Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elkezd valaki vérezni...

Ha elkezd valaki vérezni terhesen a 'sima' ügyeletre kell menni?

Figyelt kérdés

szóval hogy értsétek mit is akarok kérdezni, nincs semmi bajom, egyenlőre csak egy pozitív teszt, mert már is aggódom ha baj lenne hova kell majd menni:

a város ahol lakunk vagy egy sztk. ami kb. 5-6 körül bezár. van ügyelet is. Szóval ha valami baj lenne akkor a rendes ügyeletre kell menni? mert az végül is nem nőgyógyászat, nem nődokik vannak ott akkor, hogy tud megvizsgálni vagy uh-t csinálni? lehet én vagyok a hülye de a mi városunkban csak ez az egy "normál" ügyelet van. 40 km-re van tőlünk a megye székhely ott van kórház, ott fogok szülni is, akkor oda kellene bemenni, mert ott lehet van nőgyógyászati ügyelet? köszi előre is :)



2013. nov. 13. 15:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért, elírásokért, telefonról írok :)
2013. nov. 13. 15:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen:-) de nem lesz semmi baj:-)!
2013. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én mindig a nőgyógyászati ügyeletre mentem, vagyis a klinikára. eszembe sem jutott rendes ügyeletre menni, ott se uh, se semmi. a kórházban kötelesek megvizsgálni, ellátni, ha kell, befektetni. az orvosod kérdezd!!!
2013. nov. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, mint nálatok. Én egyszer görcsöltem nagyon és pár csepp vérzésem is volt, akkor bementünk először az SZTK-ba az ügyeletre, ott igazából csak ilyen alap dolgokat néztek (vérnyomás, megnyomogatta a hasamat, stb.). Onnan elküldtek a kórházba, ahol majd szülök is (40 km-re van tőlünk is), hogy ultrahangon is megnézzék a picit, és hogy lásson rendes nőgyógyász is. Szerintem ha ilyesmi gondod lenne érdemes egyből a kórházba bemenni, mivel tényleg nem lehet sok mindent kezdeni az ügyeletes orvossal, legalábbis nálunk.
2013. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kedves második, igen megfogom kérdezni a dokit, de még nem voltam orvosnál mert várni szeretnék hogy legalább 6 hetes legyek. Így nem volt alkalmam még megkérdezni.

Kedves utolsó, valóban nálunk is az a helyzet mint nálatok, akkor majd egyből a kórházba megyünk, de hát reméljük a legjobbakat, csak szeretnék előre tájékozódni minden esetre felkészülni :)

2013. nov. 13. 16:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok. :)


Másodszor: én ugyan már másfél éve meg is szültem, de anno a terhességem elején pecsételtem (görcsök nélkül, csak egy-két csepp vér volt), akkor ezzel nem kellett volna a férjem szerint ügyeletre menni (ő orvos), csak másnap ambulanciára. Nos én nem hallgattam rá, elmentünk, egy ismerősünk ügyelt, azt mondta ő is, hogy ennyivel nem érdemes ügyeletre menni. DE! Ha erősen görcsölsz, vagy folyamatosan pecsételsz/vérzel, esetleg erős, szúró-kisugárzó fájdalmad van akkor igen, mindenképpen, nőgyógyászati ügyeletre.

2013. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kórházba kell menni.
2013. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2013. nov. 13. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Év elején ebben a helyzetben voltam.Városban lakunk de nincs korház, csak sima ügyelet. Mondjuk a nögyogyasznak van délutan estig magánrendelése.

Szoval amikor először voltam orvosnal mondta az orvos ha bármi baj van menyjek be hozzá ha rendelési időn tul akkor irány a korház(40km kb) nőgyogyászati osztály.

Sajnos jol jött hogy előre elmondta. 3kor vérezni kezdtem 6hetesen felhivtam a magánrendelését és elmondta ismét hogy irany a korház. Nem tudom ha nincs autonk hogy oldottuk volna meg. elmondta még azt is ott mi fog történni. 3-45kor hivtam az orvost 4utan picivel indultunk(mikor a parom hazaért a munkabol) 4-45kor mar a nőgyogyaszat osztalyon voltunk. Ott megvizsgaltak elmondtak milesz és ennyi.

Azota ismét terhes Vagyok és semmi gond.

Szoval jobb ha mar most tudod hol szeretnél szülni és annak a korhaznak a nőgyogyaszati ügyeletére menj. Igy ott mar mindent tudnak rollad mikoris megszületik a picikéd mert semmi gond nem lesz.:) csak pozitivan.

22hkm

2013. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, problémamentes babavárást és könnyű szülést kívánok :)
2013. nov. 13. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!