Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülöttel egy szobában vagy...

Újszülöttel egy szobában vagy külön?

Figyelt kérdés

Érdekelnének az okok is,tapasztalatok...

Ha egy szobában,akkor mégis meddig?

Nem zavarja majd a gyereket az éjszakai jövés-menés?

(Éjjel munkából haza,hajnalban el,horkolás,orrfújás... Perdze nem kell néma csönd,de...)


Szóval minden érdekelne.


2013. nov. 15. 06:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kérdezö! szerintem az igy simán jó ahogy nálatok van. Én ugy tervezem hogy az elsö idökben egy szobában de aztán megy külön. Majd a baba igényei szerint alakitjuk ki. Ismerek olyat aki egy szobában akart de a baba nem tudott nyugodtan aludni hiába ök is csendben jöttek mentek, 1 hét után átették a saját szobábjába onnantól jobban aludt. Ez az egész nagyon gyerek függö. Ti is majd meglátjátok hogy a ti babátok milyen melyik jobb neki, nektek.
2013. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez tök jó, ahogy leírtad.

Én mindig úgy gondoltam, hogy majd lesz egy külön szobája. Most, hogy terhes vagyok, átalakult, és jó lenne, ha velünk lenne, valahogy jobban biztonságban érezném őt.

Pont arra gondoltam, hogy tök jó lenne olyan lakás találni, ahol a hálóból nyílna még egy külön kis félszoba ablakkal, akkor nem kéne, hogy ajtó, folyosó elzárjon minket egymástól, és nyugodtabb lennék:)

Szóval szerintem tök jó az a megoldás, amit mondasz.

2013. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi egy szobában vagyunk a fiunkkal, sőt néha az ágyunkban is alszik velünk. Van saját szobája, de eszünkbe sem jutott, hogy átrakjuk oda. A múltkor felmerült a kérdés, hogy ideje lenne külön szobába aludnia, de én sajnálom őt áttenni a másik szobába. Éjszaka mikor felébred, megnézi, hogy megyvagyunk-e, és alszik tovább. El tudom képzelni, hogy mit csinálna, ha felkelne, és nem látná a szüleit, egyedül van egy sötét szobában... Egyébként nem zavarja a jövés-menés, sőt apa ritmikus horkolására nagyon jókat aludt kiskorában. Este miután elalszik mi még itt teszünk-veszünk a szobában, a tv is megy, nincs teljesen sötét sem. Ő így szokta meg, nem zavarják az ilyenek. Szerintem ő pont egy "csendes" szobában nem tudna aludni.
2013. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen külön.

Csináltam az ismerősök körében egy "közvélemény kutatást", és az a tapasztalat, hogy aki közös szobában kezdi a babával, annak sokszor még 5-6 évesen is gond, hogy a gyerek nem akar a külön szobában megmaradni. Teljesen oda a szülők intimitása, volt olyan, aki mesélte, hogy azóta nem is tudnak a saját ágyukban rendesen szeretkezni, mert a gyerek mindig bemászik közéjük, fogja a lábukat, stb.

Nagyon sokan mondták, akik az első babánál közös szobában voltak, hogy a másodiknál már külön lesznek kezdettől.

Szóval szerintem jó lesz Nálatok is, hogy külön.

2013. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Amíg éjjel intezníven szopizik, szerintem érdemesebb egy szobában lenni vele. Ha már nagyobb, akkor nem árt, ha külön van. A ti megoldásotok pl. tök jónak hangzik. Külön, de picit egyben is. Mi még egy szobában vagyunk a 2 évessel, mi őt nem zavarjuk, viszont-mivel későn alszik el, néha megnehezíti a dolgunkat...Eleinte szuperül elaludt egyedül, mostmár többnyire igényli, hogy ott legyünk vele, amíg el nem alszik.
2013. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az intenziv szopi alatt egyutt majd kulon. Lanyom 6 hetes koraig a mi agyunkban aludt, majd 3 hobapos koraig mellettunk kisagyban, ekkor koltoztettuk sajat szobaba. Most 2,5 eves, igy nagyon kenyelmes. Kisteso 6 napos, o most a mi agyunk mellett alszik hordozoban, majd ha kicsit többet alszik ejszaka, akkor kerul be a teso melle. Szerintem ez jo. De mindenki maga tudja. Az elso tethessegem alatt vegig azt mobdtam, hogy aaa csak klon szoba, aztan nagyon rossz alvo, siros,hasfajos volt a lanyom, szoval az elet igy alakitotta, de nem banom.
2013. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!