Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válaszolnátok minél többen...

Válaszolnátok minél többen kérlek?

Figyelt kérdés

Ha távozik a nyákdugó mondjuk a 37.-38.héten akkor ez kötelező orvosi vizsgálatot igényel?Tehát ez Magyarországon kötelező vizsgálat mint a genetikai uh?

Köszönöm a válaszokat!


2013. dec. 22. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy. Ha a nyákdugó távozásával egyéb tüneteid is vannak (vérzés, görcs, méhösszehúzódás) akkor be kell menni és megvizsgáltatni magad mert lehet elindul a szülés. Ha nincs semmi kísérő tünet akkor nem kell orvoshoz menni. De az sem valószínű, hogy egyszerre távozik (ez kb egy nagy tenyérnyi, véres, kocsonyás valami) hanem inkább darabokban. Nekem szülés előtt 2 héttel kezdett el távozni, de csak darabokban és nem volt véres, csak nyálkás. Aztán 40. héten elment egy jó nagy darab, az már rendesen véres volt de elindultak a fájások is, hasmenés stb. Akkor már vittek szülőszobára.

De ezt a kismama úgyis érzi.

2013. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,úgy gondoltam,hogy semmi más tüneted nincs mellé,csak elmegy a nyákdugó akár darabokban akár az összes :)

Köszönöm szépen a válaszod:)

2013. dec. 22. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Én például nem is vettem észre, hogy távozik a nyákdugó ( a mai napig nem tudom, mikor, és hogyan távozott). Bevásárlás közben éreztem, hogy folyik a magzatvíz...


Szóval nem mindig tűnik fel az embernek, akkor hogyan is lehetne kötelező vizsgálat?

Ha vannak tüneteid, (vízelfolyás, görcs, fájások, vérzés), akkor azért mindenképpen menni kell kórházba!

2013. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyákdugó távozása semmi ellátást nem igényel.
2013. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kötelező vizsgálat, minden vizsgálatot visszautasíthatsz, neked kell dönteni mi az, amire elmész a protokoll szerint felajánlott vizsgálatok közül, de ilyet még nem is hallottam, hogy valaki szerint ez is vizsgálatot igényelne :). Természetesen, ha nincs olyan tüneted, ami nyugtalanít akkor nem kell menni.
2013. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én észre sem vettem mikor ment el a nyákdugó :( amikor bementünk szülni akkor már nem volt ott az biztos :( de nem idult akkor a szülés az biztos nem fájt semmi ugyhogy nem hiszem hogy kell csak ha ugyézed hogy valami nincsen rendben :)
2013. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis!! Nem kell dokihoz menni vele.
2013. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 nappal elotte ment el, de olyanrol is hallottam akinek elment 32hetesen. Nem nagyon foglalkozott vele.
2013. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!