Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 24-25 hetesen sok...

Szerintetek 24-25 hetesen sok a + 12kg súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
53.5 kg-ról kezdtem, 173 cm vagyok. Soha semmitől nem híztam eddig, mindig is vékony testalkatú voltak, de tudom a hormonok most közbeszólnak. Kicsit aggódok, hogy nehogy elszaladjon velem a ló...pedig odafigyelek az étkezésre, már amennyire tudok.

2014. jan. 10. 10:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%
Valaki nagyon unatkozik és lepontozgat... (7-es voltam), megírnád hogy ki vagy? Esetleg azt hogy miért pontoztál le mindenkit? Szerintem mindenki normálisan válaszolt.
2014. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nem a kérdéshez kapcsolódik, de nagyon érdekelne: miért zavar Titeket annyira, ha lepontoznak? Kit érdekel? Engem is le szoktak, de tök hidegen hagy. :-)
2014. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Kérdezo! Ne csuggedj a válaszokon, ha doki szerint belefér a hízás, rendben a cukrod meg a vérnyomásod én nem aggógnék ezen. Valószinu, hogy a végére elég sok pluszkilóval fogod befejezni, de csak a kiinduláshoz képest. Én 178cm-mel és 70kg-mal kezdtem, ha ehhez veszed, akkor még el se érted a kiindulásomat. És lehet szulés után tényleg 15-20kgmal is konyebb leszel. Csak szulés után ne csuggedj, ha azok a kilók lasabban mennek majd le. Jó babavárást!
2014. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem kell megijedni. Én az elso negy honapban negy kilot fogytam, ez szepen visszajott, plusz 20kilot a hatodik honapig hozzateszem sokkot kaptam kb de a doki is mondta hogy nem gond es nem is latszik, max plusz negy kilonak...,minden eredmenyem oke volt nem vizesedtem nem latszott, csak a merlegen es utana semmi tobb nem jott fel sot a vegen meg fogytam kettot...mozogtam, rendesen ettem...alkat kerdese, ket baratnom a szules utan egy het alatt fogyott 10, 12 kilot...meg annak is lement, aki toxemia miatt negyven kilot hizott
2014. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

Én 57 kg-ról indultam, 171 cm vagyok, szóval hasonló testalkatú lehetek mint te.

20. héten jártam pont 12 kg plusznál, mondta is a védőnő, hogy elértem a maximum felszedhetőt, mostmár ne hízzak. A végére (41. héten szültem) +25 kg lett.

Szerencsére semmi bajom nem lett belőle, vizesedni nem vizesedtem abszolút, pedig a 3. trimeszterem nyárra esett. Szülés után 2 hónappal már 60 kg voltam (meg vagyok azóta is).

2014. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Én sem értem a lepontozgatót, az kap hasznos minősítést a válaszára, aki azt írja, hogy igen, ez az, nyugodtan minden kismama hízzon, amennyit akar? A kérdező nyilván érzi, hogy a felszedett súly sok. Igenis az, mert bár tényleg az elején vékonyan indult, de most már nagyon oda kell figyelnie, hogy a végére ne legyen ennek a duplája. Hiába fér el valakin a felszedett súly, a terhesség vége felé egy csomó bajt okozhat, és itt ez a fontos, nem a testalkat kérdése. Igen, sokan megússzák a +25kg-ot gond nélkül, de sokaknak komoly komplikációkat okoz!!! Valaki írta, hogy "aki toxemia miatt hízott...", ez oda-vissza dolog, nem a toxemia miatt hízik egy kismama (max.a végén a vízháztartás felbomlik), de főleg nem a babavárás első felében. Attól pedig egy kisbaba sem fog több tápanyaghoz jutni, hogy az anyukája a nem megfelelő étkezés miatt hízik. Régen elavult már az a hozzáállás, hogy kettő helyett kell enni. A lepontozgatás pedig azért zavaró, mert a kismama és a baba egészségét óvó válaszokat minősítette le valaki "nagyon hozzáértő".

Sok eddig a 12 kg, de meg tudod fogni kedves kérdező, ha mostantól tényleg odafigyelsz a táplálkozásodra és mozogsz sokat (séta, kismamatorna...). Boldog babavárást.

2014. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. A lepontozás nem tőlem ered, minden válasznak örülök, mert tudok miből építkezni.

Igyekszem odafigyelni, egyáltalán nem eszek sokat, nem nasizok , de mégis jön fel a kiló. Ez valószínűleg genetika, bár azelőtt ilyen problémám nem volt. Édesanyám + 20kg-mal ment szülni és kb 5-6 hónap alatt vissza is tudott fogyni 54 kg-ra.

A védőnőm nem intett diétára, mivel minden eredményem rendben van, sőt nem is látszik rajtam az a sok plusz, csak a pocim nőtt meg leginkább. Orvosom szerint a 15kg-nál jó lenne megállni, de Nálam a 18 is még megengedhető. Kell a tartalék, hogy kitudjam normálisan hordani a babát, mindenféle komplikáció nélkül.

Persze van akinek nem kell ennyi súly ehhez, irigykedem :)

Mindenkinek boldog babavárást. :-)

2014. jan. 22. 15:47
 18/18 GaiSigori válasza:
Igen picit talán sok, viszont mindenki más és más. Én is úgyan annyi idős vagyok és eddig 6 kg-ot híztam. Én is kedvetlen lettem e miatt mivel ez sem épp ideális. De ne aggódj majd lesz időnk lefogyni, majd ha szaladunk utánuk:)
2018. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!