Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem terveztünk babát, de a...

Nem terveztünk babát, de a reggeli tesztem pozitív! (? )

Figyelt kérdés

Védekeztünk gumival minden alkalommal. Fogalmam sincs, hogy hogyan lettem terhes. Na szóval a helyzet, az hogy a párommal beszélgettünk két hónapja, hogy még nem vagyunk felkészülve egy picire. Nem anyagi okok végett, és nem is azért, mert rossz lenne a kapcsolatunk. Májusban házasodtunk össze, 24 évesek vagyunk. Kisebb-nagyobb szülői segítséggel van egy családi házunk, ahol lenne hely a picinek is.

Mivel két hetet késett a mensim ma és tegnap is teszteztem. Mind a kettő pozitív lett:) Hogy mondjam meg, hogy terhes lettem? A párom az a fajta ember, akinek a fejébe nem lehet belátni. Néha olyasminek örül aminek nem kéne, aztán fordítva, valamikor dühös lesz. Amúgy mostanában van elég baja, mert nagyon úgy tűnik, hogy a szülei elválnak:( Ezért a munkahelyén se tud 100%-n dolgozni. Szóval igazán nem tudom:( Hogy mondjam meg neki? Milyen körítéssel?


2013. dec. 16. 19:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

mi se terveztük a babát, mi is védekeztünk (pharmatex) és megfogant a pici! ráadásul mi tök fasírtba voltunk, már úgy a szakítás szélén... az én pasim is mufurc.

de mi 30-on túl vagyunk, nekem egyértelmű volt hogy megtartom (pedig nincsenek szüleim, segítségem, ha egyedül vagyok!) szóval megcsináltam a tesztet, és megmondtam neki, hogy terhes vagyok. nagyon megdöbbent, de azt mondta, természetesen a gyerekének meg kell születnie. a kezdeti idegenkedés és borulátás után napról napra jobban várta hogy megszülessen a kicsi, és amikor 22 hetesen a hasamra raktam a kezét (ami amúgy elég korán elég látványosra gömbölyödött ám!) szóval 22. héten a baba jól megrugdosta apája kezét, na onnantól kezdve aztán még inkább lelkesedett, és amikor a baba felsírt (apás szülés volt) akkor a könnyei kicsordultak. most szerelmének hívja a kisfiunkat, és olyan de olyan jó apa, hogy szinte már inkább "anya" :) annyira boldogok vagyunk, a kapcsolatunk is sokkal-sokkal jobb, átértékelődött, tiszteljük és megbecsüljük egymást, a közös szerelmünkért - ami a gyerek amúgy :) - szóval a gyerekért élünk-halunk.

NEM KELL CIFRÁZNI, mond meg, hogy baba lesz és megtartod. Fel fog nőni a párod is a feladathoz. huszonnégy évesen teljesen idális szülők lesztek. a gyereknek meg nem pénzre van szüksége, hanem szeretetre és törődésre. mindig fog alakulni, úgy fog alakulni, hogy a gyerek érdekeit tartjátok szem előtt, így nem fog hiányt szenvedni a kicsi semmiben. a gyerek mondjuk sok-sok lemondás, de ezért a célért lemondani dolgokról annyira boldogságos!

arra gondolj, hogy a világon a legeslegboldogabbak lesztek, ha megszületik a belőletek lett új élet! :)

2013. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
De örülök nektek:) Majd jó babázást!
2013. dec. 16. 20:26
 13/33 A kérdező kommentje:
Akarom mondani gyerekezést!:)
2013. dec. 16. 20:29
 14/33 anonim ***** válasza:
Ne várj karácsonyig, mert ha rosszul sül el, elrontod az ünnepet. Inkább akkor már csinálj finom vacsit és akkor mondd el neki, ha meglepetésként akarod tálalni.
2013. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

biztos,h ne várj karácsonyig..Mondjuk azt sem értem,hha a férjed és késett két hetet,hhogy nem tud róla?

Mi sem tervezetten vállaltunk gyereket,de a párom már 2 nap késés után tudott róla,h "gáz"lehet...Lett is gyerek,de én ahogy teszteltem rögtön hívtam és mondtam neki,h üljön le,mert olyat mondok,h tuti le fog tőle...

2013. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ne várj Karácsonyig, mert egyáltalán nem garantált, hogy örülni fog neki.
2013. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy terveztem holnap megmondom a lehető legegyszerűbben finom reggeli közben:) Holnap szabad napos lesz a férjem, én meg otthonról dolgozok:)
2013. dec. 18. 18:32
 18/33 anonim ***** válasza:

Az én párom is olyan mint a tiéd, egyszerűen nem lehet az ő fejébe se bele látni. Ugyan mi még nem vagyunk házasok de 5 éve boldog párkapcsolatban élünk. Egy picit fiatalabb vagyok mint ti, mi sem terveztük a babát. A párom csak 5 év múlva szeretett volna. De, együtt csináltuk meg a tesztet. Pozitív lett. Először mindketten lefagytunk, de rá két napra már elfogadtuk a helyzetet a párom iszonyatosan boldog volt, nem is ismertem rá. Ő még jobban is várja mint én.

Tehát, szerintem mond meg neki egyenesen, nyíltan, hogy baba lesz.


10 hkm

2013. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Ez megnyugtató!


Amúgy nagyon sok boldogságot nektek és sok egészséget! És a legfontosabb jó babavárást!

2013. dec. 18. 19:06
 20/33 anonim ***** válasza:
Hú nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog rá reagálni, bár gondolom a kezdeti lefagyás után örülni fog :) Boldog babavárást nektek!
2013. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!