Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislány helyett kisfiú,...

Kislány helyett kisfiú, hogyan dolgozza fel?

Figyelt kérdés

Feleségemmel babát várunk és a múlt héten megtudta (15. hét) hogy baba kisfiú lesz. Nagyon kislányra készült, végig úgy érezte, hogy lánynak adhat majd életet. Most furcsa depresszió van rajta, és kicsit úgy érzi, hogy kitolt vele a sors. Leginkább azért, mert nem tudja, hogyan fog vele kijönni, mit csinál majd vele közösen? Neki a fiúk túl agresszívek, durvák és nem aranyosak.

Nem érzi, hogy tudna úgy szeretni egy fiút mint egy kislányt.


Fog ez változni?

Hogyan tudok segíteni, hogy feldolgozza ezt a helyzetet?



2013. okt. 30. 13:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy gyerek esetleg agresszív és durva lesz, az a neveltetésén múlik és semmiképp nem a nemén!
2013. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Butaságokat gondol a kisfiúkról. Ezek a dolgok nem nemfüggőek, egy kislány is lehet ám agresszív...

Amúgy én is kislányt szerettem volna, és kisfiú lett, de el nem cserélném 10000 lányra sem, imádom és ő is imád, sőt ha lesz egyszer egy kistesó, remélem kisfiú lesz :) Idő kell neki és örülni fog ő is a kispasasnak! Gratulálok!

2013. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én is kislányra készültem, a 12. heti UH-n mondták meg, hogy kisfiú. Kicsit el voltam kenődve. 1 hónap múlva voltam megint UH-n, ott is megkérdeztem, hogy tuti-e hogy kisfiú. Aztán megbékéltem vele. Megszületett a kisfiam, és el nem cserélném 10 lányra sem. Imádom, mikor odabújik, hogy 'Anya, sejet (szeret)'. Következőnek szeretnék egy kislányt, de ha nem az sikerül, az sem fog különösebben zavarni. Most született másik kisfiú baba is a családban, annyira aranyos, hogy simán ellopnám, ha lehetne :).

Tökmindegy, hogy fiú-e vagy lány az a gyerek, csak egészséges legyen. Közhely. De akinek már van, az tudja. A 20. héten bevéreztem. A gyerekem életét féltettem, nem a fiamét. Kicsit sem agresszív a fiam,néha bújós, eleven, csintalan, jópofa kis mókamester. Imádom azt is, ahogy csajozik. Pici kora óta mosolyog a helyes lányokra. Én meg belejöttem az építőkockázásba, meg autózásba.

2013. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
6%

Elhiszem, hogy babaként aranyosak a fiúk, és senki nem cserélné lányra, de majd ha felnő, akkor nem tudtok vele olyan mélyen és meghittem beszélgetni, lelkizni, mint egy lánnyal.

Ha megöregszetek nem fog rólatok olyan odaadással gondoskodni, mint egy lány. Max. kötelességtudatból.


Remélem lányom lesz!


14 hkm

2013. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
83%

Nekem fordítva volt, én mindenáron fiút akartam, úgy éreztem nem tudnék mit kezdeni egy lánnyal. Aztán mikor megtudtuk, hogy fiú, annyira örültünk neki, hogy ott sírtunk mindketten az UH-n.

Viszont utána napokon belül kezdtem azt érezni, amit évekig előtte nem, hogy végülis mindegy, a lánynak is ugyanúgy örülnék, sőt azt sem bánnám, ha legközelebb lányom lenne. Szerintem hamar megbékél majd a dologgal, sőt a végére örülni fog neki, hogy fiú :) Mondd neki, hogy ez így pont jó, mert a következő biztos kislány lesz, és a nagyfiú majd tud vigyázni a hugicára.

Egyébként tetszik, hogy így foglalkozol azzal, hogy mit érez a feleséged, hogy hogy tudnál segíteni neki, és nem az egyszerűbb utat választod, hogy leteremted, hogy mit hisztizik, mint sok férfi (és sok megkeseredett nő).

2013. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
65%
A szomszedomnak 2 fia van, es ujra terhes. A 18. heti uh ota mondogattak neki, hogy lany, amitol olyan borldogok voltak, hogy 2 fiu utan sikerult egy lany is, noha nekik a nem mindeg lett volna. Majd jott a hidegzuhany a 32. heten "hoppa, beneztuk, fiu" Na akkor most az o helyzetukbe gondold bele magad. Nekik mindegy lett volna, eloszor "kaptak" egy lanyt, volt idejuk beleelni magukat, majd megis fiu. Es megse latom, hogy emiatt depreszioba zuhant volna, pedig mar csak alig par hete van hatra. Biztos nem esik jol neki, de az hogy depresszios emiatt, az kinek segitene? Inkabb annak oruljon, hogy egeszseges a baba. Ha nem kepes felnott fejjel gondolkozni, nem is biztos hogy megerett az anyasagra.
2013. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Ejjha utolsó! Lehet hogy nem lehet majd vele úgy beszélgetni mint egy nővel, de azt nem gndolom hogy a többi amit írtál nemfüggő lenne! Az én öcsém a mai napig imádja az édesanyját és gondoskodik róla, ez nem nemfüggő, egy ismerős lánya pedig az édes anyját akarja bedugni öregotthonba, pedig ő lány.

Mi lesz ha kiderül hogy kisfiad lesz utolsó? Nem fogod szégyellni magad?

2013. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
14-esre gondoltam, bocs
2013. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
77%

14-es ez megint csak hatalmas baromság amit írtál.

Az h mennyire tudsz vele elbeszélgetni és idős korodra mennyire foglalkozik veled az csakis a neveltetésen múlik és azon h te h viszonyulsz hozzá. Lehet neked lányod ha soha nem ülsz le vele beszélgetni, ha nem bízhat meg benned és nem neveled úgy ahogy kell. Attól függetlenül nem fog veled lelkizni és öreg korodra is nagy ívben tenni fog rád.

Fiúkat is lehet ugyanúgy nevelni és szeretni mint a lányokat. Lehet velük is meghittebb beszélgetéseket csinálni. De ez mind akar kérdése. Ha eleve így állsz hozzá ne is csodálkozz ha fiad születik és tojik a fejedre.

Kislányos anyuka!

2013. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és várom még a véleményeket.

14. válaszra csak annyit: az anyukámmal én MINDENT meg tudtam és meg tudok beszélni. Mai napig én vagyok a legjobb és legfőbb bizalmasa. Ismerek nem egy olyan nőt, akiről a saját Édesanyja semmit nem tud, rá sem csörög még telefonon sem. Szóval az hogy egy férfi nem tudna beszélgetni a saját anyjával, ezt általánosságban biztosan nem lehet kijelenteni.

2013. okt. 30. 14:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!