Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejlődik a babám? Vagy rossz...

Fejlődik a babám? Vagy rossz lesz a vége?

Figyelt kérdés

Azt utolsó mensim december 15-én volt, a ciklusaim nem pontosak, de hosszúak, 32-34 naposak. Úgy éreztem, január 3-4 körül volt peteérésem, 17-én pozitívat teszteltem. Tegnap voltam dokinál, mensi szerint 7 hetes terhesen, számítottam már szívhangra is. Ehelyett volt egy pici (nem mondta, hogy pontosan mekkora) petezsák, benne még semmi. Azt mondta a doki, hogy nincs gond, csak ez a terhesség fiatalabb, kb 4-5 hetes, ami azért lehet, mert ez a ciklusom hosszú volt/lett volna, 2 hét múlva mennem kell vissza.

Nekem ez a 4-5 hét viszont sehogy sem jön ki. Hogy lehetne 4-5 hetes, ha a peteérésem január 4. körül volt? 1-2 nap eltérés lehet, de több nem, mert 17-én teszteltem pozitívat, szóval sokkal később nem lehetett peteérés. Lehetséges mégis, hogy nincs gond? Vagy nem fejlődik a babám és rossz lesz a vége? Próbálok bízni a babában, de áltatni se akarom magam. A doki nagyon biztatott, szerinte nincs okom aggódni, minden rendben van, 2 hét múlva lesz szívhang. Csak nekem nem jön ki a matek.


2014. febr. 4. 10:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Menszi szerint vagy szerinte 7 hetes. Ebben az esetben elvileg 14. napra teszik a peteérést. De a doki szerint ez neked később volt a hosszú ciklus okán, és ezért vagy csak 4-5 hetes. Ez úgy jön ki, hogy dec. 15 volt UM napja, és neked nem dec 29-én volt peteérésed, hanem egy héttel később, jan. 5-én. Így viszont kijön, hogy még csak 4hetes vagy.
2014. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Szia.

Nagyon hasonló a történetünk :)

3.babánkat várjuk. Utolsó menzeszem dec.17. Szintén 31-33 napos ciklusok. Nekem is kb.január 03.-án lehetett peteérésem.16.-án teszteltem pozitívat! Tegnap picit barnáztam de csak 2x összesen, elmentünk este nőgyógyászhoz, az utolsó menzesz első napja szerint ugye 6hét 6 naposnak kellett volna lennie, a doki szerint a baba 6hét4napos :) Nincs gond, volt szívhang is. Hát neked is kellett volna lennie már a petezsákban valaminek, nem?

Abban igazad van, hogyha 17.-én teszteltél akkor az már beágyazódott rendesen és akkor tényleg akörül lehetett a peteérésed is.

Hát én szorítok neked hogy minden rendben legyen!!

2014. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Hát ha azt nézzük, hogy mikor készült, akkor igen, de a terhesség korát nem így állapítják meg, nem? Szóval legjobb esetben is egy hét csúszás lehetne, éppen ezért nem jön ki.
2014. febr. 4. 10:25
 4/38 anonim ***** válasza:

Nyugi...te már jobb helyzetben vagy mint én.

Neked már van petezsákod, még ha kicsike is.

Nálam: dec 19 én volt az utolsò menszim, halványka pozi tesztjeim vannak. Vagy 9.én vagy 17 ei együttlétből fogant.Tegnap még csak megvastagodott 16 mm es méhnyálkahártyàt látott.Holnap megyek hcg vérképre.

Ès ne legyek stresszes!!!

Szòval, türelem, babát terem :):)

2014. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
2-es: igen, ez a bajom nekem is, idősebbnek kéne lennie szerintem :( Mondjuk azt is mondta a doki, hogy nem a legjobb a gépe, egy jobbal biztos látszana embrió, de nem tudom. Nagyon parázok :(
2014. febr. 4. 10:28
 6/38 A kérdező kommentje:
4-es, ha 17-én fogant, akkor te még bőven jó vagy, de nekem aznap már halvány pozi volt a teszt. Most vasárnap már egyformák voltak a csíkok, szerintem ennél már többet kéne látni :S
2014. febr. 4. 10:31
 7/38 anonim ***** válasza:

az elején még nagyon nehéz megállapítani a pontos dátumokat és méreteket

én is így voltam vele, elsőre már bőven hat-hét hetesnek számoltam menst. szerint, de csak petezsák volt, szívhang nem. tíz nap múlva már szívhang is. tiszta para voltam, hogy mi lesz

most pedig már másfél kilós a "nagylány", és teljesen a könyv szerint fejlődik

minden rendben lesz! :)

28 hkm

2014. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Később fogant, ilyen egyszerü. Hidd el a doki nem egy ilyet látott már, és ha gond lenne, hidd el azt is megmondaná szemrebbenés nélkül. Ne aggódj ennyit előre, bízz a babában, és reméld a legjobbakat, ne stresszeld agyon magad.
2014. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Szerintem is később fogant.
2014. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
De ha ennyivel később fogant, akkor január 17-én hogy lehetett pozitív tesztem? Csak ezt nem értem az egészben, emiatt aggódom, hogy baj van.
2014. febr. 4. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!