Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem így terveztük,...

Mit tegyek? Nem így terveztük, de így alakult. Hogyan tovább? hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal, vagyis lassan volt párommal három éve vagyunk házasok. A férjem 46 éves, én pedig 25. A páromnak nem lehet/lehetett gyermeke, amit én el is fogadtam. Viszont fél éve megromlott a kapcsolatunk. hébe-hóba voltunk csak együtt, egyre inkább eltávolodtunk. Az mondta túl fiatal vagyok, a volt felesége viselkedését várta el tőlem, és legutóbb avval érvelt, hogy talán megpróbálják mégegyszer. Ezt a kijelentést egy hónapja tehette. azóta találkozgat a volt feleségevel, vettek egy lakást, ahova a válás után költözni fognak. Viszont tegnap előtt kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok. Hogy álljak ezzel a "férjem" elé, pont most? Ráadásul úgy, hogy eddig abban a hitben élt, hogy nem lehet gyermeke? Én csodának tartanám, hogy még is megesett, hisz ez a baba él, épp úgy az övé, mint az enyém. De nem szeretném tönkre tenni az alakulóban lévő életét. Ha elmondom neki, nem fog magamra hagyni, lovagias és felelősség teljes, viszont már nem szeret, kényszerből pedig nem szeretném ha velünk maradna. Mit tegyek???
2010. szept. 29. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
92%

Ne légy ennyire önzetlen!

Neki meg joga van megtudni!

2010. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen mondd el neki szerintem. De, hogy alakul a jövő az kérdéses. Ha nem szeretnéd, hogy csak a gyerek miatt maradjon veled, akkor el kell majd küldened, ennyi.
2010. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mondd el neki mert az a tiszta de ne maradj vele csak a baba miatt, így lesz neki is jó meg neked is. Biztosan váratlanul fogja érni a dolog de muszály elmondanod neki mert ha nem teszed felér egy súlyos hazugsággal. Monddd meg neki, hogy köztetek amúgy mindennek vége de bármikor láthatja a picit egyszóval attól még ő lesz az apja. A korkülönbség miatt is arra gondolok, hogy túl-túl fiatal vagy hozzá szinte a lánya lehetnél és előbb utóbb megromlana ez a kapcsolat. Most nem magamat akarom védeni de köztem és a férjem között 11 év korkülönbség van ami szerintem még belefér.

A megmondáshoz sok erőt kívánok neked!

2010. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
38%
Mindenkjéppen mondd el neki. Azután dönts,hogy együtt nevelitek, egyedül tudod-e nevelni,vagy a józan eszedre hallgatva elveteted. A gyerek érdeke a legfontosabb!
2010. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
78%
Az lenne a korrekt, ha elmondanád neki, és egyben azt is, hogy nem kell kényszerből a gyerek miatt veled maradnia, ha mást szeret, de azért maradjon apja a kicsinek, ne úgy nőjön fel a gyerek, hogy a papa nem is akarta, próbálj a volt nejével is beszélgetni erről, hogy nem akarsz közéjük állni, nem tervezted, hiszen ez az igazság.
2010. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
32%

OFF:

Most le fognak sokan pontozni, de nem érdekel:

Végre! Ez olyan jól esett a májamnak, mikor apuci rájön, hogy a feszes seggü 20 éves helyett, inkább azt az asszonyt kellett volna megbecsülnie, akivel leélte a fél életét, kitartott mellette jóban-rosszban.


És a válaszom, ebben nincs egy fikarcnyi rosszindulat sem: ha nem késő, vetesd el a gyereket. Már rájöhettél, hogy nem te vagy az "igazi" számára, na meg szerintem neked sem ő, aki amúgy is az apád lehetne.

Fiatal vagy, rengeteg lehetőséged van még boldog párkapcsolatra, családra, gyerekre egy olyantól, aki mindenben passzol hozzád.

2010. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 A kérdező kommentje:

Nem vetetem el, még hozzá három okból. Az egyik: közel három hónapos terhes vagyok.

A másik nem venném el egy olyan férfitól a gyermekét, aki egész életében azt hitte nem lehet.

Három, szeretem ezt a picit, hiába pár napja értesültem róla.


Nem egyszerű elmondanom neki, ismerem annyira, hogy ragaszkodni fog az együtt éléshez. Nem fog megelégedni hétvégi látogatással, vagy hétköznapi délutánokkal. Neki ez nagy meglepetés. A megismerkedésünkkor mesélte, minden vágya egy gyermek, de nem lehet. Viszont sokat költött az új házra, döntött, úgy, hogy a baba akkor még nem befolyásolta. Nekem ez épp elég ok arra, hogy nem tudnám elképzelni vele az életem tovább, de az övét sem szeretném tönkre tenni. Nyílván okkal tért vissza a volt feleségéhez, és hagyott el engem. :( Fáj, mert én szeretem, de csak a pici miatt nem menne a kapcsolatunk. sosem érezném úgy, hogy engem is szeret és nem csak kötelesség.

2010. szept. 29. 19:00
 8/106 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mindenképp mondd el neki és csak azután döntsetek, hogy mi legyen. ..
2010. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 A kérdező kommentje:
Hát igen. Hirtelen házasság volt, és részéről nyílván csak pillanatnyi és múló vonzalom. A felesége jó asszony, csak nem tudta feldolgozni, hogy nem lehet gyerekük. Mire úgy néz ki sikerült, kiderül ez, és nyílván nem épp kellemesen fogja érinteni a hölgyet sem...
2010. szept. 29. 19:02
 10/106 anonim ***** válasza:
91%

Most olvastam, amit írtál, és nagyon jól gondolkozol!

:)

sok egészséget a babához! :)

2010. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!