Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pihenéstől elmúlik a vérezgetés?

Pihenéstől elmúlik a vérezgetés?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok, vérezgettem-barnáztam 3-4 napig Doki látott, gond nincs, gyógyszert nem kaptam. Nospát meg magn.ot szedek. Úgy döntöttem, elfekszem, 2 napja, azóta megszűnt a vérzés. Reggel van kicsi barna nyák törléskor, utána semmi. Ez így meddig lesz ok?
2014. jan. 10. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Terhesség elején nem egy nő vérzik. Magától a fekvéstől nem múlik el a vérzés, de a sok pihenés és fekvés segít a szervezetnek, hogy csak a terhességre kelljen foglalkoznia, és nem rázkódik a baba így tudja magát egyre mélyebbre ásni. Magnézium csökkenti a görcsöket ami esetleg kilökné a babát. Tudni kell, hogy egy babát aki távozni akar azt se fekvés, se magnézium, se sárgatest hormon nem tart a helyén. De ha a doki azt mondta minden rendben akkor biztosan nem lesz gond. Továbbra is pihenj amennyit tudsz és vigyázz magadra. A vérzés a 12. hétig elszokott múlni. Változó kinek meddig tart. Van aki egész terhesség alatt vérezget, van akinek elmúlik rögtön a sárgatest hormon szedése után, van akinek a Rutascorbin után múlik el, van akinek csak 1-2 napig tart van akinek 1-8 hétig, változó. Pihenj, hallgass a dokidra és minden rendben lesz, előbb utóbb el fog múlni.
2014. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pihenj sokat, ez valóban nagyon fontos.

Nekem még annyit mondott a dokim - mivel én is véreztem -, hogy szedjek C-vitamint, mert az erősíti a hajszálerek falát, azok ugyanis szeretnek megpattanni. Nekem ez bevált!

2014. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is 7hetesen kezdtem el vérezni, nem nagyon, így gyógyszert semmit nem kaptam, azt mondták feküdjek szigorúan. Utána már nem tért vissza a vérzés.
2014. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem elmúlt. Többször előfordult 6-10 hét között, mindig voltam dokinál, nem kaptam rá én sem semmit. De érdekes módon mindig azokon a napokon volt, amikor dolgoztam, amikor otthon pihentem mert szabit vettem ki, vagy hétvége volt, akkor nem...

Remélem nálad is minden rendben lesz. Egyébként vérömleny volt valószínüleg, talán a beágyazódáskor keletkezett, és ez kiürült. Több orvosnál is jártam, szám szerint 4-nél. Ebből csak egy akart gyógyszert írni rá, az egyik azt mondta, szedjek rutascorbint (csökkenti a vérzést, ha erek elpattanása okozza), a másik kettő szerint gyakori, az uh-n nem láttak eltérést, úgyhogy nyugtattak. Ez egyik egy vidéki magándoki volt, akihez régebben jártam, csak elköltöztünk. De nála voltam végül, és ő azt mondta, hogy valószínűleg egy vérömleny keletkezett beágyazódásnál és az ürül ki, és jó is hogy kiürül, mert ha ott maradna, akkor nem tudna rendesen megtapadni a pici, és ledobná... De szerinte nem kell rá szedni semmit, mert úgyis mindent vagy semmit elv működik ezekben a hetekben, és nagyrészt csak placebo miatt írnak gyógyszert...

Jah, aki sztk doki akart valamit írni rá, mikor megkérdeztem, hogy milyen hormon ez, nem okozhat-e baj a babánál, összegyűrte a papírt, és kidobta a kukába, hogy jó, akkor nem ír semmit, el lehet menni... Nagyon jól esett :(

De gondolom Utrogestan lett volna...

Nah mindegy, szóval pihenj sokat, ha te sem kaptál semmit, remélem minden rendben lesz nálatok is! :)

2014. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtattatok:) C- vitamint milyet szedjek? Szedem a femibion800at, az elég, nem? Tele van c-vitaminnal. Vagy szedjem a rutascorbint magamtól? Nem ártok vele a babának. Tiszta stressz vagyok, hogy visszatér a vérzés.
2014. jan. 10. 17:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Hű, én napi 500 mg-ot szedtem. Nem tudom, te mennyit veszel magadhoz. Dokit meg tudod kérdezni? Ő biztos meg tudná mondani, mennyit szedj.
2014. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát lehet egyébként, hogy a rutascorbin is a c-vitamin tartalom miatt segít, bár 50 mg aszkorbinsavat tartalmaz, az napi 150 mg, ez egyébként halottnak a puszi :)

Szerintem ártani nem fog, mert sokaknak ajánlják, de inkább beszéld meg a dokiddal...

2014. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A C vitamin leírásában az áll, hogy napi 500mg-nál többet nem szabad szedni terhesen.

Orvossal mindenképp konzultálj, ha ennél többet szeretnél.

2014. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nekem is volt kicsi barna meg egy-két véres pötty, feküdtem 3 napot aztán azóta se volt ilyen problémám :) jobbulást!!
2014. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a vérzés jelentkezését követő 3 napban szinte egyfolytában feküdtem, lényegesen csökkent a mennyisége. De 3 nap múlva voltam bejelentkezve a magándokimhoz, aki a biztonság kedvéért irt ki Utrogestant. Ezzel kb. még másfél hétig barnáztam. Nem tudom, hogy csak fekvéstől elmúlt volna-e teljesen, de hogy lényegesen csökkent, az tuti.
2014. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!