Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem az apám pszichopata...

Azt hiszem az apám pszichopata, én pedig neurotikus lettem ettől. Az egész életem furcsa, nem tudok normális kapcsolatokat teremteni. Megijedtem. Mit tehetek, hogy ezt feldolgozzam?

Figyelt kérdés

"A pszichopaták által tapasztalt problémákban a szorongásnak nincs szerepe. Nem

aggódnak. Lelkiismeretük alulfejlett, bár végletes esetekben teljes mértékben

hiányozhat. Nincs bennük szégyenérzet vagy bűntudat, bár gyakran megjátsszák

ezeket az érzéseket.

Elhárító mechanizmusuk puszta taktika, mások manipulálása céljából. Elégedettek

magukkal. A problémás magatartásuk mögött hibás gondolkodási beidegződések

állnak, pontosan ezért lehet eredményes a kognitív viselkedésterápia az ő esetükben.

Nem zavarja őket mások bírálata, a társadalom elutasítása. Nem rettentik el őket a

hátrányos következmények.Problémás viselkedésük nemcsak tudatos,de szándékos is."

"Először is ismerjük fel őket, illetve a taktikáikat.

Ezek a teljesség igénye nélkül a következők

● banalizálás (a cselekedetét jelentéktelennek állítja be)

● hazudozás ( sokszor akár kedvtelésből is)

● tagadás ( elsősorban a tényeket, ezzel bizonytalanná téve bennünket)

● tudatos figyelmetlenség ( figyelmen kívül hagyják mások kéréseit,

kívánságait, ez általában már gyermekkorban jelentkezik)

● ésszerűsítés ( meggyőző indokok a helytelen viselkedés magyarázatára)

● figyelemelterelés ( mesteri fokon űzik)

● kitérés és ködösítés (csapongó, homályos és oda nem illő válaszok a

legegyszerűbb kérdésekre)

● burkolt megfélemlítés

● bűntudatkeltés és megszégyenítés ( nagyon gyakori)

● áldozatszerep ( a körülmények áldozata)

● az áldozat hibázatatása („ő csak reagál” )

● hízelgés

● bűnbakkeresés és mások hibáztatása

● heves dühkitörés"


Ezek mind igazak rá, én pedig úgy érzem, miatta ment tönkre a mentális egészségem. Mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2012. okt. 28. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Nem valószínű, hogy apád pszihopata.

És az sem valószínű, hogy te neurotikus vagy.


Tudod miért gondolom így? Mert nem vagy ebben a témában szakember, és ezt te nem tudod eldönteni. Lehetnek ilyen sejtéseid természetesen, de ezt ne tényként kezeljed.


Ha kiváncsi vagy a véleményemre, ez egy sajnos gyakran előforduló családon belüli konfliktus.

2012. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem egy unatkozó ijedt tini vagyok, hanem 21 éves nő, aki próbál a saját lábára állni. Voltam már pszichológusnál is, aki csoportos pszichoterápiát javasolt, de végül nem kezdtem el, mert úgy éreztem, nem értette meg pontosan, mi a problémám, csak le akart nyúlni.


Tehát az már biztos, hogy probléma VAN. Csak azt nem tudom, mit tehetnék.

2012. okt. 28. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
túl sok wikipédiát olvasol
2012. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Menj el egy normális pszichológushoz aki megérti, egy wikipédiás idézetből és abból hogy "lehet hogy ez a baj?" nem fogjuk tudni megítélni a helyzetet, akkor se tudnánk ha szakemberek lennénk.
2012. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Tudom javasolni a terület szekértőjét dr.Hannibal Lectert :D
2015. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amit leírtál a kiegészítésben, az egy gonosztevő zseni, aki természetesen pszichopata. Minden gonosztevővzseni egy pszichopata, de nem mindegyik pszichopata egy gonosztevő zseni. Valójában a pszichopata embernek nem működik rendesen az empátiaérzéke, vagy egyáltalán nincs is. Ez az a tulajdonság, ami alapján valaki pszichopata lesz, nem pedig a felsoroltjaid.
2016. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül a pszichológus a megoldás. Jó magam is sokáig kerestem szakembert, de a pénzem közben elfogyott, a szakemberek meg nem arról akartak beszélni, amiről én. Feldolgozni leginkább úgy lehet, ha kibeszéled, vagy kiírod magadból és továbbállsz. Én nem keresem már az ilyen rokonok társaságát. Van belőlük pár. Kamu rosszullétekkel zsarolnak. Tényleg akkor tudsz a legtöbbet tenni a felépülésedért, ha nem engeded be az ilyen embert az életedbe. Ide sok nem segítőkész ember ír. Harmincból egy, ha jóindulatból, a többi csak jobban le fog téged húzni.
2017. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!