Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten leszek 16 hetes,...

Jövő héten leszek 16 hetes, akkor kell mennem tanácsadásra, valószinü a korom miatt (35 vagyok) mennem kell genetikai tanácsadásra, mit csinálnak ott?

Figyelt kérdés
Ő az első babánk,eddig minden rendben van,a védőnő mondta hogy akorom miatt el kel menjek.Milyen vizsgálatok lesznek?Lesz uh is?A magzatviz vizsgálatot csak a végső estben csinálják?Kicsit be vagyok parázva félek tőle.
2009. nov. 27. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. Genetikai ultrahangot fognak csinálni, de nem a korod miatt, ezt minden terhesnél elvégzik. Ugyan olyan ultrahang mint a többi, csak jobban megvizslatják a babát. Meg talán elküldenek egy laborvizsgálatra is.
2009. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a 16 hetes AFP eredménye nem tökéletes (ami egyébként 10-ből kb. 6-7 anyukánál van), akkor elküldenek a genetikai tanácsadóba, ahol speciális genetikai UH-t csinálnak, hogy van-e valami eltérésre jel. A leletek + a korod alapján javasolják vagy nem javasolják a magzatvízvételt, de Te döntöd el, hogy végül vállalod-e a szúrást vagy sem.

(Mindezen procedúrától független a 18 hetes kötelező un. genetikai uh, amit mindenkinek megcsinálnak, és a fejlődési rendellenességeket szűrik rajta)


Én egyébként 32 évesen a második babámmal voltam magzatvízvételen, mert a Down szűrésem nem adott túl jó eredményt, és nagyon örülök, hogy bevállaltam, mivel kiderült, hogy a babám teljesen egészséges! Így nem kellett végig stresszelnem az egész babavárást.

2009. nov. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, engem az alacsony afp és a korom (37) miatt küldtek el genetikai tanácsadásra. Elöszőr elbeszélgettek velem volt-e a családban down szindrómás ( mivel az alacsony afp erre is utalhat) aztán volt egy uh.

Elmondták, hogy ez a vizsgálat nem zárhatja ki 100%-ig hogy beteg a baba, ezért felajánlották a magzatvíz vizsgálatot és elmondtak mindet erről a vizsgálatról mi történik, mik a kockázatok meddig tart, utána mit kell tennem stb..

Szóval ne félj nem csinálnak rögtön magzatvíz vizsgálatot csak ha Te is akarod. Meg ahogy írtad nálad minden okés nem? Akkor meg semmi szükség rá.

Nálunk sajnos volt a családban down szindrómás baba én ezért is vállatam a beavatkozást de szerencsére azóta már megszületett az egészséges kisfiam.

2009. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csatlakozom az utolsó két hozzászóláshoz. El fogják mondani, hogy az életkornak mekkora kockázata van a dawnkórban, ehhez hozzáveszik az eddigi erdményeidet, majd felajánlják a magzatvíz vagy chorionboholy vizsgálatot. Nálunk az utóbbi csinálják. Ezeknek az eredményességét is felvázolják, meg a vetélési kockázatot, aztán kell döntened, hogy azt vállalod-e vagy sem.

Szerintem mindenképpen fel fogják ajánlani a vizsgálatot a korod miatt, én 37 vagyok, minden addigi eredményem jó volt, mégis ajánlották. Meg is csináltattam, nem volt túl kellemes, de megérte, mert a negatív eredménytől nagyon megnyugodtunk.

(29 hetes mami)

2009. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,eléggé félek ettől az egésztől sajnos,de remélem minden rendben lesz.Főleg a mintvételtől félek,mivel el lehet veszteni a babát miatta,és azt nem tudom hogy viselném el,persze beteg gyermeket sem szeretnék.Nehéz döntés lesz,de nem lehet semmi baj!
2009. nov. 27. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!