Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony lett az afp-m, :- (...

Alacsony lett az afp-m, :- ( 0,58. Mennyi volna mellé a normális terhességi hcg MoM-ban?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a hcg-m magas-e az afp mellé.

Ja, az afp referencia tartománya az a 0,7-ig jó a mi laborunkban, persze ez sincs ám ráírva, dokitól kellett megkérdeznem.

Köszi a választ.


2014. jan. 9. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A 0.58 még nem jelent semmi gondot. Kisfiammal 0.6 volt az AFP. Egészséges, egy nap híján hat hetes kisfiam van. Nekem a dokim az értékre azt mondta tökéletes, különös tekintettel arra, hogy mind az orrcsont látható volt és a tarkóredő is határérték alatt volt.

Szóval nyugi kedves kérdező, biztos rendben van nálatok is minden. Egyébként meg az AFP egy rendkívül elavult vizsgálat, sok országban már nem is alkalmazzák, nálunk is alapvetően annyi a haszna, hogy frászt hoz a kismamákra...

2014. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem az első lányomnál volt 0.5 de semmi baja nem volt. A dokim még rápillantani sem volt hajlandó az értékre, mert szerinte semmit sem ér.
2014. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jajj, köszi hölgyeim, köszi! Tegnap még én is ezt hajtogattam magamnak, de mára??? Rossz gondolatok, stb. stb.

KÖSZI!!!

2014. jan. 9. 12:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem most 0,61 lett az AFP-m, a nagy fiammal 0,46 volt és teljesen egészségesen született!

Ha a kombinált teszted jó lett, meg a 18. hetes UH-n is minden rendben, akkor no para :)


Nekem jó lett mindkettő, de azért persze beutaltak a genetikára... Hát elmegyek, rászánom azt a napot :)


Úgy tudom 2,5 felett számít magasnak a ßHCG

2014. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kislányommal 0,61 lett az AFP, úgy, hogy véreztem is a terhesség alatt, ami meg ráadásul felfelé vinné. Most 7 hetes és teljesen egészséges. Ha a kombinált ill. esetleg intergált jó, ne törődj vele. Nekem azt mondta a dokim, hogy ő még a praxisában nem látott olyat, hogy jó volt a kombinált, rossz az AFP, és beteg lett a baba.
2014. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

18 hetes u.h.-on minden rendben volt, de kombinált-integrált tesztet nem csináltattam:-( olyan fiatal vagyok, hogy egyszerűen nem gondoltam, hogy kéne, lányommal sem csináltattam mikor őt vártam, és nem is jutott eszembe.

Hát elmegyek a genetikai tanácsadásra, ott is megnézik u.h-on, de magzatvíz vételt nem vállalok az biztos.!!!

2014. jan. 14. 12:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Az szuper, hogy rendben volt minden az UH-n :)

A súlyodat jól írták amúgy az AFP beutalóra?

2014. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem írták rá, nekem kellett hasalnom a vérvételen valamit. Mondtam egy súlyt :-(. Amin gondolkodom, hogy a mensi szerint 15+0-n volt a vérvétel, mert a 12 hetes u.h. szerint az nekem a 16+0-m volt. Tehát lehet, hogy korán vették le.. de mindegy is. Nem tudom miért kell paráztatni tényleg a kismamákat. :-( remélem a tanácsadáson megnyugtatnak végre teljesen, mert szerintem a babámnak kutya baja.
2014. jan. 14. 13:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Mind a kettő fals eredményhez vezet, jó trehány az orvosod :(

A súly is befolyásolja az AFP-t, meg persze az is, ha nem megfelelő időben veszik le :(


De tuti rendben van minden!

Mikor mész a genetikára?

2014. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csütörtökön. A szülinapomon :-( hehh.
2014. jan. 14. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!