Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagymamám azt szeretné ajándék...

Nagymamám azt szeretné ajándékként, ha a babánk második neve Fanni lenne, ami nekem és a páromnak egyáltalán nem tetszik. Mit tegyünk? Nem akarjuk megbántani sem, idős már szegény,81 éves, nagypapámat is most vesztette e.

Figyelt kérdés
2008. júl. 14. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha igazán fontos neked a nagyi akkor szerintem nem dől össze a világ ha teljesítitek a kérését. Szólítani gondolom úgyis az első nevén fogjátok az pedig olyan lesz ami nektek tetszik. Én örültem volna ha a nagymamám kért volna tőlem ílyet, de sajnos gyermekeim születését nem élte meg 20 éve meghalt. Különben nagyon szép név a Fanni. 10 hetes baba anyukája
2008. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ha Nektek nem tetszik, illetve az általatok kiválasztott névhez sem passzol, akkor finoman magyarázzátok el neki az indokaitokat. Meg kell, hogy értse!
2008. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem se muszáj a Fanni nevet adni, ha nem tetszik. Nagymamád csak megérti, ha olyan viszonyban vagytok. Ha esetleg meg is haragszik, ha nem ezt a nevet adjátok, akkor úgyis egyből megbocsát majd, ha a kezében tartja a kisbabát!! Hajrá!!
2008. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is ezt kérte a nagymamám, csak ő a Katalin nevet, mivel őt is meg az ő anyukáját is így hívják, meg anyukámat is. Engem nem szerencsére.:) Nekünk se tetszik annyira, de jó lesz második névnek és lehet majd a kislányunknak is ez fog tetszeni jobban és majd ezt használja, nem azt amit mi választottunk neki. Mondjuk nálnunk illik is a névhez a Katalin, meg már kezdek vele megbarátkozni.:)

De egyébként ha ti nem akarjátok szerintem megfogja érteni a nagymama, nekem mondjuk nem volt szivem azt mondani hogy nem adjuk neki második névnek, de hát mindenki más. Ha nektek nem tetszik, akkor mond meg neki hogy ti mást akartok neki adni aztán kész. Lesz, ami lesz.:) Végülis a ti gyereketek. És szerintem mire megszületik nem az lesz neki a legfontosabb hogy mi a neve.

2008. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Hát lehet,hogy csak én vagyok ilyen "szivtelen",de ha nem tetszik,akkor ne adjátok.Nem kell sajnálni a nénit,ha nem tetszik nektek,akkor nem tetszik,fogadja el.Meg ajándékként,ez elég izé igy...Nekem az anyósom akar belemagyarázni(mondjuk nekem elég ciki,mert náluk lakunk,ugyhogy lehet pofátlan vagyok,de nem érdekel),de nem lesz Katalin,az biztosuristen.Se elsö,se második,se semmilyen névnek.Ja,mert hogy az anyósömat Katalinnak hivják.Ha meg fiu lesz,akkor az após nevét akarná,abból a házban már 2 van,a mi babánk élenne a 3.hát nem örültem meg.Az lesz a neve,amit mi adunk,neki semmi köze nincvs hozzá,ha kidob a házból az sem érdekel.
2008. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!