Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken lesz terhességi...

Pénteken lesz terhességi cukorterhelésem. Mit szabad ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy pénteken lesz a terhességi cukorterhelésem. Inni mit ihatok? És enni egyáltalán nem lehet? Félek, hogy nem fogom kibírni evés nélkül, mert többször volt már olyan hogyha nem ettem elszédültem.

2013. okt. 14. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Max pár korty vizet szabad. Mást nem.

Amikor én megittam a cukros vizet, nekem nagyon jól esett, mert előtte éhen akartam már halni. Én nagyon szeretem az édességet, nem viselt meg a tömény cukor.

2013. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk tetszőleges mennyiségű vízzel lehetett hígítani a cukros lötyit. Ha ezt tudtam volna, viszek egy fél citromot is, állítólag valahol megengedik, hogy nyomj bele. Akkor olyan, mintha limonádét kortyolnál.


Egyébként a vizsgálatot nagyon rosszul viseltem az éhség miatt. Hiába voltam kismama, több mint egy órát vártam, mire először bekerültem. Aztán vérvétel után fél órát az első eredményre, (ha 7 alatti az érték, akkor veszik le a második mintát), majd 2 óra múlva ismét vérvétel.

A végére enyhén szólva rosszul voltam az éhségtől. De egyszer ki lehetett bírni.

2013. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem éhes nem leszel, ha megiszod azt a szirupos lét. Éhség miatt biztos, hogy nem fogsz szédülni. Előtte meg csak kibírod még leveszik az éhgyomorit :-) Nem lesz semmi! Ne aggódj!
2013. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is attól féltem, hogy éhes leszek, mert reggel nekem rögtön ennem kell, különben összeesek. Szerencsére elvonszoltam magam az első vérvételre gond nélkül, ott megittam a cukros izét (én forró gyümölcsteába oldottam fel és jó sok citromot tettem bele, így tényleg iható volt). Utána teljesen elég volt az a szervezetemnek, nem voltam éhes még a 2 óra múlva sem (addig bevásároltam, hazajöttem pihenni). Viszont a 2 órás vérvétel után iszonyú rosszul lettem mikor hazaértem, egész nap csak feküdtem-aludtam-ettem, és nagyon fájt a fejem. Szerencsére aznap nem dolgoztam, nem is bírtam volna. Nekem azt mondták kb 2 deci vizet ihatok a várakozás alatt, az kellett is.
2013. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak vizet szabad inni és kell is. Igyekezz előző nap sok folyadékot inni.

Leveszik az első vért, megiszod a cukros lötyit, átlag 3 dl vízben javasolják feloldani, tehetsz hozzá citromot. Leküldöd, és onnantól várod a két órát. (Nálunk háromszor vesznek vért, nézik az egy órás eredményt is, éhgyomri értéktől függetlenül.)

A vérvételek között is ihatsz, de akkor is csak vizet. Ha megvan a két órás vérvétel, ehetsz is utána. Valószínűleg mondani is fogják, hogy menj enni. Jó, ha emiatt lesz nálad egy szendvics vagy pogácsa, hogy tudj utána enni.

Ha ájulós vagy, vagy még vannak rosszulléteid, és teheted, vigyél magaddal valakit. Én még az első vérvételre vártam a többi kismamával, jól el is húzódott, majdnem elájultam, szerencsémre velem volt a férjem, ő hozott nekem plusz vizet, ültetett le.

2013. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szénsavmentes ásványvizet igyál mindenképp,az megengedett,sőt kell is,mert ha nem iszol akkor hamarabb elpattanhat az ered és csúnya lesz. Viszont amint leveszik az első vért utána már vizet sem ihatsz,de nem sokra rá megiszod ezt a cukros vizet és nem fogod éhesnek érezni magad...sőt.
2013. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Most már nem félek annyira. :)
2013. okt. 14. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!