13:27
 6/19 anonim ***** válasza:

Haaat igen :)

Nalunk ebbol nagy vitak voltak (mert en biztos nem sza.ros pelusozok, ejszakazok idrgeskedek)... Parom akarta en nem aztan 3 lett a Fiunk beleegyeztem es 14 hetesen mondtak meg hogy el kell venni mert sulyos rendellenesseggel szuletne! Nagy pofon volt es iszonyat fajdalom de sok mindenre rajottem! Ez a honapunk mar probalkozos honap. Eddig nem akartam most minimum a 3!

2013. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom novemberre várjuk a kistesót.De nagyon féltem és félek is ,hogy hogyan lesznek a dolgok.Mikor eldöntöttük,hogy most jöjjön akkor belegondoltunk,hogy mondjuk x év múlva szeretnénk e ezt újra kezdeni és a válasz nem volt.Inkább amíg benne vagyunk legyünk túl ezen az időszakon(amihez hozzáteszem lehet ,h nem is lesz olyan vészes)mint,h később előről kezdeni.Így legalább a korkülönbség sem lesz nagy
2013. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én a 3ikat nem merem még bevállalni,pont ezért amiket leírtál! Nekem a szüléssel nincs gondom,hanem tudnám most újrakezdeni az éjszakázást és a szoptatással járó nehézségeket!
2013. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 éves múlt az első, és szeptemberre várjuk a második babát. Kis korkülönbséget akartunk, mert mint a férjem és a testvére, mind az én testvéremmel nagy a korkülönbség és egyáltalán nem jó dologként gondol egyikünk sem erre. Örültem is, hogy összejött a 2.baba, de mostanában nagyon gyakran gondolok bele, hogy nem-e korai volt, mert már a terhesség elejétől kevesebb idő jutott a picire, mert nem voltam jól, később megint nem voltam/vagyok jól. Sajnálom, hogy nem igazán tudom felvenni, vinni a kezemben séta közben, ha kérné, nem tudok vele futkározni, bujócskázni, ugrálni. Ha megszületik a baba, akkor egy ideig megint biztos nem, vagy ha majd fizikailag bírnék, akkor meg már kevesebb időm (türelmem?:((( ) lesz rá. Félek, hogy jót akartunk neki a kis korkülönbséggel, és még is nagy nehézséget él át már most is és fog átélni később is az én fizikai határaim és az ő kicsi korából adódó anyásabb igénye miatt:(
2013. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9.vagyok/ aki írta, hogy az éjszakázás, szoptatás újrakezdése miatt nem mer újra babát vállalni, annak írmom, hogy az első babánk egy álom volt, pedig nem szoktattuk sehogy sem, nem volt Suttogó könyv, nem volt jó tanácsokkal szolgáló védőnő-rokon. Egyszerűen ügyes baba volt, szépen evett (igény szerint kapta!) és jól aludt (együtt velünk). Születnek ilyen babák is, higgyétek el!!:) Meg állítólag még ennél jobb babák is:) Én olyan kipihent voltam az első évben, hogy nagyon (pedig éjjel is többször evett, de azonnal vissza is aludtunk). Ami a járás kezdetével kezdődött nekem ez nem könnyű. Mindent megnézni, lerántani, lehúzni, szétszakítani, szétdobálni, szájba venni, eltörni, stb. Hiába ez a világ megismerésének a rendje, szülőként (nekem) nem könnyű.
2013. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!