Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez egy kicsit hosszu lesz,...

Ez egy kicsit hosszu lesz, csak ha van idod akkor olvasd el?

Figyelt kérdés
13 hetes hkm vagyok, boldog vagyok belul, de csak mert babat varok. egyebkent annyira boldogtalannak erzem magam. A parom is olyan fura, igazabol az egesz kapcsolatunk az. Nagyon szeretett vna mar o is egy kis babat meg en is, mellettem is all mindenben, barmire szuksegem van rohan h hozza. De olyan mintha mar csak azert tenne mert babat varok, ugy erzem kezd kihulni a kapcsolatunk, ma is miota felkeltunk egymashoz sem szoltunk, semmi puszi, semmi. Annyira irigylem azokat a parokat akik onfeledten nevetnek, jokedvuek, sugarzik beloluk h, igen ok igazan szeretik egymast. Most is h errol irok a siras kerulget. En mindent feladtam erte, ott hagytam a foiskolat, a csaladomat, mert a szuleim elleneztek h egyutt vagyunk, konkretan azt mondta anyam: h ha egyutt akarunk lenni akkor fogjuk meg egymas kezet es menjunk el. Hat ugy dontottem h akkor vele tartok, akkor nagyon boldogok voltunk, kulso szemmel is mondtak h, igen ok igazan szerelmesek. De ezt mar nem hiszem h mondanak. A csaladot valasztottam a karrier helyett, a parom miatt, egy senkinek erzem magam, aki semmit nem ert el az eletben, nem solgozom mert a 12 hetig agynyugalomra voltam itelve, ugy szerettem vna h a terhesseg alatt dolgozom, most mar mehetnek de ugy nez ki h a paromnak osszejott kulfoldon egy munka es kikoltozunk, ezert ugy velem h nem erdemes mar keresnem, 2 het mulva koltozunk. A sexet akkora pupnak erzem a hatamon h akar eletem vegeig is meglennek nelkule, most h babat varok egyaltalan nem kivanom, de probalok magamon erot venni, hetene 1 szer, egyutt vagyunk. elegedetlen vagyok magammal h mar nem olyan vagyok mint regen, az a no aki mindig vidam, boldog, szep, talpra esett es rengeteg baratja volt. videken laktunk mostmar 1eve h Bp-en lakunk. miota terhes vagyok minden baratom hatatforditott, anyaval mar 1 eve h nem beszeltem, pedig hianyzik es olyan jo lenne vele beszelgetni, baratnoim is hianyoznak, akiknek mindent elmeselhettem ami csak bantott vagy ami boldogga tett. Miota tudjak h babat varok ram sem irtak, fel sem hivtak h h vagy, a picivel minden rendben van e? Es ez annyira bant. Ugy erzem h megfulladok h a nap 24 orajabol 24-et egyutt vagyunk, nincs maganeletem, marmint inkabb ugy ertem h valtozatossag, h valakivel massal beszelgethessek... nem is tudom h igazabol mi a kerdesem, meg biztos rossz helyre irtam le, igazabol csak jol esik leirnom, de ha mindent leirnek ami bant, sosem ernek a vegere...:( ha elolvastatok koszonom... :(
2014. jan. 2. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Úgy látom egy kicsit hisztis vagy, tombolnak benned a terhességi hormonok, azt akarod, hogy mindenki veled foglalkozzon csak. Én így látom, bocs, ha megbántottalak. Keresd te a barátaidat, anyukádat, ennyi. Akkor minden kiderül, nem sírni kell, hogy jaj, most én terhes vagyok és mindenki ugráljon körbe.

Mit szólnál akkor, ha a pároddal elmennél vásárolni 31 hetes terhesen és már 11 óra van és még nem ettél semmit, szeretnél, de a gyereked apja nem áll meg egy fél órára se, ja, nincs autó se, mindenhova gyalog és busszal menj több órán át! Most akkor sírjak? Nem összeszedtem magam! Szedd össze te is, nincsenek eget rengető problémáid úgy látom!

2014. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jézus, semmi puszi semmi, de ha kell valami, akkor rohan hozzád! Hol a probléma? Örülj neki, hogy kiszolgálnak, én mindig azt a választ kapom, hogy "MAJD".
2014. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de ami a múltban történt, azon most már tényleg ne bánkódj vagy rágódj, mert megváltoztatni nem tudod és akkor abban a pillanatban azt a döntést érezted helyesnek.

Hogy a pároddal milyen a helyzeted, leültél és megbeszélted vele? Nagyon fontos, hogy ezt a helyzetet tisztázzátok, mert bizonytalanságban lenni a legrosszabb. Aztán az is lehet, hogy a hormonjaid miatt érzékenyebb is vagy, de mindenképp beszélj Neki arról, ami a lelkedet nyomja.

A szüleid és a barátaid tekintetében én azért futnék még egy kört. Biztos felhívnám anyukámat és elmondanám, hogy mi a helyzet és mennyire hiányzik. Ha ezek után sem áll szóba veled...hát akkor nem nevezném az ilyen embert anyának!

A barátnőimet meg meghívnám, hogy jöjjenek el hozzám...egy próbát megér. Ha nem jönnek, akkor sajnos ezt a vonalat is zárnám az életembe és azon lennék, hogy újakat találjak. Mondjuk próbáld meg a nőklapján. Nyiss egy fórumot és keress beszélgető partnereket. Ne süllyedj magadba! Az iskolát meg lehet folytatni. Legyen ez a célod a jövőben. Sok sikert!!!

2014. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kéne erről beszélgetnetek a pároddal, mert így csak gyűlik a feszültség.

Saját tapasztalat, mi is "nyeltünk" már egy ideje, aztán kb. 6 év után volt egy óriási, szó szerint ajtócsapkodós balhénk.

Másnap mindenki bocsánatot kért, kicsit magunkba néztünk, korrigáltuk a hibákat, és megint minden happy :).

Azért van néha szükség beszélgetésre, mert befásul az ember egy kapcsolatban, és ha mindkét fél belekényelmesedik, és nem vesz tudomást róla, akkor annak rossz vége is lehet.

Kedves első válaszoló meg úgy vélem méltó párjára talált, benne is kb. annyi empatikus készség van mások iránt, mint a férjének őiránta. Zsák a foltját...

2014. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy elsősorban a pároddal kellene erről beszélned. Erről, és mindenről, a hosszú kapcsolat titka a kommunikáció, mindent meg kell beszélnetek még csírájában.

Az anyukád nem is tudja hogy terhes vagy? Szerintem fel kellene venned vele a kapcsolatot és elmondani. Nincs olyan anya, akinek ez ne dobogtatná meg a szívét, főleg ha egyedüli gyereke vagy. Mindenképpen hívd fel, kérd a segítségét, biztos vagyok benne, hogy ha azonnal nem is, de előbb utóbb értékelni fogja a nyitottságodat, és örülni fog hogy fontos neked. Biztos, hogy benne is tüske van, úgy érezheti hogy annak idején nem őt választottad. Nem szép dolog, hogy ultimátumot adott, de légy most te az okosabb, vesztenivalód úgy sincs, főleg ha elköltöztök.

A barátokkal most emiatt ne is foglalkozz, ha külföldre mentek, nem maradnak meg. Első és legfontosabb legyen mindig a család.

Karrier: ezzel én is így vagyok, terhesen, nem értek semmihez, jó pár éve dolgozom de nincs szakmám. Még sem aggódom emiatt, úgy tervezem, ha megvannak a picik, akkor távtanulással elvégzek valami olyan szakmát, amivel ki tudok fogni a mostaninál jobb állást. Sosem késő, ha eddig nem jutottál előre, nem baj, de változtass ezen: tanulj nyelvet, gyerek mellett elég sok időd lesz rá. Tanulj szakmát.

Szex? nekünk első trimeszterben egyáltalán nem volt mert az orvos nem engedte. Nem is kívántam, most sem kívánom, előtte sem voltam egy lepedő akrobata. 10 éve vagyunk együtt szerintem normális, ha nem szexelünk minden nap vagy minden héten. A páromnak ez így jó. Te már beszéltél arról a pároddal, hogy e téren mik az igényei? Kérd ki a véleményét. Beszélgess vele arról hogy ő hogy látja ezeket. Elvégre ketten vagytok, mindkettőtök véleménye számít :) hosszúra sikerült, nem baj :)

2014. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

teljesen igazatok van, lehet tul erzekeny is vagyok most, terhessegem elott is bantottak ezek a dolgok de mostanra nagyon. anya biztos tudja h babat varok bar nem tolem, hanem a facebookrol. apam hamarabb gratulat mint anya, pedig mar nagyon kicsi koromban elvaltak es apam mindig is ugy volt velem h nem tole vagyok...

baratnoimet szerintem hagyom, majd lesznek ujak, tobbazor probaltam felvenni veluk a kapcsolatot, lekezeloek voltak. valoban csak az a bajom h nem tudok a paromon kivul beszelgetni bizalommal senkinek, estere mikor agyban leszunk elbeszelgetek ezekrol a dolgokrol neki, ugyis biztos hianyolja h nem beszelek az erzeseimrol, anyaval is voltak emiatt konfliktusok...

igazabol tudom h nekem kellene valtozni, erzelmek teren,

nagyon koszonom mindenkinek h irtatok:)

2014. jan. 2. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:

látod, mindenki lehet rossz passzban, velem is rengetegszer előfordul, és jó formán a párom az egyetlen akivel igazán meg tudom beszélni, mert nekem sincs túl sok barátom. Én is terhes vagyok, nem otthon élek már mint a barátaim többsége, férjhez mentem, jön a baba, és emiatt eltávolodtunk. Úgy érzem én nem változtam, de mégsem úgy viszonyulnak már hozzám, nem én tehetek róla csak valahogy elfogyott a közös vonal. Lesz még lehetőséged barátokat szerezni, új szomszédok, új környezet, új munkahely, a babó játszópajtásainak a szülei, stb.

Anyukáddal azért beszélj. Az sem túl jó hogy facebookról tudja meg.

2014. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukád felé te nyiss. Hidd el örülni fog neki. Biztos vagyok benne, hogy hiányol. Még ma hívd fel.Ő csak egy van és nem tudhatod meddig lesz neked. Viszont a barátokat/barátnőkek hagyd a fenébe. Majd lesznek újak akikkel közös témáitok lesznek. Anyukák akiknek pont az lesz a problémájuk, mint ami neked. Majd meglátod milyen csodálatos a gyerkőccel az életed. Lesznek nehézségek, de a tudat, hogy nem vagy egyedül alegszebb a világon. Persze unatkozol és unod már a párod fejét picit természetes hidd el. :) Ettől függetlenül szeretitek egymást. Elmúlik a lángolás egy idő után, ez van. Viszont átvált kötődéssé és soha véget nem érő szeretetté. Írj ha gondod van vagy csak beszélgetni szeretnél. :)
2014. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia

Én mindenképp beszélnék a párommal a problémáimról, gondjaimról. Főleg, h külföldre költöztök, ami a stabil kapcsolatot még erősebbé teszi, hisz csak egymásra vagytok utalva, a gyengébb kapcsolatot tönkre teszi. Mi is kint élünk,semmi segítségünk nincs, de elmondhatom h a mi kapcsolatunkra kimondottan jó hatással volt a kiköltözés. Egymást támogatva, segítve éri csak meg kimenni. Új kultúra, nyelv, új emberek. Talán még barátokat is szerzel kint. Hova költöztök?

Anyukáddal előtte beszélj, hisz kintről nehezebb tisztázni a múltat.

Sok sikert!

Ha esetleg Berlinbe jöttök, tudok neked segíteni!!! :-)

2014. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! külső szemlélőként nem tűnik olyan rossznak a helyzeted, mint amilyennek te látod! Egymást választottátok, felvállaltátok, szeretitek egymást és jön a várva várt baba! Arról nem tehetsz, hogy feküdnöd kellett, és nehéz átállni egy pörgős életmód után arra, hogy nem kelhetsz ki az ágyból(saját tapasztalat!). De a baba az első! Ezt a párod is tudja, mert melletted áll, kiszolgál! gondolkodj picit az ő fejével: a tervezett baba már valóság! Felelősség! már nem csak az élettársad lesz, hanem apa és családfenntartó is, akinek gondoskodni kell rólatok! Lehet, hogy ő ezt még nem tudta feldolgozni és azért látod furának. Ha nem kívánod a szexet, akkor mondd el neki! Nem hinném, hogy erőltetné, ha tudná, hogy neked nem esik jól, és más lehetőséged is van a kedvére tenni! Az új helyen törekedj arra, hogy legyenek barátnőid és hívd fel anyukádat, mondd el, hogy hiányzik! biztosan ő is gondol rád! Fel a fejjel! Most épp mélyponton vagy, de nem tragikus a helyzeted! Szedd össze magad! Beszélj a pároddal, nem jó ilyen hangulatban várni a babát! Sok sikert!
2014. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!