Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesgondozás, és a terhess...

A terhesgondozás, és a terhességgel kapcsolatos vizsgálatok (Uh, Vérvétel) ingyenes, tehát államilag támogatott?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy kb. 4hónapja nincs munkahelyem,viszont most 6 hetes terhes vagyok,és a kórházban kaptam papírt miszerint nincs rendezve a tb-m.

Ha már megállapított hogy terhes vagyok,utána a többi már támogatott??


2009. dec. 2. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
El kéne menned a védőnőhöz, és megbeszélni vele. Szerintem állampolgári jogon jár, de nem biztos. Jó lenne kideríteni mielőbb.
2009. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendezett a tb-d, akkor nem támogatott, magyarul nincs egészségbiztosításod. Nem vagy bejelenkezve munkanélkülire? Mert ha kapsz munkanélkülit, akkor jó, mert rendezett a tb-d. Ha nem, menj be a helyileg illetékes apeh-hez, ott kell kérni egy nyomtatványt, 2 példányban ki kell tölteni és leadni, hogy magad után szeretnéd fizetni a tb-t, ez az éven havi 4500Ft volt. Amint megszületik a kicsi, akkor úrja ezt a papírt kell kitölteni 2 példányban, csak nem az A oldalt, hanem a B-t és postán is el lehet nekik juttatni, de ott elmondják, hogy mit mikor kell csinálni.

Ha nem rendezed, akkor egy idő után fogsz kapni egy jó kis csekket, amibe a vizsgálatok díját kiszámlázzák, meg majd a szülés/kórházi ellátás költségeit.

Viszont, ha rossz anyagi helyzetben vagy, akkor bemehetsz a helyi önkormányzathoz is, és ott kérheted, hogy szociális alapon támogasság a tb-det, vagyis hogy ők fizessék helyetted. Én ezt nem kértem, úgyhogy nem tudom, hogy ennek mi a menete, de menj be és kérdezd meg, mert tuti, hogy van ilyen. Főleg, ha munkanélküli vagy, akkor a munkaügyibe kellett, hogy adjanak egy papírt róla (vagy kérni kell, ezt nem tudom pontosan), hogy nem kapsz onnan pénzbeli ellátást, de regisztrált munkanélküli vagy. Így szociálisan rászorultnak számítassz.

Havonta az a 4500Ft nem sok. Nekem császárral született a fiam, és így a kórházi ellátásom került volna 198 000Ftba, ha nincs biztosításom.

Járj utána az önkormányzatnál, én ott kezdeném, hogy ilyenkor mit tegyél. Azért, mert terhes vagy, az állam nem támogatja a vizsgálatokat.

2009. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most a 2. babámat várom.Az elsővel igen fiatal voltam,pontosan akkor töltöttem be a 18.ik életévemet,és ugye aki nagykorúvá válik,a biztosítása megszűnik.És akkor nem volt biztosításom,és nem küldtek semmilyen csekket.Pedig gondolom akkor is ellenőrizték az érvényességet.
2009. dec. 2. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért szűnne meg a biztosítása annak, aki nagykorúvá válik? Nem jártál már akkor suliba? Nem is dolgoztál sehol? Ez mikor volt?

Ez csak egy pár éve van(2006-tól), hogy magad után kell fizetned a tb-t, ha nem vagy biztosított, régen nem volt ilyen, állampolgári jogon járt az orvosi ellátás. De ma már ez szinte úgy van, mint az amerikai filmekben látni. Bár itt ellátnak, csak utólag kell fizetni. Akkor inkább a havi 4500Ft, hiszen mint írtam, nekem a kórházi ellátás került volna 198ezerbe, előtte a vizsgálatok meg UH 1859Ft-tól 4151Ft-ig, vérvétel 1274Ft, nst 987Ft/alkalom, tanácsadás 1162Ft/alkalom. Tehát jó kis számlám lett volna, ha nincs biztosításom.

Én csak azt írtam le, amit nekem mondtak az OEP-nél, én azért is intéztem az apehnál, hogy magam után fizessek. Igaz nekem csak 4 hónapról volt szó.

2009. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző válaszolónak, mindenképpen menj be az oep-hez, mert ha nem rendezed a tb-det sokba fog kerülni. Ne a védőnőt kérdezd. Ő lehet, hogy jól tud pelenkázni, de nem tb szakember.
2009. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia én ezt ugy intézem hogy mivel nincs semilyen jövedelmem mert megszünt a munkahelyem és párnap mulva megtudtam hogy babás vagyok!!nos utána mentem hogy kapjak valami segélyt vagy valamit de nemjárt!!ez most nem lényeg szóval meny be a polgármesteri hivatalba és mond meg hogy olyan papirt szeretnél ami a tbtámogatáshoz kell!ezt kitöltöd vissza adod és kérsz egy fénymásolatott amit elküldesz a tb -be!!
2009. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!Az a kérdésem lenne,ha a polgármesteribe ezt a papírt kitöltöm,attól még visszamenőleg ki kell hogy fizessem?Ja és regisztrálva kell kell hogy legyek a munkaügyön??És ezt a papírt ha kitöltöm akkor miben segít nekem??

Köszönöm

2009. dec. 3. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!