Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak akkor teszem le a...

Ha csak akkor teszem le a cigit amikor kiderül, hogy terhes vagyok akkor menniy az esélye hogy komplikációk leszenek vagy egészséges lesz a baba?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor még talán semmi,de letenni azonnal.
2009. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmi.en is megtudtam hogy terhes vagyok cigiztem ,nekem mar van 2 gyerekem veluk is parat elszivtam es egeszsegesek mind a makk.
2009. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd sokan modják, hogy már előtte le kell tenni, de szerintem a dohányosok többsége akkor teszi le mikor pozítv a teszt. Én is akkor tettem le, de mondjuk én nagyon keveset dohányoztan, napi max 4. szál.(ami nem azt jelenti, hogy ha többet cigiztem volna előbb leteszem)Ha kkor teszed le, nem hiszem hogy komoly komplikációk lesznek.
2009. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja biztosra, de azt mondják hogy aki babát tervez az jobban teszi ha előtte pár hónappal leteszi a cigit. Én cigiztem mielőtt terhes lettem, akkor hagytam abba mikor kiderült. 35 hétre szültem, mert a méhlepényem elöregedett, elvileg ez is okozhatta, de az is lehet hogy csak genetika, nem tudták pontosan megmondani. Mindenesetre ha mégegyszer terhes leszek nem fogok dohányozni előtte, meg úgy gondolom ezentúl sose.
2009. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel pontosan nem tudod, hogy mikor esel teherbe célszerűbb, ha már akkor leteszed a cigit, amikortól próbálkoztok. A fogantatás körülményei is rendkívül fontosak. Amit csak képes vagy, illik megtenni azért, hogy a gyereked a lehető legjobb körülmények között érkezhessen Hozzátok!
2009. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem tervezünk gyereket,de azt tudom,ha már ott tartunk akkor még előtte le akarom tenni.De csak azért kérdeztem,mert mivan ha becsúszik a gyerek. Hogy menniyre kell aggódnom.Volt 1 év, hogy leszoktam,de mióta újra szívom,azóta többet dohányzom. Kicsit aggódok,de mostanában nagyon feszült vagyok és emiatt többett szívok.A dohányzás abbahagyásától úgy nem félek, hogy majd ideges leszek és árt a babának,mert annó sem voltam ideges,mert a cél vezérelt(akkor beteg voltam és azért hagytam abba).De most még egy kicsit élvezni akarom,de a gyerekemnek nem akarok ártani(ha majd lesz)
2009. dec. 7. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
2009. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti dohányzás fő kockázata a vér oxigénhiánya, ami a magzat oxigénhiányához vezet.


A magzat azonban kb addig, amíg a vérzés ki nem marad és pozitívat nem tesztelsz, nincs kapcsolatban a mama szervezetével.


Azaz ha úgy döntesz, hogy csak a pozitív teszt után teszed le a cigit, akkor még nem kockáztatod a babád egészségét. Utána viszont nagyon is. A terhesség alatti dohányzás káros hatásai a gyermekben gyakran életre szólóak.

2009. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!