Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislány helyett kisfiú,...

Kislány helyett kisfiú, hogyan dolgozza fel?

Figyelt kérdés

Feleségemmel babát várunk és a múlt héten megtudta (15. hét) hogy baba kisfiú lesz. Nagyon kislányra készült, végig úgy érezte, hogy lánynak adhat majd életet. Most furcsa depresszió van rajta, és kicsit úgy érzi, hogy kitolt vele a sors. Leginkább azért, mert nem tudja, hogyan fog vele kijönni, mit csinál majd vele közösen? Neki a fiúk túl agresszívek, durvák és nem aranyosak.

Nem érzi, hogy tudna úgy szeretni egy fiút mint egy kislányt.


Fog ez változni?

Hogyan tudok segíteni, hogy feldolgozza ezt a helyzetet?



2013. okt. 30. 13:54
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
49%

"Feldolgozni" azt kellene, ha beteg lenne!

Így csak pusztán nagyon örülni!

Ne aggódj, imádni fogja!:)

2013. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
48%

28 hetes kismama vagyok.

Nálunk apuka volt, aki kisfiút szeretett volna, de amikor kiderült, hogy kislány lakik a pocakomban, egy percig sem volt csalódott.

Mi már túl vagyunk egy pocaklakó elvesztésén, így nálunk fontosabb volt, hogy egészséges legyen.

Apuka azóta is büszke a kislányára, boldogan újságolja mindenkinek, hogy mi mindent csinál pici lánya a pocakban, rendszeresen beszélget vele...

Pedig azt mondják, a férfiak nehezebben fogadják el, ha valami nem úgy alakul, ahogyan szeretnék.


Majd ha a baba egyre többet ficánkol a pocakjában, egyre szorosabb lesz a kettejük közti kapcsolat, akkor a feleséged is könnyebben elfogadja majd.


Mindenesetre tényleg nem értem, miért kell ezért depressziósnak lenni. Van egy egészséges baba a pocakjában, és ez a legszebb dolog, ami csak történhet vele az életben. Ennek örülni kellene, és boldognak lenni.

2013. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
24%
Megérteném ha azt a hírt kaptátok volna h beteg a baba és azt h fogja feldolgozni...de eeeez???? Mert nem lány hanem kisfiú? Kívánom h az életben soha semmi nagyobb tragédia ne érje és bánat sem.
2013. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Készült valamire 16 hétig (és előtte) ami most hirtelen más. Én megértem, hogy most furcsán érzi magát. Már nevén is szólította a babát, akinek most kiderült, hogy kukija van. Szóval gondolom első sorban idő kell, de tippeket várok, hogy akivel történt hasonló, annál mi okozott változást?
2013. okt. 30. 15:29
 25/52 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó nagyon igazad van.Mi 7évig próbálkoztunk mire sikerült teherbe esnem.Most vagyok 15 hetes,még nem tudjuk a nemét.Nem is fontos mert számunkra ez a baba Isten ajándéka.
2013. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek neki egy igazi pasis kisruhát együtt :)
2013. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

Elnézem a fiamat a kiságyban,

és a fiam visszanéz rám.

Örülök, hogy fiú vagy, mondom neki,

bár kislányt szerettem volna,

de akkor még nem ismertelek.

És úgy látszik, a fiam is örül, mert rám mosolyog.

Talán arra gondol, hogy

lesz neki még egy húga.

Vagy ha nem lesz,

akkor majd hoz ő

egy kislányt a házhoz.

Persze szépet, kedveset,

olyat, aki szereti a mamáját.

Nemcsak a sajátját,

hanem engem is.

2013. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is úgy gondoltam, hogy majd lányom lesz. Aztán terhes lettem, s a teszt után pár nappal közöltem a párommal, hogy FIÚ. Nem is voltam hajlandó lányneveken gondolkozni, mert úgyis fiú. Pedig addig csak lányt tudtam volna elképzelni. Szerencsére tényleg fiú lett. De biztosan borzasztóan meg lettem volna zuhanva egy ideig, hogy fiúnak gondolom a babát bennem, magamban, s nem az. Ez természetes, ne foglalkozz azzal, ki mit mond. De egy idő után biztosan fontosabbá vált volna, hogy egészséges és csak ez számít. A pároddal is így lesz!

Imádom a fiamat, ő is engem. Sok mindent tudunk együtt csinálni, játszani, utánoz sok mindenben. Szeretem vagány kishapsinak öltöztetni, nagyon jó ránézni. Szoktam neki mondani, hogy csinos, s a múltkor mondta nekem is: "anya csino" Kicsit elolvadtam:-)

Beszélgessetek sokat, adj neki időt. És amit valaki javasolt: vegyetek vagy nézegessetek fiú ruhákat, játékokat.

Egészséges és boldog babavárást!

2013. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
47%

Bírom, hogy ha valaki nem áll be a sorba, és nem azt szajkozza, amit a többiek (amit illik), akkor már mindenki fröcsög és káricsál.


Ha fiam lesz nem fogok összeomlani, és ugyanúgy fogom szeretni, de ha választhatnék lányt akarnék.


Álszent duma, hogy "mindegy, csak egészséges legyen". De a kismamáknak ezt KELL írniuk. Titkon mindenki ebben vagy abban reménykedik.


#14 voltam, a mumus

2013. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
43%

Latom 14- es a fefogasoddal vannak gondok, mindenki arra valaszolt amilyen ertelmetlenseget irtal h csak a lanyok tudnak jol kijonni az anyukajukkal.

A masik meg h mindenki van amiben remenykedi az oke es termeszetes ha van egy olyan nemu gyerek esetleg amit jobban szeretne. De nem zuhan ossze es nem lesz depis normalis ember ha nem az lesz amit elkepzelt.

Es ha neked nem az a legfontosabb h minden rendben legyen hanem h lanyt szulhess akkor gratulalok.

De hiaba magyarazza neked az ember ugyse fogod fel a lenyeget annak amit beszelsz vagy amot mondanak neked.

2013. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!