Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen végzettségű és foglalko...

Milyen végzettségű és foglalkozású kismamik vagyunk ezen az oldalon? Odaírnátok, hogy hanyadik babát várjátok és Ti mennyi idősek vagytok?

Figyelt kérdés
Én 30 éves vagyok, első baba, és gyógypeagógus a végzettségem. Nem dolgozom amióta kiderült, hogy babát várok, sok veszélynek vagyok kitéve a "gyerekeim" által.
2009. nov. 7. 23:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Mar irtam egy hozzaszolast (en vagyok a kozmetikus, felsofoku sminkes aki mosogatokent dolgozik).

Angliaban elunk es veszelyeztetett vagyok.

Itt nem kuldenek el tappenzre az igaz, de vannak itt is veszelyeztetett kismamak.

Itt a 39 hetig szoktak javasolni a munkat amin meg is lepodtem.

Fizikai munkat vegzek, de mar csak reszmunkaidoben.

3 honap a szulesi szabadsag, utanna elmeletileg vissza kene mennem dolgozni, de nem fogok.

Sot a 39 hetig sem fogok dolgozni, csak max 30. ig.

Az teny, hogy itt dolgoznak a nok a varandosag ideje alatt.

Az is teny, hogy egeszsegesek a gyermekeik.

De azt is megnezhetnenk, hogy hogyan viselkednek veluk.

Fogalmuk sincs a gyereknevelesrol.

6 hetesen bolcsibe adjak es a szules utan 3 hettel egy barban iszogatnak a baratnoikkel, amig egy ismeretlen a "szemkuk fenyere" vigyaz.

Nyilvan nem halnank bele mi sem a munkaba(magyar nok), de teljesen maskent ertekeljuk azt a pici eletet aki bennunk van vagy volt.

Szerintem mindenki elmehet tappenze aki ugy iteli meg, hogy szuksege van ra.

Rovid ez a 9 honap, es ki kell elvezni.

En nem tehetem meg, mert 2 lakast kell fentartanunk (egyet otthon es egyet amiben itt elunk), es nem megyek vissza dolgozni, amig a lanyom minimum 2 eves nem lesz.

3 honap gyes meg nem eleg 2 evre, igy most kell tartalakolni.


Ez is csak egy velemeny!!!

Mindenkinek szep babavarast es mindenek elott egeszseges babakat kivanok!


25 hetes kismama

2009. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, első babás, 29 hetes. Tanítóképző kozépiskolát végeztem, de már 5 éve újságíróként dolgozok. Most tanulom az egyetemen a szakmát, II. éves vagyok.

Az otthonülésről csak annyit, hogy engem egy vetélés után, 6., 9., 12. és 14. heti barnázással sem vettek táppénzre, rendesen dolgozok, és a kornyezetemben sem ismerek táppénzest. Romániában élünk, itt nem divat a táppénz csak azért, mert stresszes a munkahelyed, nagyon komoly indokkal vesznek táppénzre. A 32. hétig kell dolgozni, szóval november végéig járok még be, de a főnokom rendes, terepmunkára már nem küld, inkább csak szerkesztek. Be van pánikolva, mert ha elmegyek, nem vehet fel új embert a helyemre, szóval inkább a kedvemben jár, csak dolgozzak minél tovább.

2009. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:

a barnázás nem minden esetben jár vetéléssel.első gyerekkel nekem is volt.vannak más TERHES dolgok egy állapotos nő 9 honapja alatt.mint elöttem szólók:-fizikai munka,vegyi anyagokkal aki foglalkozik,toxémia,ami egyfajta fertőzés...toxoplazma amit nyershustól elkaphatsz,nyitott méhszáj.valahol az orvos is legyen felelős,ha enged dolgozni.

mindenesetre jol eltértünk itt a kérdéstől a végére!

2009. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
28 eves, elso baba, szociologus vegzettsegem van, kozalkalmazott vagyok
2009. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:

Én vagyok a Romantika Tv-s!Azt hiszem félreértettetek!Én nem azért írtam ezt mert hülyeségnek tartom..arra akartam reagálni,hogy miért vannak a kismamák táppénzen!És valakinek csípi a szemét,hogy vannak veszélyeztetett terhesek!

Én patikában dolgozom...egy magi alatt több károsodásnak vagyok kitéve,mintha egy bankrabló pajzsként használna...ezért csak a 20-dik hétig tudok dolgozni,mert nagy a vegyi ártalom,a belélegzett porok és mérges szerek miatt akár nekem és a babának is lehetne idegrendszeri károsodása!Pl:ezért vagyok táppénzen...és nem mókából,hanem mert védem magam és a gyermekem!Egy csepp fenol vagy bór és lebénulhatok vagy szellemi fogyatékos is lehetek!Milyen jó lenne így a babának ugye?Vagy az fáj egyeseknek annyira,hogy nekünk már nem kell dolgozni neki meg igen!!!!????


17 hetes kis mamma első baba 22!

2009. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
jah és én írtam azt is,hogy mitől veszélyeztetett valaki!utolsó vagyok!
2009. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz egészségesebb a gyereked, hogy otthon ülsz (bár bizonyos vegyi anyagokkal dolgozó nők esetében igen), viszont megelőzhető vele rengeteg baba elvesztése. A korábban kinyíló méhszáj, korán megrövidült méhnyak, stresszes munkahely, fizikai munka végzése, lepény rossz helyen való tapadása, heamatóma és még sorolhatnánk, mi minden van ami miatt veszélyeztetettnek ítélnek egy kismamát és a biztonság kedvéért kiírnak táppénzre.

A genetikai rendellenesség megint más, itt arról nem is beszél senki.

El tudom képzelni, hogy ott a nők rá vannak kényszerülve, hogy a legvégsőkibb dolgozzanak, még akkor is ha ezzel veszélyeztetik a magzatot (pl kinyílik a méhszáj). A juttatásokra gondolok, illetve, hogy mennyire elfogadott a táppénz, a munkahely hogy tolerálja a terhesség alatt, emiatt felmondhat-e, be van-e határolva a táppénzre kivehető hónapok száma stb...

De ne mondja nekem senki, akinek az orvosa ajánlja, hogy a biztonság kedvéért ne maradna otthon. Azt sem hiszem, hogy bárki is úgy gondolná, hogy zavartalan terhesség mellett, mikor a baba és ő is jól érzi magát, ne dolgozna inkább a 7-8. hónapig, hiszen így is sok pénz elvesztése a havi fizetésből, ha valaki táppénzen van. Ezzel azt akarom mondani, hogy senki sem jókedvéből van otthon és visz haza 30%-kal kevesebb pénzt, ami hónapokon át nagy veszteség a családi kasszának.

Egészen biztosan vannak kivételek, de nem gondolom, hogy a várandósok legnagyobb százaléka lustaságból maradna otthon.

2009. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:

Ahogy korabban is irtam, akinek nem inge, ne vegye magara. Itt is el tudsz menni tappenzre, van kollegam, akit evek ota nem lattunk, mert faj a hata, de a legtobb emberben van buszkeseg es tisztelet onmaga irant. Itt a nok nagy resze amugy szerintem sertesnek venne, ha evekig ki kellene maradnia a munkabol. Mas orszag, mas mentalitas, hozzam magyarkent is kozelebb all az itteni felfogas. Terhesnek lenni klassz dolog a nehezsegek ellenere is, nem pedig fogyatekossag, ahogy sokan kezelik.


17:41-nek: Ahhoz, hogy elmenj tappenzre nem kellenek kulonleges kepessegek. Nekem nagyon stresszes a munkahelyem, az ide-oda rohangalas fizikailag kimerito, ezert barmikor kiirathatnam magam, de nem teszem, mert egyreszt nagyon jol megfizetik azt, hogy bejarjak, masreszt meg mert szerintem nem lenne helyes. Nem szeretnek mindenfele kifogasokra hivatkozva az allamon eloskodni amig tudok, hiszen nem ezert tanultam hosszu evekig. Nem tudtam, hogy egy gyogyszertar ennyire veszelyes hely, hogy gyakorlatilag az eleteteket veszelyeztetitek minden nap, ezert elnezest, ha megbantottalak.


Elnezest az off-ert. Visszaterve az eredeti kerdeshez, en az elso babat varom, 26 hetes es 26 eves vagyok es egy bankban dolgozom.

2009. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok.Első gyerek.Kereskedő,vállalkozó vagyok.
2009. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
Én nem vettem sértésnek csak hát vannak ilyenek is,és olyan munkahelyek,ahol nő létére az ember 20-30 kg-okat is emel!Ilyen munkahelyem is volt már é van másoknak is!Anyukám vele is elment táppénzre,bár nem volt nagyon kimerítő a munkája,de leváltam a lepénnyel együtt a méhfalról,az orvos ezért írta táppénzre...pl neki sem volt kellemes sok pénzt veszíteni,de ha muszáj akkor muszáj!Én szerencsére még nem találkoztam olyan emberrel,aki semmiségek miatt van otthon!de lehet,hogy igazad van és vannak ilyenek!
2009. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!