Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is viselkednek így az...

Másnak is viselkednek így az anyósáék?

Figyelt kérdés
Amióta a férjem szülei tudták, hogy babát várunk azon lovagoltak, hogy nekünk csak lányunk lehet. A családjukban nagyon sok a fiú, ezért szerettek volna annyira egy kislányt. 23 hetesen kiderült kisfiunk lesz:-)))Ezután , ha orvosnál voltam az volt az első, most nem -e mondott mást az orvosom. Kezdetektől fogva idegesített ez a téma, de mostanában már nagyon-nagyon nehezen viselem. Férjem szerint csak poénkodnak, de én ezt nem tudom így felfogni, ennyire senki nem lehet érzéketlen. Nem zavarja őket, hogy én mit fogok (már gondolok)gondolni róluk, mikor majd az unokát nézik és én tudni fogom mennyire lányt akartak. Még tűrök, de félek egyszer robbani fogok. Ami a legrosszabb az egészben , hogy úgy érzem a férjem nem akarja látni, mennyire bánt ez az egész és itt neki kellene lépnie!!!31 hetes kismama
2009. nov. 22. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én anyósom is lányt várt de fiú lett, de engem nem érdekelt és te se idegesísd magadat ezen, gondolj a pocaklakóra, adj hálát hogy babát vársz és egészséges majd a második lány lesz nálam is így lett 2 éve lett egy tündéri angyalkánk!!!
2009. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bosszantó az ilyen anyós és sokunknak jutott ilyen. De hidd el az is tud ám fájni amikor pl. tegnap találkoztunk és úgy kérdezz, hogy hogy van a kislányom? Én már nem is számítok csak az unoka aki még meg sem született! De szerintem a kisfiadat is ugyanúgy fogják szeretni, csak hát tudom idegesítő az ilyen reagálás, mintha az ember dönthetne afelől, hogy milyen nemű gyermeke szülessen...És igen a férjed kicsit visszafoghatná a mamát :-)
2009. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk míg nem jött a baba, azt mondták, hogy eddig mindenkinek lánya van, hátha nekünk fiunk lesz. Aztán mikor kiderült, hogy kisfiú, akkor azt mondták, hogy miért nem lány lett.

Én attól kapok frászt, amikor azt mondják, hogy nem lesz meg hamarabb? A terhesség elején volt 2 fenyegető vetélésem, ezek után rossz hallanom, hogy korábban szülessen meg, Isten ments, hogy koraszülött legyen.

28 hetes

2009. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig azzal idegesít az anyósom, hogy legyen szép nagy baba! Itt olyan kb. 4 kg-os gyerekre gondol. PErsze arra nem gondol, hogy meg is kell szülni. Mindig a hasam vizslatja, hogy mekkora.

Hála az Égnek eddig úgy számolták, hogy kicsi a babánk:-)))

(28 hetes)

Szóval ne vedd fel a piszálódásukat! HA megszületik, majd úgyis ő lesz a szemük fénye, majd meglásd!

2009. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú,nállunk nem volt ilyen baromság hál istennek,de azért nyugodtan mondd meg nekik,hogy zavar téged,hogy ezt mondják,mert ha nem az lesz akkor nem is fogják szeretni??????Hátha kapcsolnak,ha nem is ,legalább megmondtad nekik ami zavar és kit érdekel ök mit szólnak,hogy te ezt elmondtad.most ti vagytok a fontosak,hogy te is jól érezd magad.
2009. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Mondd meg anyósodnak, hogy átgondoltátok, és ott a kórházban cseréltek egy olyan családdal, akiknek a nagyszülei kisfiút szerettek volna... Így minden nagyszülő jól jár. Ezt ha lehet fa pofával... és ezek után azt lehet mondani, hogy akkor most itt befejeztük a témát, reméled többet nem kerül szóba.

Nekünk a nagyszülők (anyósék) fiút szeretnének, de szerintem ha hasonló módon reagálnának vagy tennének megjegyzést férjem igencsak helyretenné őket.

Ne húzd fel magad, kerüld őket messze el ha teheted.

2009. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk édesanyám szom,orúan konstatálta, hogy a bátyámnak nem lánya lesz, hanem fia. Amikor megszületett még akkor sem tudott igazán örülni. Most a szeme fénye, annak ellenére, hgoy az áhitott kisasszony is megérkezett azóta.

Szerintem ne görcsölj rajta, talán az érzékenységed az állapotodnak is betudható!

2009. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább fiút vártak, mert az volt a természetes, hogy elsőre fiú születik. Én azt mondtam, és szerintem te is mondd ezt, hogy mindegy milyen nemű, a lényeg, hogy egészséges legyen. Azzal biztos egyet fognak érteni.:) Jó egészséget!
2009. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A húgom anyósa is lányt várt a fiúk helyett. Neki is lány "kellett" volna.Nem igazán törődik a fiúkkal, és állandóan megjegyzi, hogy majd a másik fiának biztos lánya lesz!

A húgom egy "jobb"pillanatában kiosztotta. Azóta még annyit sem beszélnek, mint addig.

A húgom és a férje nem bánja, a gyerekek meg nem is keresik a nagyanyjukat, hozzáteszem egymás mellett laknak, de nem járnak át hozzá. Pedig nincsenek tiltva Tőle.

Az is igaz, hogy ebben a témában is a férje a húgom mellé állt:)

Remélem a párod is észreveszi, hogy mennyire bánt ez téged és melléd fog állni.

Nekem lányaim vannak, de anyóst, apóst nem érdekli. Anyósom lassan 1 éve nem látta Őket, após pedig a kicsit egyáltalán nem ismeri:(

Boldog babavárást:) Minden jót Nektek!

2009. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkesríteni, de ez még csak a kezdet! Ennél sokkal rosszabb lesz, mikor megszületik a baba és mindenre az lesz a szöveg, hogy: Nem lehet, hogy ... a baja? Idegesítő! Szerintem kérd meg a férjed, hogy rendezze el a szüleivel ezt a történetet. Ha nem teszi, mond meg te, hogy ez neked nem esik jól. Ha már most nem állsz a sarkadra össze fogsz roppani a sok hülyeség alatt, ha meglesz a baba.
2009. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!