Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ivott valaki töményet terhessé...

Ivott valaki töményet terhesség alatt görcsök ellen? Ha igen mit, mennyit és használt-e?

Figyelt kérdés
A menj orvoshoz kommentelők hanyagoljanak.. szedek magnerotot 3×2, már nospát vettem be kínomba. Voltam korházban is, ott mondta egy idősebb doki a töményet.. Egész nap tartó erős szünet nélküli menses görcsöm volt nem egyszer.. volt ilyen másnak is? 20hkm

2014. jan. 3. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem elegendő a magnézium adag. Nekem is csak a napi nyolc szem magnesii citrici segìtett. Az naponta 4000 mg magnézium. A tömény mit jelent? Szeszesital? Mert ilyenről még nem hallottam. Szerintem próbáld emelni az adagodat te is 4000-re. Ha ez sem segìt, menj be kórházba. Ott infúzión keresztül még többet is tudnak adni, ha szükséges. Sajnos tudom én is, hogy mennyire rossz érzés, de ne kisérletezz házilag semmivel. Minden jót! 34 hkm...
2014. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azért én meggondolnám, hogy terhesség alatt alkoholt igyak, bár átérzem a görcs okozta kínlódásod
2014. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valóban emeld a magnéziumot, vagy szerintem próbálj ki mást, nekem is csak a sokadik magnézium volt hatásos.


Amúgy sok doki valóban azt mondja, köztük az enyém is, meg barátnőm dokija is, hogy egy pohárka pálesz nagyon sokban tudja segíteni az ellazulást, vagy egy pohár vörösbor.


Barátnőm lombikos, neki kifejezetten mondta a dokija, hogy igyon meg a beültetés után néha egy-egy pohár pálinkát.


Én nem ittam, nekem végül az emelt magnézium segített.

Ha nem múlik, próbálj ki más magnéziumot. Jobbulást.

2014. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az igazi házi pálinka biztos segít a görcsök ellen, hiszen értágító hatású.

Azon már megoszlanak a vélemények, hogy terhesség alatt szerencsés-e bármennyi alkoholt fogyasztani.

2014. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így voltam, mint Te. Mikor már annyira fájt, hogy járni sem tudtam rendesen, bementünk a kórházba. A vizsgálat után kb. 10 perccel már lógott belőlem a magnézium infuzió. Engem megijesztettek, azt mondták az orvosok ez nagyon veszélyes. 4 napig feküdtem bent, 3 infúziót kaptam. Azóta lekopogom minden rendben, napi 6 szem magnéziumot szedek.

Amúgy én a konyakot hallottam görcsökre :-) De szerintem menj orvoshoz :-) Persze nem rossz értelemben. Egy 23+5 hkm

2014. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia nekem is elég sokat volt görcs kb a 16. hétig és elég "kellemetlenek" nyilalgatás szurka stb... nekem akkor mondta a magán orvosom hogy ha nagyon görcsölök és a mg nem segít se a pihenés akkor igyak meg 1-2 korty konyakot!Mondtam neki hogy életemben nem ittam alkoholt akkor pont most fogok?! :) és mondta ha görcsölök igen is igyak mert nagyon jó a görcsökre. aztán hogy javaslatnak ott volt a papíromon is körzeti nőgyógyászom is mondta hogy igen nyugodtan ihatok akkor 1-2 kortyot ha már semmi nem segít enyhíteni sőt bármilyen töményet pálinka stb. de szerencsére nekem ilyenhez végül nem kellet nyulni mert a 3*2 magnézium nagyon sokat segített (1500mg naponta)
2014. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok 24+4 hkm
2014. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Soha nem görcsöltem, gyakorlatilag nem kellett szednem semmit, de a doki és a védőnő is mondta, hogy ha nagyon kell, pár korty pálinka segíthet. Egyik éjjel szinte sírva keltem annyira begörcsölt a hasam. Gyorsan ittam magnézium pezsgőtablettát, meg vettem be magnéziumot, de nem használt. Egy óra elteltével csak még rosszabb volt, így úgy gondoltam, ez még rosszabb a babának, mint egy korty házi pálinka. Így én ittam pár kortyot, amitől elmúlt, és azóta sem volt szerencsére semmi gond. Rendszeresen biztos nem innék, de ez az egy éjjel nekem segített.
2014. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, a napi magnézium adagodat kell emelni, és aki nagyon sokat görcsöl, keményedik, nekik javasolják a 36. hét után, amikor már elhagyják a magnéziumot, hogy konyakot igyanak, mert az izomlazító. Nálunk legalábbis így volt :)
2014. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én töményet nem mertem inni, az szerintem már sok a babának. Amikor nagyon görcsöltem és nem segített sem a magnézium, sem a no-spa, akkor egy pohár vörösbort ittam (orvosi javaslatra), és ettől szépen megszűnt a görcs.

Szóval először szerintem próbálkozz valami lazábbal, ne rögtön töményhez nyúlj.

2014. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!