Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetélek, vagy van még remény?

Elvetélek, vagy van még remény?

Figyelt kérdés
Pontosan ma egy hete annak,hogy késik a menstruációm.Tervezett baba lenne,és már van egy halom pozitív tsztem.Sokan biztos nem hiszik el,de a beágyazódást is éreztem,szóval szerintem a méhenkívüli terhesség nem igazán valószínű.Az a problémám,hogy ma délelőtt egy kicsit rosszul lettem.Lepihentem,mert kicsit húzott a hasam,pár perc múlva felébredtem,és el kezdett ömleni belőlem a vér.Nem sok,de elég erős vérzés volt,nem csak barnázás.Azóta semmi-ez már majdnem 2órája volt,néha csak egy icipicit görcsöl a hasam.Van még esélyem egy egészséges terhességre,vagy számítsak a legrosszabbra?Ügyeletre tudnák csak menni,de haza is zavarnának,mert szinte még csak 5+6napos vagyok,még nem sok mindent látnának.Reménykedek,hogy holnapig nem lesz semmi,és megpróbálok a saját orvosomhoz elmenni.Ha valaki járt így,és tudna nekem ezzel kapcsolatban információt adni,megköszönném.

2014. jan. 19. 13:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Miért kell ilyen bunkón beszélni a kérdezővel? NEM ÉRTEM. mI VAN VELED, KEDVES KÉRDEZŐ?
2014. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

egyszer azt hittem, terhes vagyok, és mikor megjött, elolvastam a létező összes oldalt a terhesség közbeni vérzésről.

Azt mondtad, csak kicsit húzott a hasad. Szerintem ha elvetélnél akkor nagyon görcsölne... legalábbis azt olvastam, hogy a fájdalom nélküli vérzés nem veszélyes a babára. ettől függetlenül érdemes lenne felkeresni a nőgyógyászt. Amúgy nem hiszem, hogy hazazavarnának. A petezsákot már meg lehet nézni ultrahanggal.

2014. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
mi újság kedves kérdező?? hogy vagy?
2014. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es. A vetélés mindenféle görcs és egyéb fájdalom nélkül is meg tud indulni. Ami nem fáj, az is lehet veszélyes a babára. Először csak egy kis barnás rózsaszín folt a bugyin, aztán egy kicsit nagyobb, később enyhe piros vérzés, és még mindig nem fáj semmi. Nálam ez volt a sorrend. És az sem fájt, amikor a petezsák kiürült. Tudom mikor történt, mert előtte nap és másnap is megnéztek ultrahangon.


Kedves Kérdező! HOgy vagy, voltál orvosnál?

2014. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
??
2014. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nekem régen az első terhességem pont ilyen 5-6hetesen ment el magától- és iszonyúan fájt. Mivel azóta szültem már 3gyermeket, össze tudom hasonlítani, és nekem fájt annyira mint a szüléskor érzett nagy görcsök. Szóval nekem nagyon fájr. Kb 2-3órán keresztül volt olyan fájdalmam, hogy csak feküdtem az ágyban összegörnyedve, és néha levegőt alig kaptam. Kb 3-4napra volt uh, és már tiszta volt a méhem.

Neked lehet volt egy kis hematóma a baba mellett, és az fakadt ki, erre is vigyázni kell. Nekem barátnőm járt igy és sanszos volt, hogy elvetél, de végül sok pihenéssel megmaradta a babája.

2014. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm hogy érdeklődtök utánnam.Kedves 10-es válaszoló,képzeld,remekül diagnosztizáltam magam!A tünetek és a vérzés alapján sejtettem,hogy haematoma miatt véreztem,ami a mai napon be is igazolódott.Nem saját orvosnál voltam,mivel sürgős helyzet volt,de a rendelős doki is elmondta a lényeget-amivel már tisztában voltam.Nem sok esélyt lát arra,hogy megmaradjon a petezsák,mivel az csak 8mm,a hm. pedig 19mm.Pihenek,rutascorbint+c-vitamint szedek.Ennél többet az ügyeleten sem tudtak volna tenni értem.Még az is lehet,hogy kikapartak volna-egy esélyes babával-mivel be van vérezve a méhem.Azért fölhívtam az orvosom,kb ő is ezeket mondta,de szívesen megnéz ő is,sőt,még gyógyszert is írna föl.Na ezért nem mindegy,hogy rendelős,vagy maszek orvosa van az embernek.Egyenlőre abban bízok,hogy legalább szerdáig nem lesz baj,illetve hogy a petezsák fejlődni fog és nőni,a hm meg visszafejlődni.Mégegyszer köszönöm mindenkinek.Ha valamit tudok már,vagy netántalán történik valami:(,mindenféleképpen írok.Sziasztok!
2014. jan. 20. 19:28
 18/26 anonim ***** válasza:

Hat...nem tudom mire gondolsz amikor azt irod jol diagnosztizaltad magad,mert mindent emlitettel itt csak hematomat nem...

Na mindegy.A lenyeg hogy pihenj,mert nincs veszve semmi.Nekem majd 2 honapig verzett a hematomam,es hala Istennek mar minden rendben.

2014. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ez a diagnosztizálás már csak késő este "történt":)Az összes létező oldalt,könyvet,mindent felkutattam a terhesség alatti vérzéssel kapcsolatban.Szóval nekem ez tűnt a legvalószínűbbnek.De reménykedek benne,ahogy te is írtad,hogy elmúlik,és rendben lesz minden.Talán ami jobban aggaszt,hogy nagyon a petezsák mellett vagy mögött van,már nem emlékszem pontosan.Illetve hogy bevérzés is van itt.Ez sokkal nagyobb problémát jelenthet,mint egyébként?
2014. jan. 20. 20:11
 20/26 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni,hogy a petezsák egyenetlen szélű volt.A doki azt mondta,hogy ha nem vetélek el,ebből lehet egészséges baba.Akkor ezek szerint az egyenetlen szélű pzs. nem ad okot aggodalomra.Vagy ez már egy "jele" annak,hogy nem fog normálisan tovább fejlődni?
2014. jan. 20. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!