Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek pajzsmiri...

Van itt olyan akinek pajzsmirigy alul működése van és terhes?

Figyelt kérdés
Mert nekem is az van.Most lesz lassan 1 éve,hogy gyógyszert szedek rá.Remélem ettől nem lesz baja a babának.
2013. okt. 1. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én csak voltam terhes pm alulműködéssel. 7terhességből 1élő egészséges kisfiú, egy 21-ik héten elvesztett kisfiú, a többi missed ab. A kisfiam mikor fogant már szedtem a gyógyszert, 1,6-os TSH-val sikerült.

Te mennyi idős terhes vagy???? Amint kiderült a terhesség ugye elmentél endokrinológushoz? Ilyenkor fokozottan kell figyelni az értékeket, lehet emelnek a gyógyszeradagon, mert a TSH érték terhesség alatt meg szokott emelkedni.

De hogyha kezelve vagy gyógyszerrel, ellenőrizve orvos által, semmi gond nem lesz :)

Minden jót neked!

2013. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyok sajnálom ami veled történt!Én már 1 éve szedek lassan gyógyszert.Akkor uh-ra is elküldtek és 3 havonta vérvételre.Legutóbb még alacsony volt.Ma voltam megint.Még csak teszteltem így tudom,hogy terhes vagyok.Tavaly volt egy vetélésem,és szerintem ez okozhatta,csak még akkor nem tudták,mert ez az alul működés utána derült ki.Endokrinológus akkor annyit mondott ez nem vészes érték és ha terhes leszek akkor a gyógyszer adagot fogják emelni
2013. okt. 1. 14:47
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
5.190-es TSH-val estem teherbe. Levittük gyógyszerrel 2,9-re majd néhány hónap múlva 4-re felment. Emeltük a gyógyszert. Nemsokára szülök, semmi problémám nem volt:)
2013. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a 34. hétben vagyok, gyógyszert szedek, a vizsgálatok alapján a baba egészséges :)


előtte is nézték viszonylag gyakran. mióta kiderült, hogy babát várok, havonta nézik a tsh-t4 értéket vérvétellel, és már kétszer emeltek az adagon, mert a terhesség miatt változhatnak az értékek.

2013. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kicsit megnyugodtam! :)
2013. okt. 1. 16:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsük el, hogy a ritkábbik és szerencsésebb eset amikor valaki magas TSH-val teherbe esik, és nem lesz semmi probléma.

Mesélte az endokrinológusom, hogy volt egy kismamája, 4,6-os TSH-val esett teherbe, és csodák csodájára nem lett baja a babának, természetesen kezelni kellett gyógyszerrel, de nem tudták rendesen levinni az értékét.

Szóval akinek magas TSH-val sikerült annak nagy-nagy szerencséje volt, de nem jelenti azt hogy másnak is fog, mindenki más. Nekem nem volt szerencsém sajnos.

2013. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 5 felett volt a tsh-m,levittük 2 fölé,de a doki megengedte a próbálkozást,így teherbe is estem ,de egyből felment 3 fölé,emelni kellett a gyógyszert,most 17 hetes vagyok,nem kell emelnem,de 2,5 most.Havonta vérvétel,elvileg már nem lehet baj.

A lényeg,hogy az elején 2 alatt legyen az érték.

2013. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, igen, és nagyon fontos a fokozott orvosi kontroll!
2013. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azert nem mindegy, hogy a magas az mennyire magas. Sot, nem is a TSH a legfontosabb, hanem, hogy a T3 es a T4 hataron belul legyen. Elso babamnal, miutan megfogant, 6. valamennyit mertek, jol meg is ijedtem, de a lanyom szerencsere teljesen egeszseges. En azota gyogyszeren vagyok. Masodik babanal megint hamar felment majdnem 5-ig. Most levittuk 1-re, eddig UH-k alapjan a baba egeszseges, januar vegere varjuk. :) Amit ki szeretnek emelni, hogy a T3 es a T4 ertekeim mindig hataron belul voltak.


Most csinaltak egy uj tesztet: TPO Ab, ami viszont baromi magasra jott ki. Abban remenykedem, hogy az mar multkor is ilyen rossz volt, es akkor is egeszseges babam lett.


Ha kontroll alatt van tartva, akkor ne felj. Csak szedd a gyogyszert, bizz az orvosban es a kisbabadban. :)

2013. okt. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,hogy próbál segíteni!:) Remélem minden rendben lesz!És aki ilyen cipőben jár mint én azzal is!
2013. okt. 2. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!