Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak akik leszoktatok a...

Kismamak akik leszoktatok a dohanyzasrol a babatok erdekeben, kibirtatok a vegeig cigi nelkul? Szoptatas utan visszaszojtatok?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok es nagyon koran megtudtam h terhes vagyok,persze egynol nem ment de fokozatokasan 3 het alatt letettem a cigit,es most ennyi ido utan ujra kivanom de nagyon,es idegbeteg modon viselkedek senki sem erti mi bajom,mar gondoltam ra h elszivok egy cigit de nem merem. Van koztetek olyan aki neha neha elszivott egyet? Lett valami baja a babanak?
2012. aug. 31. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Mikor pozitívat teszteltem már nem gyújtottam rá többször, pedig elég nagy dohányos voltam előtte. 13 évig, napi 1-2 doboz kék v. piros cigi. Gondolhatod. Holnap töltöm a 40. hetet és még mindig szenvedek, néha remegek, hogy úgy rágyújtanék, és végig azt mondtam, csak 1x legyen vége a szoptatásnak... alig várom, hogy cigizzek újra. Voltak olyan napok/hetek, mikor eszembe sem jutott, de volt mikor a tapétát leszaggattam volna a falról egy szálért. 1x már azon a szinten voltam én is, hogy elszívok egyet, de nem mertem mert egyedül voltam itthon, és féltem ha véletlenül rosszul leszek tőle, mit csinálok itt egyedül. Nagyon nehéz, de ki lehet bírni. Megéri! Van miért és Kiért!
2012. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez ezzel jár. Én is a terhesség elején szoktam le, és szerencsére a terhesség alatt sikerült megállnom. A pici makk egészséges lett. Már majdnem egy éves, és még egyszer sem volt beteg.

Persze eleinte nagyon nehezen viseltem a cigi hiányát, főleg akkor, ha valaki a környezetemben dohányzott, vagy megéreztem a szagát. Az lett a vége, hogy nem igazán jártam el sehová, ahol dohányosok voltak. Anyósomat pedig messze elkerültem, amikor tudtam, hogy rágyújtani megy. Szerencsére a munkahelyemen senki nem cigizett.

A legkeményebb az első pár hónap volt. Ezt az időszakot azzal vészeltem át, hogy egészséges kajákat próbáltam nassolni. (Pl. készítettem gyümölcssalátát és ezt eszegettem napközben). A terhesség végén már nem is igazán hiányzott a cigi, a szülés után viszont annál inkább! Elég nehéz volt a picivel itthon (most is az) ezért miután 6 hónaposan elment a tejem, engedtem a kísértésnek. Lehet, hogy rosszul tettem, de így legalább kevésbé érzem feszültnek és ingerlékenynek magam.

2012. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint. Még eszembe jutott valami. Régebben azt olvastam, hogy a terhesség alatti dohányzás a koraszülés esélyét növeli, viszont ha valaki mihamarabb (még az első harmadban) leszokik, az valószínűleg nem vezet koraszüléshez.

Van olyan ismerősöm, aki mindkét terhessége alatt végig dohányzott, de egészséges lett mindkét gyereke. Mondjuk elég csúnya látvány volt, hogy nagy hassal cigizett... :((( És persze azt sem lehet tudni, kijön-e valami betegség emiatt a későbbiekben.

2012. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

En azonnal letettem amikor megtudtam hogy terhes vagyok.Nem tervezett baba volt a lanyom mert egyebkent mar le tettem volna elotte is.

Egyik nap meg szivtam, reggel teszteltem es nem gyujtottam ra tobbet.Ennek mar tobb mint 3 eve.Nem mondom volt, hogy 1-1 szalat elszivtam, de csk akkor ha nem volt velem epp a lanyom (baratnokkel talakoztam pl amig a ferjem vigyazott ra).

Barmikor vissza tudnek szokni, de nagyon nem akarok igy ez az evi 1-2 alkalommal 1-2 szal elszivasa marad csak es remelem lesz egyszer annyi onkontrolom, hogy ezt is meg tudjam allni.Most ujra babatvarok es orulok neki, hogy legalabb ezzel nem kellett az elejen "bajlodnom" mert en nagyon kivantam a cigit az elso terhessegemnel.

2012. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

En is igy vagyok vele,nagyon kivanom de megteszek mindent h kibirjam a kisbabam sokkal fontosabb,,,,,,csak neha annyira nehez de latom mindenki igy van ezzel es megis kibirtatok,legyetek buszkek magatokra sajnos nem mindenki birja ki.

Mar muszaly volt feltegyem ezt a kerdest mert az orulet szelen alltam 2normalis mondatot nem tudok mondani anelkul h ne ordibalnek valakivel,nagyon nehez de tudom h megeri de neha felek h neh ezzel is rosszat tegyek h folyamatosan stresszes vagyok es ideges.

Mindenkinek gratulalok a babatokhoz,biztos vagyok benne h nagyon jo anyukak lesztek/vagytok!

Varom tobabbi tapasztalaitokat!

2012. aug. 31. 17:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Én amint megtudtam, hogy terhes vagyok, egyből letettem egyik napról a másikra. Ennek már 2 és fél éve és még csak egy slukkot sem szívtam azóta. A férjem azóta is cigizik, de még így sincs nagy kísértés. Le akartam róla szokni és sikerült is.:)
2012. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4hetesen tudtam meg, hogy jön a baba, még kb.2hétig nyűglődtem a cigivel, igaz napi 1-2szálat szívtam csak /azelőtt napi 1,5dobozozzal is elment/, sőt volt nap, hogy egyet sem, de még attól az 1-2száltól is borzalmasan bűntudatom volt. Így letettem. Már 3.hónapja egyetlen szálat sem szívtam el. Nagyon hiányzik, én is kiszoktam borulni miatta, pláne ha a párom borozgat meg cigizik az erkélyen ilyen jó időben. Én meg bevonulok inkább tv-zni, társaságba sem nagyon járok, mert olyankor méginkább hiányzik a cigi.

Sokszor gondolok arra amikor egyedül vagyok, hogy leülök a kertben és elszívok egyet, csak egyet a kávé mellé, de 5-10perc és átmegy rajtam a dolog, meg belátom, hogy semmi értelme annak a néha-néha 1szálnak, a köztes időben még idegbetegebb lennék, akkor az lenne a bajom, hogy 'miért csak 1-et szívhatok el?' Nem érdemes, én mindig azt mondogatom magamnak, hogy ezt a 9hónapot kibírom, mi az egy élethez képest, lesz még időm egész életemben cigizgetni /bár nem szeretnék/.

Szerintem azért kívánjuk annyira, mert tudjuk, hogy nem szabad, és a tiltott gyümölcs mindíg édesebb!

Sok-sok kitartást, és légy büszke magadra, te is jó anyuka leszel, már most az vagy, hogy nem a saját igényeidet nézed, hanem feladod azokat a babádért!

17hkm

2012. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

probaljatok meg citromfu teat inni :)

en este csinaltam egy nagyon eros levendulateat es betettem a nappaliba gozologni tettem be enyat lekapcsoltam a villanyokat, gyujtottam 1-2 gyertyat es nyugiztam fel/egy orat is.Kozben szurcsolgettem a citromfu teat es eleg jol atveszeltem.Nem borultam ki, nem kiabaltam senkivel.Egy probalt meger szerintem :)

2012. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mikor pozi lett a teszt, egyből rágyújtottam, fel sem fogtam mi van... Másnap már hála istennek undorodtam a szagától, így könnyen letudtam tenni. A terhességem alatt kb 10 szál cigit szívhattam el, de abból is a leggyengébbet. Volt, h nem is kívántam, csak a tudat h fogom, h beleszívok...
2012. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mielőtt teszteltem még vettem egy dobozzal,egy szálat szívtam el belőle,még a reggeli kávémhoz(nálunk sem tervezett baba).Aztán teszt...és a cigi maradt a táskámban...Pár héttel később a férjem szívta el...Első 3nap baromi nehéz volt,aztán 1hétre rá kb. elszívtam egy fél szálat,de őszintén szólva undorodtam magamtól,visszataszítónak találom a dohányzó kismamákat...Azóta semmi,17hónapos a lányom és még szoptatok,így kizárt,h rágyújtsak...

Körülöttem is mindenki cigizik,de mondjuk érdekes módon ez engem sosem zavart...Tudtam,h miért tettem le,így nekem megérte:)

2012. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!