Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem várt baba a láthatáron,...

Nem várt baba a láthatáron, mitévők legyünk?!

Figyelt kérdés
22/L vagyok és párommal mindketten egyetemre járunk, együtt lakunk egy albérletben, melyet gyakorlatilag az édesapja finanszíroz, a többi kiadást a párom fizetése fedezi (ami nem túl sok...). Az én szüleim azóta nem nyújtanak anyagi támogatást, mióta egy albérletbe költöztünk, én is dolgoztam suli mellett, de nem nagyon volt összeegyeztethető a sok órámmal, meg vizsgákkal, most nincs munkám sem... így éppen mindig nullásra kihoztuk a költségeket, most úgy néz ki, hogy december végével semmilyen tartozásunk nem lesz, viszont nekünk is alig elég a pénz, nem tudjuk hogyan tudnánk eltartani egy babát. Egyrészt nincsen saját lakásunk, albérletben lakunk, ami havi 60.000 (rezsivel) körül jön ki és nincsen semmi félretett pénzünk, orvost fogadni, meg dokihoz járni, vitaminokat szedni, még egészségesebben táplálkozni, megfelelő ruhákat hordani, sajnos alapból nincs meg a keret, így folyamatos görcsben vagyunk, hogy mitévők legyünk (autónk van). Nem hiszem, hogy lenne szívem örökbe adni a picurt, viszont az abortusz egészségügyi következményeitől is nagyon félek, nem beszélve a lelki oldaláról. Július végén várható a baba és addig nem tudjuk, hogy mibe kezdjünk bele, hogyan jussunk egy lakáshoz, egyenlőre még szüleimmel sem osztottam meg a hírt, biztosan nagyon kiakadnak majd és kapok majd hideg és meleg vizet, hogy miért nem védekeztünk jobban stb...erre van most a legkevésbé szükségünk...ha van valakinek valamilyen építő kritikája, segítő szava, esetleg ötlete, hogy mégis megtarthassuk a babát és ne a legnagyobb szegénységbe, azt nagyon megköszönöm...

2013. nov. 25. 16:05
1 2 3 4
 31/36 anonim válasza:
Kedves kérdező,azóta a kis gyerek épségben világra jött és mi történt azóta?
2018. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Azóta is nagy boldogságban élünk,a kisfiam 35.hétre született makk egészségesen! Akkor tudtunk venni Gravidát és muszáj volt egy honapig a 160g ch diétát tartani! Megoldottuk! Nem is híztam el :D most várjuk a második babánkat! Jelenleg is albérletben lakunk, de páromnak jó álláaa van! Ha minden igaz mire érkezik a picur, sajátba fogunk költözni! A szerelem és a szeretet, az egymás iránti tisztelet sok mindent képes áthidalni! Kívánom mindenkinek a legjobbakat! És kitartást egy ehhez hasonló élethelyzetben! Az abortusz nem lehet megoldás!!! ❤


11hkm

2018. aug. 2. 07:34
 33/36 anonim válasza:
Én is kívánom a legjobbakat nektek és a kicsiknek és gratulálok!Legyetek boldogok!:)
2018. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Zowie ***** válasza:
Szia! Hogy alakult az életetek? Mi lett a 2. baba? Sikerült sajátba költöznötök?
2022. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Szia, kedves utolsó! Sajnos még nem tudtunk saját lakásába költözni, de rajta vagyunk 🙃 a másik gyermekünk kislány 😊 a nagy fiam már 8, a kicsi lányom pedig 3 éves 🙂 párommal már 13 éve lesz holnap, hogy egy párt alkotunk, majdcsak kialakul az életünk 🥰
2022. nov. 3. 09:38
 36/36 Zowie ***** válasza:
Köszi, hogy válaszoltál. Nagyon örülök, hogy együtt vagytok és ilyen szép családotok lett. Szorítok ,hogy előbb vagy utóbb a lakás is sikerüljön. Vigyázzatok egymásra és sok boldogságot kívánok. :)
2022. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!