Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislány helyett kisfiú,...

Kislány helyett kisfiú, hogyan dolgozza fel?

Figyelt kérdés

Feleségemmel babát várunk és a múlt héten megtudta (15. hét) hogy baba kisfiú lesz. Nagyon kislányra készült, végig úgy érezte, hogy lánynak adhat majd életet. Most furcsa depresszió van rajta, és kicsit úgy érzi, hogy kitolt vele a sors. Leginkább azért, mert nem tudja, hogyan fog vele kijönni, mit csinál majd vele közösen? Neki a fiúk túl agresszívek, durvák és nem aranyosak.

Nem érzi, hogy tudna úgy szeretni egy fiút mint egy kislányt.


Fog ez változni?

Hogyan tudok segíteni, hogy feldolgozza ezt a helyzetet?



2013. okt. 30. 13:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a Fiam egész egyszerűen a szerelmem, imádom az illatát, az ölelését, a pusziját, a legörbülő kis száját... Nyilván a férjem is szerelem, de a fiam más, az vmi ösztönös szerelem. És ha Ő nincs, akkor ezt sose érzem meg.
2013. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, én erre annyit írnék, hogy szerintem akkor kellene elkeseredni, ha azt mondta volna az orvos, hogy beteg lesz....de az hogy most fiú, és nem lány, vagy épp fordítva....én áldom az eszem, hogy nem kérdeztem meg egyiknél sem , hogy mi lesz...majd ha kibújt meg tudjuk...legyen meglepetés a neme...amit mindig is tudni akartam, az az, hogy nem beteg e!!!

Aztán kedves 14-es, van egy olyan dolog is, tök mindegy, mit szeretnél, mert én pl.nem tudom kihordani a fiúkat...sajnos...mégsem törtem össze...így most van 5 lányunk...és hozzá szoktam a csajokhoz. De! Pl. a kereszt fiamat el nem cserélném semmire!!! Egy igazi kis pasi nekem...imádom!!!mind a 198 cm -vel!!! Pedig fiú...és lehet szeretni, sőt mi több, olyan dolgokat beszélünk meg, hogy sokan el se tudják képzelni....

Szóval lehet szeretni mindegyik nemet...így vagy úgy, meg van mindegyiknek a szépsége!!! csak meg kell látni bennük!!!

2013. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
32-es mesébe illő volt olvasni a soraidat! :) Gratulálok a csajokhoz és le a kalappal az anyukájuk elött!!! :)
2013. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

A páromnak olyasmi félelmei vannak, hogy nem tud majd fiúsan gondolkodni, mi lesz ha lányként kezeli a gyermekét? Nem fog ártani a gyerek fejlődésének? Pl. nem tud azonosulni a pókemberekkel meg a harcirobotokkal. :):):) meg az agresszív játékokkal.


Nem hisztis a feleségem, hanem inkább már most aggódó szülő. Úgy érzi, hogy egy lány gyermeknek könnyebben tudna megfelelni.

2013. okt. 31. 09:27
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

32 es vagyok. Szerintem a szülés után meg fog változni. Mint írtam 5 lányom van...na most a 4. lányom, állandóan autókkal játszik, meg Ő a pók ember, meg a batman, meg a stb stb...csupa fiús dolog...hozzá lehet szokni...képzeld el nekem milyen furi, hogy lányom van, és farsangi bálon pókember jelmezt hajkurászok , meg csupa fiús dolgokat...ja , és még hozzá tenném, hogy focizik a kisasszony :) szval nekem is van úgymond egy fiam a lányomban...sztem nem lesz semmi baj...állj mellette mindenben...és örüljetek, hogy nem beteg a bébi!!! Sztem ezt értesd meg vele.....hidd el, meg fogja találni a fiú szépségét is!!! És az hogy agresszív dolgokhoz nem fog hozzászokni? Nem kell agresszív dolgokat tenni...és ez nevelés kérdése..ha nem úgy lesz nevelve, le sem fogja tojni az ilyen dolgokat...

Hidd el...minden a nevelésen múlik...de a nevelésben neked is társnak kell majd lenned....

2013. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 33 as ! Köszönöm szépen!!!
2013. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül igaz, hogy ha valakinek lánya van, őt a babás, lányos dolgok fogják érdekelni, vagy ha fiú, akkor autó, meg pókember. Vannak lányok, akik egész gyerekkorukban legóznak, fiús játékokkal szeretnek játszani, stb. Ettől még ők is normális gyerekek. A szülők többnyire pedig abban a játékban, tevékenységben lelik örömüket, amiről látják, hogy a gyerkőc is szereti, szívesen csinálja. Amúgy nagyon hamar bele lehet jönni a cowboyos, lövöldözős, autótologatós játékokba is. A focizás meg nem nagy ügy.
2013. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Én konkrétan nem vettem a fiamnak agresszív játékokat még... szerintem teljesen jó játék - (sőt nekem sokkal jobban tetszenek mint a rózsaszín fodros ruhájú barbiek)a legó, a kisautók, a fakockák... én konkrétan a lány játékoktól kapok inkább sikítófrászt... rózsaszín műanyag hajszárító meg óriásbabafej fujj. Menjetek csak el egy játékboltba, pont hogy a fiús játékok sokkal de sokkal jobbak mint a lányosak... (persze nem a géppisztolyokra gondolok)
2013. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
A 28-as válaszoló vagyok. Most lesz 3 éves a fiam, tök jó nem agresszív játékai vannak. Pókemberről még soha nem is hallott. Favonat, építőkocka, legó, kisautók - ezek a fiús játékai. De van játékkonyhája is, színes ceruzák, gyurma... Szeretünk focizni is a játszón, de segít főzni is (húst klopfolni főleg meg fűszert szórni, mérlegezni, önteni). Jó, meg kellett tanulnom az összes autó márkajelzését, erre nem voltam felkészülve, de amúgy ezek mind olyan játékok, amikkel én is szívesen játszottam, s játszom a mai napig is. Az sokkal nagyobb fejtörést okoz, hogy az egyéves lányom mit kapjon karácsonyra és szülinapra egy hét különbséggel... Menni fog, fel a fejjel. Túl lesz ezen a csalódottságon, s imádni fogja az egészséges kisfiát!!!
2013. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Azért mert fiad van, nem kell hánynod a lánynak való játéktól! Azok között is vannak szépek.....mi lesz szegény gyerekekkel ha egyszer lányod lesz...előre sajnálom....pfff
2013. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!