Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok. A...

31 hetes kismama vagyok. A terheléses cukrom 7.6 volt, kontrollnál 7.3. Az orvosom natív ch mentes diétát javasolt. Akkor végülis mit lehet enni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvosom natív ch mentes diétát javasolt ??????


persze, halj éhen! Hús, sajt, margarin, tojás, de pl. májban van...

biztos ezt mondta, nem csak diétáznod kell? napi 6x étkezni, stb?

szerintem menj el egy diabetológiára, mert ilyen nincs

2009. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit jelent a natív ch diéta, de nem hangzik jól. Ezt milyen orvos mondta? Nekem 170 ch-t lehet enni naponta inzulin mellett. Ezt meg lehet érteni, de amit neked mondtak, szerintem nem normális dolog.
2009. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok! Találtam Neked egy magyarázatot: A natív cukor mentes diéta azt jelenti, hogy minden ételt és italt hagyjon ki az étrendjéből, ami cukrot tartalmaz. Édesítéshez használjon mesterséges édesítőszereket. Már nagyon sokféle, mellékíz mentes édesítőszer is kapható.

Ezt a netről szedtem le.

Magyarán mindent ehetsz, csak cukrot nem.

Ezen kívül ha ajánlhatom, kerüld a fehér lisztes dolgokat, inkább tönkölybúzás lisztet, ilyen kenyeret, tésztát egyél. Kevesebb rizst, vagy inkább barnát. Ezek is tartalmaznak ch-t, de lassabban szívódnak fel.

De ne ess a ló túloldalára! Egyél rendesen, csak okosan. A ch-t nem szabad megvonni, mert kell a babának, ha nem eszel elég szénhidrátot, akkor kiválasztódik egy méreganyag, aminek most nem jut eszembe a neve, és az káros a magzatra.

Szóval nyugi, egyél egészségesen!

2009. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!