Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiáról kérdeznék?

Terhességi toxémiáról kérdeznék?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy három dolgot kell ilyenkor figyelni, a fehérjét a vizeletben, a vérnyomást és az ödémákat. Nekem egy hete duzzad a lábfejem, a vérnyomásom 130-135között mozog (kaptam 2x fél dopegytet), de rendszeresen nézik a vizeletem és nincs benne fehérje. Mennyire haladunk rossz irányba? 35 hetes vagyok. Nálatok hogy alakult? Észreveszem, ha mégis kialakulna?

2013. okt. 14. 08:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Sószegényen eszem, mindig is így volt, és eddig 12kg-t híztam, ha ez fontos körülmény.
2013. okt. 14. 08:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
35 hét?Annak idején a nővéremet ennyi idősen császározták,nála is ez alakult ki.A vérnyomásod nem kiugróan magas,még benne van a normál tartományban,a vizesedés ekkora terhességnél meg már megszokott dolog.Észre fogod venni,mert akkor majd 180 körül lesz a vérnyomásod,ha esetleg van otthon mérőd,akkor mérd rendszeresen,hátha az megnyugtat,és próbálj meg ne ezen agyalni.
2013. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden nagyon szépen és redben alakult eddig a babával, de nagyon-nagyon-nagyon sokat vártunk és készültünk rá, sokat tettünk érte, szerintem természetes az aggódás, főleg, hogy sosem volt még ilyen pufi a lábam. Mérem itthon is a vérnyomásom, naponta 1-2x, kiugrót még nem mértem. Köszi a választ, reménykedem, hogy minden rendben alakul, és pár hetet még együtt leszünk, mielőtt szülésre kerül a sor.
2013. okt. 14. 08:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, leírom az én példámat is, hogy ne aggódd végig az utolsó heteket (de azért figyelj az egészséges étezésre, mozgásra, pihenésre :)


Problémamentes terhességem volt, normál vérnyomás, normál laborértékek.

42. hét vége felé kellett már befeküdnöm a kórházba, mert semmi nem történt- a ctg-n nagy 0 volt a méhösszehúzódások szintje- semmit nem éreztem.

Aztán a kórházban az első éjjel azt álmodtam, hogy fojtogatnak, mindenféle rémálmom volt magammal és a babámmal kapcsolatban.

Szerencsére a szobatársaimnak feltűnt, hogy hörögve veszek levegőt ki-be, valami iszonyatos torz hangon horkolásszerűen. Így szóltak a nővéreknek.

Akkor már 200 felett volt a vérnyomásom- így azonnal műtőbe vittek. Állítólag rettenetes dolgokat beszéltem félálomban- én csak arra emlékszem, hogy nem láttam semmit, szóltam is, hogy megvakultam meg ilyesmi.

Azonnal kaptam infúziót, lenyomták a vérnyomásomat- na ez meg annyira jól sikerült, hogy tényleg elájultam :)

Lényeg: császárral epidurális érzéstelenítás után megszültem, az orvos 15 perc múlva ott állt mellettem, ahogy a nővérek értesítették.


Semmi előjele nem volt és sem a kisfiamnak, sem nekem nem maradt semmiféle károsodásunk.

Szerencse, hogy mindez kórházban történt.


Az szerintem valamilyen szinten normális, hogy dagad a kismama keze lába, nekem is volt a vége felé valamennyire, de nem vészes (meg persze kint 40 fok, így méginkább érthető volt).


Szép napot- azért ne aggódd túl.

2013. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. terhességemnél kb 30. héten kezdődött a vizesedés,vérnyomásom folyamatosan kúszott felfelé,fehérjét kb 32-33. héten találtak,onnantól hirtelen lett drasztikusan rossz az állapotom 17 kg víz volt rajtam a végén,35. héten 175/105-ös vérnyomással császázároztak

Most 38 hetes leszek holnap,20. héttől vizesedek,jelenleg 22 kg plusz van rajtam aminek nagy része víz,már mindenhol van,beton mindkét lábam lábujjaktól egészen combig,de van víz kezemen arcomon is.Vérnyomsom 3 hete ment feljebb 140/90 feletti értékekre utána azótától kapok 3szor fél Dopegytet,szednem kell Doxiumot,Mg+Ca-t 20. héttől a keringésjavítás végett,fehérjét stiksz muattott múlt héten kétszer is,de laboreredmények negatívak lettek így szerencsére nincs fehérje.Vérnyomásodat nézd otthon többször,bár gyógyszernek hatnia kell,és jó ha nézik vizeletet,és a baba méreteit.Utóbbi azért fontos,mert a toxémiás állapot miatt előfordulhat hogy méhlepény nem tudja ellátni babát és retardálódik.Velem ez történt elsővel.De ettől függetlenül nem szabad rágörcsölni,mert ez is mint minden terhesség mindenkinél másképp alakul.Engem nagyon figyelnek most az első rossz végkimenetele miatt.Mást figyelni nemigen tudsz.Szerencsét kívánok.A dokim azt mondta egyébként ha a három tünetből kettő kialakul akkor az már toxémia.

2013. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja utolsó vagyok,sajnos rajtam nem segített sószegény diéta és felpócolt láb...
2013. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak hogy megnyugtassalak!Nekem 16 hetesen kezdődött a vizesedés ezután jött a magas vérnyomás fokozatosan ment felfele szerencsére vizeletben nem jelent meg a fehérje de majd nem minden nap nézték.30kg híztam a víz miatt.Elég kemény volt főleg az utolsó 3 hónap.Ha felkeltem az ágyból pisilni felment a vérnyomásom és szédültem és ájulás kerülgetett azt hittem itt a vég.200-as vérnyomással toltak a műtőbe császáros voltam ez miatt.Senkinek nem kívánom.Szerintem nem vészes egyáltalán a vérnyomásod nekem 130-as vérnyomással még nem kellett gyógyszert szednem.35 hetes vagy gondolj arra hogy még 2 hét és nem lesz kora baba persze tudom hogy a cél szinte mindenkinél 40 de már az is szép a 37 :)
2013. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 38 héten szültem indították mert megjelent a fehérje 2 hete kórházban voltam.

Azóta könyörögtem hogy indítsák,vérnyomás még csak csak de a pulzusom nagyon magas volt, és vizesedtem.

Szülés után antibiotikumot kapott fertőzést mutatott a vérvétel...szerintem a toxémia miatt ...de az antibiotikumot nem is bánom mert nem tudom vettek e sztreptot.

Amit ma másképp tennék :vennék vizelet gyorstesztet és az étkezést totál megváltoztatnám

Érdekelne milyen eséllyel lesz esetleg a következőnék toxémia , és okozhatja e összeférhetetlenség...

2013. okt. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek anno az orvosa azt mondta,nem tudják mi okozza,csak sejtéseik vannak.Állítólag minden ha az anyuka első terhessége ezzel végződött,akkor onnantól minden második(szóval harmadik,ötödik stb.)terhessége végződik így.De ha az első után partner váltás történik,akkor a második terhesség olyan,mintha az első lenne,mert más az apa,és akkor is nagy a valószínűsége.A testvéremnél ez történt,ennek ellenére nem hogy toxémiát nem kapott,de még túl is hordta a babát.Szóval ez sem száz százalák.
2013. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!