Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit változtattatok a...

Ti mit változtattatok a terhességetek alatt? Kezd lelkiismeret furdalásom lenni amiért nem változtattam semmin se?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok és eddig még semmi tünetem nem volt, ezért ugyanúgy csinálok mindent mint eddig. Az étkezésemen se változtattam nagyon semmit, annyi hogy mikor megtudtam hogy terhes vagyok szedtem folsavat. A baba mozgását se érzem még annyira ahogy észrevettem éjszaka aktív, mert este felkelek többször mint eddig és érzek valami mocorgást, de nappal semmi. Így sokszor el is felejtem, hogy babát várok egész nap van hogy eszembe se jut csak este mikor párom hazaér. Kicsit kezdem gonosznak érezni magam, hogy nem foglalkozok vele. Amit egyébként szedek az a C vitamin napi 1ooo mg, illetve 2-3 naponta mikor eszembe jut megiszok egy kalcium sandozt, valamint mikor a patikus közölte, hoyg 3ooo Ft a terhes vitamin, vettem egy olcsóbb kategóriás multivitamint (néztem az összetevőket közel azonos a terhesvitaminnal csak) szóval ez így szerintetek elégséges? Ti min változtattatok? Táplálkozásra, életvitelre, vitamnokra gondolok, változtattatok valamin?
2014. febr. 4. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Eloszor is offolok! :) elnezest ha tevedek elore is!

En ugy tudom a kalcium gorcsoket tud okozni! Nekem fogorvos javasolta mert elgyengultek elso varandossag alatt a fogaim a vedonom meg majdnem kiesett a szekbol mikor 24 hetesen beverzes utan mondtam neki, hogy miket szedek...



Amin valtoztattam: van gyumolcs zoldseg itthon, gyumolcsle, vikorn kenyer (vassal es vitaminnal dusitott), szedem a terhesvitamint...

Szenhidrat szegenyen fozok 1 eve mar boven, ez nem a terhesseg miatt van, hanem mert talan ennyivel is egeszsegesebben etkezhetunk...

Amugy joghurttal figyelek a tejtermek bevitelre is mert utalom a natur sajtokat a tejet kakaot stb...

Mivel gombara hajlamos vagyok igy nem eszek teliszalamikat es peneszes sajtokat..

Elso terhessegemnel 6 honaposan hivtak fel a figyelmem, hogy gomvat tud okozni addig minden honapban volt egy canesten vagy pimafucin kuram...

Most januarban kaptunk egy rud teliszalamit nagyon megkivantam rengeteget ettem es egymast kovetoen 2 canesten es 2 pimafucin kuram volt (pedig 4 eve kozom se volt gombahoz...)

Ugyhogy ezektol a penesszel erlelt dolgoktol tavol maradok :)

Hirtelen ennyi ugrott be! :)

2014. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező :) én még csak 12 hetes vagyok, tehát nem sok látszódik rajtam, rosszul nem vagyok, tünetek nincsenek, tehát nem igazán érzem magam terhesnek én sem :) állandóan izgatottan várom az uh-kat hogy lássam minden rendben van e :) én 5 héttől nem cigizek, pár napot adtam magamnak hogy "elbúcsuzzak" egy időre :) azóta nem gyújtottam rá, eszembe jut néha, de nem teszem mert nem tudnám megmagyarázni senkinek. tehát kibírom.


terhesvitamint szedek, de van amikor kimarad egy egy nap. és inkább megpróbálok olyan gyümölcsöket keresni amiben sok vitamin van.

pl.: most az ananászt

kalciumot, káliumot, magnéziumot, foszfort, vasat, jódot, cinket,C-vitamin, B12-vitamin ... stb,

Sárgadinnye:

kalcium, vas, magnézium, A-vitamin, folsav és C-vitamin.

kiwi: rengeteg c-vitamin van benne és segíti a bőr rugalmasságát, hidratálását.

ezekkel próbálom kiváltani a terhesvitamint.

ezeket próbálom enni, meg még ilyen olyan gyümölcsöt. van mikor naponta alig eszek, tegnap pl: vajas bagett egy pohár kakaóval fél sárgadinnye, egy tányér tojásos nokedli és este lefekvés előtt banán, kiwi, fél sárgadinnye. szerintem nem túl sok de ennyit kívántam.


kb egy hete nem dolgozok próbálok pihengetni és nem túl hajtani magam. és persze minél több víz, van hogy vérnarancs, citrom, vagy narancs levet facsarok a vízbe és annyira nem unalmas és vitaminok is vannak benne.

kicsit sok lett, de a lényeg, ha te így érzed jól magad, nem korog a hasad, nem érzed magad gyengének...stb akkor mégis csak jól csinálsz valamit :)

2014. febr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy azt írod, nem változtattál semmit se, holott letetted a cigit. :)

A napi 2x evés nagyon kevés. Biztos, hogy éhezik a szervezeted, próbálj valamit letuszkolni, hiszen a mostani állapot nem jó a babának sem. Na ezen változtathatsz még.

2014. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

tökéletesen megértelek.

Nekem sem voltak tüneteim, 22 hetesen kezdtem érezni kb akkor kezdett látszódni is rajtam. Terhesnek 32. héttől érzem magam addig várandós voltam. Nem voltam kívános se hangulatingadozásos. Se hányos. Én is szokszor lelkifurkátol gyötrődtem mert mundig elfelejtettem hogy terhes vagyok. Ugy hajoltam guggoltam le simán megemeltem bármit, ugyanazt ettem ugyanannyiszor. A terhesvitamint néha elfelejtettem bevenni sőt inkább néha bevettem. Én is dohányoztam előtte sőt volt olyan hogy indultam ki ragyujtani mikor leesett hogy de nincs is cigim mert terhes vagyok. Az az egy a gond hogy hirtelen váltás volt a 32.hét nekem. Egyiknaprol a másikra szinte. Nehéz bármit is csinalni rosszul alszom, nem kivanom a szexet, alig birok enni mert nincs étvágyam, vizesedni kezdtem, ég a gyomrom, elfekszem magam, fáj a hátam derekam cicim, asszem josloim vannak este,a baba nagyon erősen rugdos,feszít kevés a hely. Pedig még sok minden van hátra. Korházi csomag babaruha mosás, diszités, pakolászás....

35hkm.

2014. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!