Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok a babának, ha a...

Árthatok a babának, ha a femibion 400-ból csak 2naponta veszek be 1szemet? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
szerdán kell átváltanom a femibion 800-ról a femibion 400-ra.viszont dupla annyiba kerül, mint a 800 és nem lehet egészségkártyára venni. arra gondoltam ha 2naponta veszek csak be egyet, akkor 2hónapig kihúzom egy dobozzal.
2009. nov. 10. 10:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%

bőven elég !!!

Gondolj bele,amikor a mi anyukánk volt terhes velünk,akkor még nem ismerték ezeket a fajta vitaminokat,csak a sok gyümölccsel,zöldséggel jutottak hozzá.És egészséges babákat hoztak világra.Annyi hogy akkor nem húzott ekkora hasznot a gyógyszeripar a kismamákból...Nem azt mondom hogy ne szedd de a 2 naponta 1 szem is elég.

2009. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyáink többsége egészséges kisbabát hozott a világra. Minden 400-ik kisbaba azonban beteg volt, életképtelen, nyitott gerinc miatt. Ez óriási szám!


Ma a modern szűrővizsgálatokkal ennek a rendellenességnek a 85%-át fel lehet ismerni a 20. hét előtt, és ezt rendszerint abortusz követi.


Sokkal értelmesebb, olcsóbb, emberségesebb és HATÉKONYABB lenne a megelőzés. Ha a fogamzás előtt egy hónappal élettani mennyiségű (napi 0,8 mg) folsavat kezd szedni a leendő anyuka, és a terhesség 12. hetéig szedi, a fenti rendellenességek 50%-ban kivédhetőek. Miért? Mert a kimaradó vérzés környékén záródik az idegcső. Ha ekkor a folsav már kellő koncentrációt elér a vérben, akkor az idegcső szabályosan záródik, folsav hiányában azonban lehet, hogy nem.


A folsav élettani adagja napi 0,8 mg. Ennyi folsav 15 tányér spenótban található, egészséges étrenddel tehát nem biztosítható.


Miért nem elég azonban a folsav (azaz B11 vitamin) önmagában? Mert nem ez az egyetlen védő terhesvitamin. Van még a B1, B2 és B12, ezek együttes kombinációjával már nem csak 50, hanem 92%-ban lehet kivédeni a fentebbi rendellenességeket! Ezenkívül ez a kombináció a szív- és érrendszeri betegségek 50%-át, a vese és húgyutak rendellenességeinek 40%-át és a végtaghiányos rendellenességek 30%-át képes kivédeni, megelőzni, BIZONYÍTOTTAN. Ezt pusztán, egyedül a folsav nem tudja. Együttesen ez a négy magzatvédő vitamin sokkal jobb hatásfokú, mint a folsav önmagában.


De csak akkor, ha a fogamzás előtt már szedik, és legalább a 12. hétig folytatják.


Ez a 4 magzatvédő vitamin, más szükséges vitaminokkal, nyomelemekkel és ásványi anyagokkal együtt pont megfelelő mennyiségben és arányban található meg a terhesvitaminokban, amit gyakran még egészséges étkezéssel sem tudunk bevinni a szervezetbe. A közhiedelemmel ellentétben tehát nem azért kell szedni, hogy nagyra nőjön a kisbaba (nem lesz tőle óriásbébi), hanem azért, hogy egészséges legyen, és ne legyenek fejlődési rendellenességei.


Lehet mondani, kismamák, hogy én nem támogatom a gyógyszeripart, nem adok ki pénzt terhesvitaminra. De én felelősebben gondolkodom. Nem akarok én lenni az a bizonyos 400-ik kismama, aki hiába étkezik egészségesen és veri a mellét, mégis beteg babát hoz a világra. Hiszen van olcsó és hatékony MEGELŐZÉS!


Az USA-ban és Kanadában már okosabb a kormány. Nem bízzák a kismamákra a döntést, akik jönnek itt azzal, hogy anyáink is egészséges gyerekeket szültek vitamin nélkül is. Belekeverik a folsavat a lisztbe, így mindenkihez eljut, akár tervezi a terhességét, akár nem, akár felelősen gondolkodik, akár nem. És láss csodát: egy éven belül 60%-kal csökkent a velőcsőzáródásos rendellenességek (Nyitott gerinc, agy- és koponyahiány) száma! Biztos véletlen egybeesés...

2009. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én velem 1973-ban várandós az anyukám, de már akkor az orvos javaslatára szednie kellett folsavat és vitamin injekciókat kapott, még megvan a terhes kiskönyve abban láttam, szóval én 35 vagyok, de már az én időmben is javasolták az orvosok a folsavat és a vitaminokat. Én inkább az adalékanyagokra, stb. és azokra a plussz anyagokra gondolok, amiket már minden élelmiszer tartalmaz, hogy attól születnek inkább óriás babák. Már sokszor nem is merek ránézni a címkére, hogy mit tartalmaz, mert akkor nem mernék semmit sem megvenni és elfogyasztani.
2009. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A várandósságom alatt a 12. hétig femibion 800at szedtem. Aztán onnantól Gravidát minden nap a 16. hétig. Az orvosom már a 12. héttől azt modnta, hogy elég heti kétszer terhesvitamint szednem, ha nem akarok 4 kilós bébit!

A 16. héttől pedig egy héten kétszer szedtem csak. A kisfiam 2 héttel előbb született, jött a hidegfront :) és 2800g- mal jött a világra! Nagyon örültem, mert nem szerettem volna 3kg felett szülni!

Tehát 12. héttől elég hetente kétszer szedni!

2012. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én az utolsó napig szedtem, mindennap és nem lett 4kg feletti a kisfiunk! Szóval nem ezen múlik. A tévében mindig jó nagy darab anyák szoktak nagy babákat szülni, inkább ilyen genetikai összefüggés lehet. Vagy hogy a kövérebb emberek több táplálékot vesznek magukhoz és így a babának is több jut, én inkább így látom.
2012. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!