Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ihatok forralt házi tejet...

Ihatok forralt házi tejet termelőtől?

Figyelt kérdés
A piacon lehet venni, szinte sz egész rokonság onnan veszi, de nem házi tej, hanem termelői, rendes boltjuk van a piacon belül(vállalkozás).Felforralnám, eddig még nem panaszkodott rá senki.És ha nem iszom meg hanem palacsintába rakom vagy süteménybe?Esetleg tejberizs, ilyenek???
2009. nov. 26. 11:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
ha forralni kell, akkor nem pasztőrizált. Pasztőrizálatlan tejtermékeket szigorúan tilos terhesség alatt fogyasztani. A forralás nem elég.
2009. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

Butuskák. :-) A pasztörizálás azt jelenti, hogy a tejet felhevítik 60-80 fokra, de NEM forralják. Azaz a forralt tej még biztonságosabb, mint a pasztőrözött. :-))

[link]

2009. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

[link]

A forralás nem egyenlő a pasztőrizálással!!! a psztőrizálással nem ölöd ki a hasznos baktériumokat.

2009. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet inni tejet csak fel kell forralni.Anyáink nagyanyáink is ittak még sincs semmi bajunk!!!Valaki kitalálja hogy ezt nem ehetsz meg azt nem ...bla ..bla...

Szerintem a védőnő meg a doki is azzal kezdené hogy elmondja mit nem ehetek -ihatok.Nekem a dokim azt mondta hogy mindent ehetek csak mértékkel.Istenien érzem magam.

A tej pedig nagyon fontos tápanyag forrás hiszen tele van kalciummal.

2009. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.Én pl. nem innék bolti tejet soha mert az nem tej.Fincsi házi forralt tejet iszok.: )

29 +3hetes kismami

2009. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

[link]


Kismamáknak, csecsemőknek és időseknek azonban a baktériumok miatt még forralás után sem ajánlják. Nekik a pasztörizált tej a legjobb, hiszen ez éppúgy tartalmazza azokat a vitaminokat, melyek a nyers tejben is fellelhetőek, de a hőkezelés egy frissebb, kellemes ízvilágot ad, és három-hét napig is biztonsággal fogyasztható.

2009. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most látom, hogy valaki már feltette ezt a cikket...
2009. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Most olvastam a felicitas terhes tanácsadókönyvben, hogy a kismamák, forralt tejet és pasztörizált tejet is ihatnak.
2009. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én is hallottam arról, h nem ajánlott (?), ha jól emlékszem. De pl anyuban ez miért nem merült fel? Mi ameddig volt a szomszédnak tehene onnan vettük a tejet. Annyi minden van amit most nem szabad. Mindig minden káros...

Ezt ajánlom:

[link]

2009. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én is ilyet iszom forralva, semmi bajunk nincs, nem is értem a felvetést. Sőt. A bolti tejben fogalmad sincs mi van. A legtöbbje nem tejzsírt tartalmaz, hanem pálmazsírt, különben nem lenne miből készíteni azt a rengeteg vajat, tejfölt, tejszínt, stb... (forrás: élelmiszermérnöktől) Én rá is kérdeztem a védőnőmnél, örült, hogy nem a tejnek hívott löttyöt iszom.

Aki azt mondja nem szabad kóstolta már a házi, tehát termelői tejet? A színén kívül semmi másban nem hasonlítanak. Nem kell mindenkinek ezt innia, de a butaságokat és a riogatást hagyjuk!

29 hetes kismama

2009. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!