Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik a második/többed...

Anyukák, akik a második/többedik babával voltatok terhesek, és volt otthon egy picurka, hogyan bírtátok az első álmos/émelygős trimesztert?

Figyelt kérdés
Cefetül érzem magam, használhatatlan vagyok, sokszor még a gyerekkel (15 hónapos pörgőgép) is képtelen vagyok rendesen játszani. A lakásban hadiállapotok uralkodnak, és még a boltbamenést is igyekszem elkerülni, annyira rossz a közérzetem, és néha csillagokat is látok, megszédülök. Lelkiismeret furdalásom van. Nálatok is volt ilyen, vagy ugyanolyan erővel nyomtátok végig ezeket a hónapokat is? Van valamilyen jó tanácsotok amivel javíthatok az állapotomon?
2013. szept. 27. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

sőőt van egy rossz hírem..-utána sem lesz könnyebb,amikor meg lesz a baba.

az baba első évééig egy "zombiként" éltem. állandóan fáradt és álmos voltam,mert hasfájós volt,cicifüggő,és rossz alvó.

Nekem anyukám nagy segítség volt,és a férjem is sokat foglalkozott a nagyobbal az első hónapokban.

2013. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nálam most nem sima álmosság, általában egy energikus nő vagyok, rendben van a ház, az udvar, építkezünk is és mivel a férjem sokat dolgozik, rendesen kiveszem belőle a részemet (amíg a gyerek alszik addig fát vágok, hőszigetelek stb). Segítségem nincs, nem is lesz, nemrég költöztünk ide, és a legközelebbi nagymamához 2 óra az utazás. De tényleg nem ez a gond, hanem a terhesség, teljesen kiszívott, alig élek. Ez lett volna a kérdés lényege, hogy más is ennyire rosszul teljesített az elején, vagy csak én hagyom el magam. Remélem hogy a 12. hét után kicsit talpra állok...
2013. szept. 27. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Elhagyod magad?? Dehogy. Bár mi nem építkezünk, de fáradtnak lenni sajnos nem volt időm. Most sincs. 26 hetes terhes vagyok. Második gyermekemet várom. Dolgozom is. Én megittam napközben egy kávét, az segített. Amúgy nem kávézom)
2013. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Nálam is ez volt. Az elején állandó hányingerem volt reggeltől estig. Semmit nem bírtam enni, mindentől öklendeztem. Van egy két és fél éves fiam. Belvárosban lakunk, második emeleten. Úgy kellett magamat megerőszakolni, hogy naponta 2x lemenjünk sétálni/játszótérre. A főzés is egy kínszenvedés volt... Segítségem nincs, a férjem rengeteget dolgozik, heti több éjszakát nem is alszik itthon. A bevásárlást úgy oldom meg, hogy a TESCO oldalán lehet rendelni, és másnap kihozzák. Nagyon hasznos- online bevásárlás :) Egy két kisebb dologér persze elmegyünk a boltba. Most már kicsit jobb, mert elmúlt a hányinger. A lakás meg néha szalad, új háziállatunk van, a porcica :) Én úgy vagyok vele, hogy legalább edződöm, amikor már lesz itthon egy újszülött is... Visszasírom még a hányingert :) Kitartás! Mást nem tudok mondani.

11hkm

2013. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezt a Tesco-s rendelős dolgot megnézem :)
2013. szept. 27. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hós a lányom...mit ne mondjak, az első hónapom borzalom volt!! felkelni se volt kedvem, és mégis muszály volt, és ugyanúgy főzni mosni takarítani, játszani a gyerekkel, pedig néha még enni se volt erőm a fáradtságtól! szerencsére elmúlt! igazából semmit nem csináltam ellene...
2013. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!