Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csoda történt, de mégsem...

Csoda történt, de mégsem tudtam és nem vigyáztam rá. Mi a vélemyényetek?

Figyelt kérdés
25éves PCOS-s vagyok, évi 3-4 peteéréssel(=mensessel).anno teljesen belémmagyarázták a dokik h nem lesz egyszerű teherbe esnem majd stb. márciusban elhagytam a fogamzásgátlót. 2009menseseim: január, április, julius.ha kimarad 3-4 honapra nálam nem ujdonság, és nem a terhesség az első gondolatom. ha több honapra kimarad, azért néha megcsináltam egy egy tesztet, mindig potyára persze. aztán november 5én ujra(husz juliban volt meg utoljára) és pozitiv lett,majdnem elájultam.másnap orvos, viszgálat+uh és kiderült h már 13hetes terhes vagyok. totális döbbenet és sokk. semmit nem vettem észre...se rosszullétek,se semmi tünet. az orvos is azt mondta h kisebb csoda ilyen ciklus mellett igy sikerült, mert mások évekig probálkoznak orvosról orvosra járva. s persze határtalanul boldogok is vagyunk. de én végig dohányoztam, és kb 10bulim volt(Sziget, lánybucsu+lagzi, discozások), ahol nem kevés alkoholt is ittam(alkalmanként kb 4dl tömény)persze miota kiderült semmi, de nagyon aggodom h baja lesz a magzatnak. az orvos szerint semmi baja s nem is lesz,csak ezentul ne legyen, ami természetes.azota már eltelt hét, 15 hetes vagyok és a világon a legboldogabb ember:)örülnék ha elmondanátok a vélemányeteket:)
2009. nov. 17. 12:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszadónak mondanám.köszi a véleményed és nem sértődöm meg,nem is tartom bunkónak meg semmi. azonban a saját védelmünkre hozzá kell tennem. függő???én??ugyan...az h 2hetente egy fiatal nő elmegy a barátnőivel lazitani nem hiszem h koros. drog? életemben semmit nem probáltam s nem is fogok. cigi..no igen..volt h nem cigiztem 4 napig, de a hétvégéi buliban bepotoltam a hetet nem tagadom. ezért is ijedtem meg és kértem a véleményeket bizom benne h nem lesz igazad és egészséges lesz, bár a pakliban minden benne van. a párommal 7éve élünk nagy boldogságban, ugyhogy egy kiegyensulyozott boldog családba érkezik, ahol a szülök mind2en többdiplomások, nyelveket beszélő értelmiségi emberek. adja ég h nem lesz a baj, az orvosok is meg nyugtattak eddig,s hála istennek az előző hozzászólók közt is sok a hasonlo cipőben járó és pozitiv példa.minden jót
2009. nov. 17. 20:35
 12/23 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom szó nélkül hagyni a történetedet!! Nagyon-nagyon Gratulálok,és nyugi! Semmi de semmi baj nem lesz! Az a kedves hozzászóló pedig nem tudom,honnan vette a gondolatait? :-) Ne is foglalkozz vele! Sok egészséget és boldogságot Nektek!!
2009. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk én több diplomás értelmiségiként nem egy fórumon kérdezném meg, hogy mit okozhat a cigaretta meg az alkohol, hanem tudnám. De mindegy. A pozitív példákról meg annyit: az egyik 1 éves a másik a éves három hónapos, a harmadik pedig 4 hónapos. Náluk még nem lehet tudni mit okozott, hiszen a dohányzás az alkohol az agyban okoznak károsodást és az majd csak a gyerek 11 éves korában derül ki, hogy mit. Amikor az iskolában kell komoly követelményeknek megfelenie, de nem fog tudni mivel nem lesz képes rá. Mert szövegértési, olvasási nehézségei lesznek. Egyébként több diplomásként ezzel is tisztában lehetnél.

Egyébként aki cigizik, alkoholt rendszeresen fogyaszt azt függőségnek hívják, és az orvosok szerint nincs szánalmasabb ha egy dohányos különbnek tartja magát egy drogosnál.

2009. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szinte véletlenül keveredtem ide és olvastam el a feltett kérdést, de nem bírom szó nélkül hagyni pár "kedves" válaszoló hozzászólását. Nekem 2 barátnőm is PCOS-s, pontosan tudom, hogy milyen nehéz a teherbeesés nekik, és szánalmasnak tartom, hogy ahelyett, hogy valaki ehhez a "csodához" gratulálna, inkább a dohányzás káros mellékhatásairól tart itt kiselőadást (kioktató stílusban, nem kicsit túlozva, még ha valamiben igaza is van)...

Én személy szerint gratulálok és problémamentes terhességet kívánok!

Egy 8 hónapos kislány anyuja:)

2009. nov. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem bírom szó nélkül hagyni!én vagyok a 4 hónapos kislány anyukája. üzenem, hogy a doki nem vette észre a 3 hónapos terhességet, és nem cigiztem, nem ittam, "csak" nehezet emeltem, szaunáztam, buliztam(hangos zene, tánc, cigifüst),. én akkor is gratulálok
2009. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Annak a több diplomás értelmiséginek üzenem,hogy látszik,a diplomával nem jár együtt feltétlenül az ész,meg az emberség,meg különben is ,nem értem mit vetsz ennek a lánynak a szemére,mikor nem tudta,hogy terhes,csak élte a fiatalok mindennapos életét,,ami diploma ide ,vagy oda,teljesen normális,még akkor sem írhatnál ilyen bunkó véleményt,ha tudott volna a trh

ességéről!Én a helyedben nem dicsekednék a diplomákkal,az még édes kevés az életben,szerintem!

Neked meg gratulálok a babához,és vigyázzál magatokra!:)

19 hetes kismama,csak érettségivel:)

2009. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
mégegyszer köszi a hozzászólásokat. az hogy felteszek itt kérdéseket,ami egyesek szerint diplomával ciki, szerintem egyáltalán nem. nem orvosi szakvéleményt kértem,hanem más emberek véleményére és tapasztalatára voltam kiváncsi.köszi a biztató szavakat és a kedvességeteket, ezért szeretem ezt az oldalt:) minden témakörben van pár oda nem illő gyakran sértő és bunkó hozzászólás, van akinek nincs jobb dolga. s itt nem arra gondolok, hogy valaki más véleményen van valamiről,mert az a szive joga.azért bizom benne hogy az a 3 három honap amig dohányoztam nem okoz bajt,mivel nem erős bagós voltam nem okoz nehézséget h ne gyujtsak rá és azota egy szálat sem szivtam és nem is fogok többet. az alkoholra meg azt mondta az orvosom, hogy régen a görcsöl kismamáknak azt tanácsolták hogy dobjanak be 2 konyakot, ugyh ne aggodjak,nem lesz baja:)bizom benne:)))szép napot
2009. nov. 18. 16:02
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem állom, meg hogy ne válaszoljak, bár eldöntöttem, hogy nem fogok. De mégis. A csak érettégivel rendelkezőnek: tedd meg légyszi. hogy majd a gyerekedet meg tanítod olvasni, bár nehéz lesz, mivel te nem tudsz. Nem én vagyok több diplomás, hanem a kérdező és párja: "mindketten több diplomások, nyelveket beszélő emberek vagyunk".

Egyébként abban egyetértünk (bár ezt te nem így szántad) hogy a kérdező a legjobb példa rá, a diploma nem jár ésszel. Az érettségi meg nem jár olvasni tudással (amit egyébként elemi első osztályban tanítanak.)

2009. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is dohányoztam mikor pozi tesztem lett. Irány a doki a teszttel. Uh-nál annyit mondd hogy vagy terhesség vagy ciszta a gyógyszertől (amit azért szedtem hogy terhes maradjak végre). F@sza! 2 hét múlva kellett visszamennem hogy na akkor lézereznek. Abszolút semmi tünetem nem volt hogy terhes lennék így a cigit sem raktam le biztos voltam benne hogy ciszta. 2 hét múlva mentem vissza a dokihoz és az állítólagos "cisztának" dobogott a szíve és akkor 6 hetes volt. Onnantól akkora szemét állatnak éreztem magam hogy játszottam az ő kis életével! De minden rendben velünk is 25 hetes vagyok. Tanulási nehézségei és egyébb problémái nem ettől lesznek mivel "mindent vagy semmit" alapon működnek még Ők. Attól hamarabb lesz ha olyan kedves nők szabadulnak a még fejlődő értelmére mint az egyik válaszoló. Önpusztító és depressziós is csak akkor lenne ha csórinak olyan anyja lenne mint a válaszoló. Kisegítő iskolába meg úgy gondolom hogy Neki kellett volna járni! Agyilag oda illik aki így válaszol 1 kérdésre... A silány elrontott és szánalmasnak vélt életét sem ilyen nőkön kéne megbosszulnia akinek egy kis boldogsága akad! Neked boldog várakozást és türelmet az "ilyen emberekhez" mert találkozni fogsz még párral.

2009. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%

Már anyád sem foghatta vissza magát mikor téged várt, azért lettél értelmi fogyatékos. Milyen bosszúról beszélsz? Azt a sors szolgáltatja egy hülye gyerek formájában vagy nem. Én csak figyelmeztettem, hogy majd akkor ne a gyerekben keresse a hibát, hanem jusson eszébe milyen életet élrt mikor a babát várta. Szánalmasak szerintem meg az ilyen ócska drogosok, mint rte és a többi dohányos.

Az én életem meg egyáltalán nem silány és nem is elcseszett, de jól esik, hogy aggódsz miatta. Én teszek a tiedre.

2009. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!