Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem terveztük a babát. Hogy...

Nem terveztük a babát. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg,hogy terhes vagyok.

Idén nyáron jegyzett el és jövőre lenne az esküvőnk,4 éve együtt vagyunk.

Tudom,hogy ő nem annyira szereti a gyerekeket,ezért is tartok egy kicsit a reakciójától.



2013. okt. 5. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túl spilázni mert attól csak rosszabb lesz. Egyszerűen üljetek le és add oda neki a tesztett. Utána beszéljétek meg hogyan tovább.
2013. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy az első írta.

Beszéljétek meg, hogy ő is akarja-e a babát ? Megvannak-e az anyagi feltételek a felneveléséhez? Elég-e az ő jövedelme a továbbiakban? Te baba mellett nem fogsz munkát találni, csak az ő pénzéből kellene megélnetek.

Mindent átgondolva közösen döntsetek, hogy megtartod, vagy elveteted. Nem vagyok abortusz párti, de inkább ez,mint egy babát a nyomorba, esetleg apa nélkül megszülni.

2013. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%

Nekem az a furcsa, hogy 4 év után, eljegyzés után, nem sokkal esküvő előtt még mindig olyan éretlen a kapcsolatod, hogy nem tudod mi a megoldás.

Én sem akartam gyereket, de a párom igen. Megbeszéltük, azóta van egy másfél éves gyerekünk. Sok mindenre hajlandóak vagyunk a párunkért, ne gondold, hogy majd dührohamot kap és elhagy emiatt.


Egyszerűen le kell ülni és meg kell beszélni mint bármi mást amihez ketten kelletek.

2013. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az anyagi része nem jelent gondot,mert így is csak az ő jövedelméből élünk (jól keres),én nem dolgozom.

Ha nem akarná a babát,akkor én sem tudnám megtartani.

Azért tartok tőle picit,mert eddig ez még egyetlen egyszer sem került köztünk szóba és tudom,hogy nem rajong a gyerekekért.

2013. okt. 5. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Házasságot terveztek és nem beszéltetek még a gyerekvállalásról?

Konkrétan miért nem dolgozol?

Jó lenne ha találnál munkahelyet, mert ezzel vissza fog élni már most sem tudsz kiállni magadért!

2013. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! Azt írod nem akartál gyereket, de párod igen, ezért szültél. Megkérdezhetem, hogy mi változott benned, amióta anya lettél? :) Puszta kíváncsiság...


Kedves Kérdező! Valóban kicsit mulya vagy, 4 év után nem mered elmondani, mintha csak Te tehetnél róla. Pedig ő is ott volt amikor ez a baba készült. Az sem a legoptimálisabb, hogy ennyire függsz a párodtól (pl. anyagilag). Egyszerűen állj elé és mondd el, hogy babát vársz, mutasd meg a tesztet és várd a reakciót. Az is lehet, hogy egy saját gyereknek örülne. Ismerek olyat, aki a sajátját rajongásig szereti, az összes többi gyerek idegesíti. :)

2013. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából ahogy nézem a kérdést és a hozzászólásokat nem értem...A te párod azt mondod, nem szeretne még babát, de ha nem beszéltetek róla még honnan tudod, hogy nem szeretné? Lehetséges, hogy megijedne ha elmondod, de az, hogy apa lesz, biztosan boldogsággal tölti el majd!

a másik..Te szeretnéd a babát? ugyanis azt nem írtad hogy te hogy állsz ehhez a dologhoz! 4 év azért már szép idő, szerintem nem okozna gondot egy baba! Bár, ezt ti tudjátok...igaza van az előttem szólónak, egyszerűen állj elé, mond meg neki, ez van, babát vársz, nem tudom védekeztetek-e, ha igen akkor bocsi. Ha pedig nem, akkor párod is gondolhatta volna hogy előbb-utóbb összejöhet a csöppség! Sok sikert! és várjuk a fejleményt :)

2013. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne azt lássa, hogy félsz, hanem, hogy boldog vagy! Ez egy boldog esemény, így is úgy is lett volna babátok, nem? Apuka meg szokja meg, hogy picurkája lesz. Sok pasi tartja magát keménynek, meghogy nem szereti a gyerekeket, de a saját az más. Ezekből a pasikból lesznek al eg érzelmesebb apukák! Szóval hajrá és ne félj, ez nem tragédia! SŐT!


Jameg, ha nagyon macsós pasi, akkor hízelegj az önbizalmának. MOndd neki, hogy úgy tudott gyereket csinálni, hogy nem is akartatok. Másnak meg úgy sem megy, hogy akarják. Ettől büszke lesz magára és másként áll a dolgokhoz! :D

2013. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha félsz tőle, már régen rossz. Az hogy anyagilag függesz tőle, szintén a kiszolgáltatottságodat erősíti. Ez különben jó próbája a kapcsolatotoknak, hiszen tudni fogod abból ahogy reagál, hogy váratlan eseményekre hogy reagál, számíthatsz-e rá, egyáltalán szabad-e hozzámenned.
2013. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, az én férjem a házasságunk előtt nem akart babát. Aztán ahogy teltek az évek, megváltozott valami. Most már a fél életét odaadná, csak jönne már, de nem akar :(

Ne félj, mondd meg neki. Lehet, hogy az elején nem úgy fog reagálni, ahogy szeretnéd, de adj neki egy kis időt, és minden rendben lesz.

2013. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!