Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónapban járó kismamák...

Utolsó hónapban járó kismamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Mennyit híztatok? Mikorra vagytok kiírva? Fiút v. lányt vártok? Felkészültetek lelkileg a szülésre?
2014. jan. 27. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Febr. 4-re vagyok kiírva. Papíron (ha minden a nagykönyv szerint ment volna) mára kellene jönnie. :)


Leányzót várunk újra, elég nehezen bírom az ágyból kikelést. Volt, hogy 30 percig szenvedtem, mint egy felfordult teknős :)

Éjszakáim nincsenek már, bár az első lányunkkal sem volt. Igaz, ő nyáron született anno 40 fokba. Így akkor aztán minden bajom volt, de nagyon.

Néha vizesedem, néha nem. Sokat sétálok a friss levegőn, mindig megyek valamerre. Érdekesképpen sokkal jobban bírom a strapát, mint az előző terhességemnél végig.

Ott pl. keltem-hánytam, itt végig dolgoztam. Épp a TGYÁS-t töltöm 8-a óta. Szerencsém van, mert a lányom szept. óta bölcsis, így kicsit egyedül is tudok lenni és a kicsinél is lesz időm mindenre. Nem kell 0-24-ig lefoglalni a nagyobbat. :)


Elsőnél 30 kilót híztam, sajnos gyógyszerek miatt. Most pedig szinte csak fogytam. Nos, volt miből táplálkoznia a tesónak.


Nagylányom s.császárral született 40+5-re, most még egyenlőre nem tudom mi lesz. Őszintén remélem, hogy beindul magától és már csak nyomni kell a szülőágyon. :)

Igazából ezt is érzem, hogy természetes lesz.

Nincs most fogadott orvosunk, így a kirendelt kórházban fogok szülni (UZSOKI). Mindenki dicséri és nagyon tetszik a felfogásuk, a kórház és a személyzet. Persze, mindenhol vannak érdekes "arcok", de többségben csak olyanok dolgoznak ott, akik tényleg normálisan végzik a munkájukat.

Császárra visszatérve, szerencsére a hegem is jó vastag még (12,5 mm), amivel lehet simán term.úton szülni.

Igazából ezt a 4, max. 5 napot kell majd kibírnom jobb esetben, ha nem fektetnek be terminus végén. Itt 41. héten fektetnek be, ha addig nem indul meg semmi. Utána döntenek, hogy mi legyen.

A nagylányomnál sosem gondoltam a szülésre, valahogy fel se tűnt számomra, hogy ezen is gondolkoznom kéne :)

Igaz, ott a term.szülésnek max. 10% esélyt adtam és be is igazolódott a megérzésem.

Most is maximálisan hallgatok a megérzéseimre. Eddig a terhességeimmel kapcsolatban mindegyik bejött, bár ugye erre hagyatkozni nem igazán lehet :)

2014. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is pont Febr. 4-re vagyunk kiírva :) Kisfiút várunk! És az is lesz :):)

Szóval a terhességet nagyon jól viseli a feleségem, manapság már a dereka fájdogál, nehezebben kel fel az ágyból.

Eddig 11 kg-ot hízott.

Volt már 3 NST-n. Mindhárom negatív volt. Szó szerint úgy kellett felrázni a gyereket, hogy ébredjen már fel, mert amúgy semmi értelme nincs a vizsgálatnak.

Holnap tölti a 39 hetet!

Már nagyon várjuk a kis csöppséget :)

A szülésre (így első gyermeküket váró szülőként) szerintem nem nagyon lehet felkészülni, de voltunk szülés felkészítőn a kórházban. Ott mindent érthetően elmondtak. Megmutatták a csecsemő osztályt, és magát a szülészetet is! Nagy élmény volt.

2014. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én konkrétan mára vagyok kiírva,de még jóslófájásom sincs. A baba nagyon aktív volt ma is az nts vizsgálaton.

Egyébként második baba és kislány lesz. Lelkileg nem igen tudok felkészülni,sőt idegesesbb vagyok és jobban félek a szüléstől,mint az elsőnél. 14 kg-ot híztam. És te kérdező?

2014. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is Február 4.-re vagyok kiírva és kisfiut várok.18kg-t híztam,de szerencsére nem látszódik meg,mert nagyon vékony voltam terhesség elött.A baba nagyon aktív,bár pár napja egy kicsit vissza vett inkább már csak kinyomja magát.Én még teljesen jól vagyok,semmi víz nincs rajtam,jövök-megyek mindent megcsinálok.Egyedül a derék fájással szenvedek.A szüléstöl nagyon félek.Elsö baba így nem tudom mire számítsak és a fájdalom küszöböm is alacsony,de a férjem velem lesz és ez a fontos. :)
2014. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igaz én már nem vagyok terhes de 3hete szültem így még elég friss a dolog:) kislányt első baba:) szilveszterre voltam kiírva de jan 2-án meg amnioscopiáztak így 3-án hajnal 2-kor megindult a szülés magától. én sajnos 20kg szedtem fel terhességem alatt:/ és az utolsó hónapot már nagyon nehezen viseltem minden bajom volt visszatért ez az állandó émelygés,hányinger dagadtam is így nehéz volt.A szülésre pedig azt mondom, hogy szerintem arra nem lehet felkészülni :/ Könnyű szülést nektek:))
2014. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En januar 31-re vagyok kiirva elvileg, masodik baba, az elsot tulhordtam, most se sok jele, hogy barmi is keszulodne. 16 kilot hiztam, sokkal nagyobb vagyok en is, a baba is, es egyutterzek azzal a valaszoloval, aki szinten a masodikat varja, en is sokkal jobban felek a szulestol, mint elsore.

Egy masik kerdesnel olvastam, hogy az elsonel felsz, a masodiknal rettegsz :) hat en pont igy vagyok. Es kivanom az elso valaszolonak, hogy "csak nyomnia kelljen", nekem 2 ora volt a kitolas, pont ez a legnagyobb param, de probalom tunningolni magam, hogy masodjara gyorsabb lesz!!! :)

Egyebkent megint fiunk lesz, 2 ev korkulonbseggel.

2014. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!4-es hozzá szóló vagyok. Február 4.-re kiírt kismamik hogy vagytok?? Nekem egyenlöre semmi jele,hogy akarna bujni a poci lakó,pedig nem bánnám ha nem kellene naponta kórházba járkálnom...
2014. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!