Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki rendszertele...

Van itt olyan aki rendszertelenül menstruált esetleg 2-3 havonta és mégis sikerült spontán a terhesség?

Figyelt kérdés
Miért volt rendszertelen? Mennyi próbálkozás után sikerült?

2013. dec. 17. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én évente ha menstruáltam. Valószínűleg pcos miatt volt rendszertelen, de biztosra nem tudták mondani. Mi egyszer nem védekeztünk (részegek voltunk a férjemmel, mert ünnepeltünk), és teherbe estem. Az orvosom szerint a csodák mindig vannak. A szülés után viszont a lelkemre kötötte, ha nem szeretnénk kistesót, akkor mindig védekezzünk, mert csodás teherbeesés történhet akkor is, ha valaki nem menstruál.
2013. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

sajnos ritka iylen esetben s ha pl PCOS miatt van a rendszertelen ciklus akkor még ha sikerül is nagyon angy az esély a vetélésre ha nincs kezelve. (kb 80%) Sokaknak épp ezért csak akár 3-5 vetélés után derül ki hogy ez a gond. Inkább vizsgáltasd ki magadat. de ez a betegség ha pl kezelve van akkor 99% spontán babás lesz és a ciklus is rendezödik.

A rendezetelen ciklus lehet akár emelkedett prolaktin szint miatt is, erre elég csak gyógyszert szedni és rendbe is jön és sikerül spontán a baba.

2013. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
PCOS-s vagyok tudok róla, és légyszi a kérdésre válaszoljatok aki tud, nem kell az kioktatás
2013. dec. 17. 14:02
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem két havonta jött meg ,aztán elkezdtem inni a cickafarkfű és palástfű teát előírás szerint és evvel sikerült a két hónapot olyan 38-42 napra csökkentenem.

És most itt játszik mellettem a ma 7 hónapos kislányom :)

2013. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Semmi kioktatás nem volt benne amit irtam, nem irtad hogy tudod-e mi okozza aproblémát. Én csak leirtam az alap dolgokat amit nem árt tudni, sajnos sokan nincsenek ezekkel tisztában mert sok orvos egyáltalán nem tájékoztatja a beteget.

Kezelve van a PCOS-od? diéta, sport, gyógyszer???

2013. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is tudok mindent róla 5 éve járok endokrinológushoz, kezelve van.
2013. dec. 17. 14:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem voltam diagnosztizálva PCOS-val, de soha nem volt tisztességes ciklusom. Általában 5-6 hónap is simán eltelt két mensi között, de olyan is volt, hogy csak 2 hónap, meg olyan is, hogy majdnem egy egész év kimaradt. Diagnózisom azért nincs róla, mert soha nem mentem emiatt orvoshoz. Valahogy meg voltam győződve róla, hogy ha majd akarok, akkor terhes leszek, addig meg minek rohangáljak dokihoz.... Igazam lett. :-) Három gyerkőcöm van, 5, 3 és másfél évesek, mindhárman az első védekezésmentes alkalommal meg is fogantak. :-)
2013. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor bizos sikerülni fog a baba.
2013. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7-es. AZt ugye tudod hogy ez nem nögyógyászati betegség és ha nincs kezelve akkor komoly szövödményei lesznek. Tehát nem csak akkor kell kezelni ha babát akar az ember. Szerencséd volt hogy sikerült igy 3-szor teherbe esned de gondolom nem szeretnél cukorbeteg lenni annak minden következményevel együtt. Mint mondják a PCOS a lassú gyilkos....
2013. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok cukorbeteg. :-) Hajlamom sincs rá állítólag - ezt egészen más okból végzett vizsgálat alkalmával állapították meg. :-) A három terhességem alatt sem volt cukorgondom.
2013. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!