Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki étkezési...

Van itt olyan, aki étkezési zavarral orvoshoz fordult?

Figyelt kérdés

Mit tudnak ott veled kezdeni?

Én tudom magamról, hogy most már 2 éve táplálkozási gondjaim vannak. Elég durván... és azóta nem vagyok jól, de mivel nem otthon lakom már az egyetem miatt, így anyáék nem tudnak róla. Otthon (látszólag) normálisan eszem. Azt hiszem ideje lenne beszélnem anyukámmal.. Azoktól kérdezem, akik hasonló cipőben járnak, ti küzdötök ellene? Elmondtátok valakinek?

Már úgy érzem, nem bírom tovább. Muszáj vele kezdenem valamit, mert beleőrülök, és nem szeretném magam tönkre vágni (most épp)! Jó lenne, ha egy orvos előírná nekem, hogy diétát kell csinálnom. Ha egy szakember mondja, úgy talán képes lennék betartani. Néha már azt kívánom, bár beteg lennék és ne ehetnék össze mindent, mert nagyon oda kellene figyelnem arra, hogy mit és mennyit eszek! Ez nem normális. Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek érdemes dokihoz fordulni?



2012. nov. 1. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is anyukádnak mindenképp szólj!! Nem vagyok étkezési zavaros, nem tudom mit érezhetsz, de anyukádban megbízhatsz, hidd el segít és szeret, bármilyen is vagy, bármit teszel. A doki sem rossz ötlet, de első lépésként mindenképp: IRÁNY ANYUD!

Szorítok érted! :)

2012. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én kb 5 éve küzdök. Most kerestem föl egy pszichiátert kb 2 hete, jövőhét keddre kaptam időpontot. Most itt nagyon nem akarok belemenni, de ha gondolod írj privátot, és meséld el, mi van veled. Érdekelne.
2012. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Mindenképp beszélj róla, az jó. Hatalmas lépés beismerni magadnak ezt az egészed, még hatalmasabb másnak, ez talán hülyeségnek hangozhat, de így van, nekem így volt: magamban ezerszer elismételtem, hogy evészavaros vagyok és ez így nem mehet tovább, aztán kimondtam, anorexiás vagyok és meg akarok gyógyulni - súlyos lett az egész, valóságos. Ez volt hét hónapja, és most, bármilyen hihetetlen számomra is, sokkal jobban vagyok.

Szóval igenis megéri ám küzdeni ellene, habár én nem fordultam orvoshoz soha - még? -, de ez nem azt jelenti, hogy ne tartanám nagyon-nagyon jó ötletnek. Az persze biztos, hogy nagyon utána kell nézni, hová mész, leginkább mások tapasztalataiból kiindulva, és nem elsősorban a szakmai tekintélyből, agyonreklámozott emberekről hallottam borzasztó dolgokat, nem annyira híresekről pedig fantasztikusakat. (Egyáltalán nem elrémítésképp.) Szóval csak hajrá, hajrá, egy előírt étrend biztos sokat segíthet, és őszintén kívánom, hogy elérd a gyógyulást, persze ahhoz mindenekelőtt ez a fajta élni akarás kell, amit a szavaid sugallnak, és egy jó adag kitartás.

A legjobbakat!

2012. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én holnap megyek pszichiáterhez. Ez lesz az első alkalom, fogalmam sincs, h mire számítsak. Nálam rettentő régóta tart a bulímia, de csak azóta aggódom miatta, amióta több, mint 1 éve megszületett a kislányom.

Kb. másfél hónapja mondtam el a férjemnek, volt nagy döbbenet, gondolhatod. Semmit sem sejtett. Ő persze jött a szokásos dumával, h egyek egészséges ételeket, meg legyek erős, szedjem össze magam stb. Aztán vhogy megértettem vele, h ez betegség, amit kezeltetni kell, máshogy nem megy.

Egyébként miután színt vallottam, megkönnyebbültem. Nagyon nyomasztott már a dolog, főleg, h még beszélni sem tudtam róla senkivel.

Izgulok a holnapi kezelés miatt, kíváncsi vagyok, h hány alkalom hoz majd javulást.

2012. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elmondtam itthon, reakció:

- etetés ezerrel, folyton hívtak le, árgus szemmel nézték, mit-mikor-mennyit... roha.dt idegőrlő dolog, és nem segítettek vele.


Barátnőim, nagynéném: - mellettem álltak, nem erőltették az evést, néha szóba hozták, hogy s mint vagyok, és inkább tereltek, beszélgettek velem.


Orvosnál voltam, de semmit sem segített sajna.

2012. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó: igen, ettől tartok én is, hogy ha elmondom még jobban kérdezgetni fogja anyukám, hogy mit ettem ma, stb és ez többet fog ártani, mint amennyit szerinte segítene. Úgy érzem arra lenne szükségem tényleg, hogy teljesen kötött legyen az étrendem, és otthon is tudomásul vegyék, hogy akármi van, én ahhoz tartom magam. Nekem ebben lenne szükségem inkább a támogatásukra, hogy ne erőltessenek semmit, hanem elfogadják, hogy nekem ez kell ahhoz, hogy összekapjam magam. Vagy ez így hülyeség? nem tudom, de így talán nem lennének "félrelépések".. sem zabálások majd nem evések..
2012. nov. 1. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor beszéld meg velük. :) Ülj le velük mondd el, mi a problémád és hogy szeretnéd, hogy segítsenek, de azzal, hogy tömnek nem fognak, HANEM neked az segítene, ha ez és ez lenne. Szerintem megértik, csak próbálj beszélni róla, az érzéseidről, hogy átérezzék neked mennyire nehéz ez most.
2012. nov. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de bizonyos napokon néha meg úgy érzem, hogy "komolyan ilyeneken jár az eszem?"

Ilyenkor teljesen normális vagyok, van jobb dolgom, és olyan elképzelhetetlennek tűnik, hogy máskor tényleg ilyen hülye problémáim vannak. Talán tényleg csak agyban dől el.. talán ha merítenék végre elég erőt, képes lennék legyűrni ezeket a fölösleges problémákat, amik felemésztik az energiámat. Ha visszatérhetnék a tánchoz, máris nem lenne ennyi problémám, ebben biztos vagyok. :(

2012. nov. 2. 16:33
 9/12 anonim válasza:

Ezek egyáltalán nem "hülye problémák", nagyon is komolyan kell venni őket - azzal abszolút egyetértek, hogy agyban dől el minden, azt pedig tapasztalatból teszem hozzá, hogy nagyon-nagyon-nagyon sok erő kell ahhoz, hogy felülkerekedj ezen. És igen, néha olyan, mintha egyszerűbb lenne "csak" evészavarosnak maradni, akkor nem lenne minden nap olyan visszás, és különben is, és néha lesz olyan, hogy tényleg úgy érzed, semmi értelme az egész "étkezési dilinek", és tulajdonképpen buta vagy, hogy valaha is ilyenekkel foglalkoztál, és úgy érzed, elég csak elfelejteni és nem törődni vele, de az az igazság, hogy utóbbitól csak rosszabb lesz, mert ilyet egyszerűen nem lehet.

Erőt kell meríteni, bizony, és beszélni kell róla, ha van rá egy mód, szakembert felkeresni, ha úgy érzed, és legfőképp elfogadni magad - tudom, tudom, borzasztó közhely -, aminek a legjobb módja, ha úgy csinálod az életed, ahogy szeretnéd. És ez talán hülyén hangzik meg értelmetlenül, de csak arra szeretnék kilyukadni - többek közt -, hogy foglalkozz azokkal a dolgokkal, amikkel szeretnél - fogalmam sincs, miért hiányzik az életedből most a tánc, de ha csak teheted, akármilyen formában, de vidd bele ismét. Biztos könnyebb mondani, mint tenni, de az is biztos, hogy megéri olyan dolgokra szakítani az időt-energiát-pénzt, amit annyira szeretsz.

Tényleg sok erőt és kitartást!

(Harmadik válaszoló vagyok.)

2012. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hol laksz? Debrecenben tudok ajánlani egy nagyon jó pszichológust. Nekem nem étkezési zavarom volt, a lényeg az, hogy senkinek nem tudtam a problémámról beszélni. Nagyon rosszul voltam, aztán hozzá kerültem. Jól vagyok :) Magánemberként is imádom.
2012. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!