Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, részt vennétek egy...

Kismamák, részt vennétek egy kísérletben?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam ki egy kérdést, a kínai fogantatási naptárral kapcsolatban. Véleményem szerint jól működik a dolog, csak az a baj, hogy a kismamák nem a kínai naptár szerint adják meg a korukat (vagy ha tudja is, hogy hozzá kell adni 1-et a korához, nem biztos, hogy tudja, hogy a holdújév szerint bizony néha kettőt kell hozzáadni), és a hónapokat a táblázatban "január, február, stb.." szeint nézi, pedig annak semmi köze a kínai naptárhoz. A kínai naptár többezer éves holdnaptár, a gergely naptár pedig párszáz éves szoláris naptár.


Szóval, szeretném kipróbálni, hogy, ha csak a kínai naptárra hagyatkozunk, akkor működik-e. Megadnátok a születési napotokat, és a baba fogantatási hónapját?

(Ha nem akarjátok itt, akkor priviben is lehet.)


Kérem, csak terhesek írjanak! Babások ne, mert nem tudok sokat visszaszámolni a naptárban. Köszi!



2014. febr. 18. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
75%
És mire lehet ebből következtetni, nem ismerem ezt a dolgot. Esetleg a születendő baba nemére?
2014. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Igen arra, bocsánat, éppen csak a lényeg maradt le. :)
2014. febr. 18. 13:35
 3/58 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy működik-e így, csak azt tudom, hogy ahogy a kismamás honlapok írják, úgy nem. Mert nem veszik bele a holdújévet, és a gergely naptár szerint adják meg a hónapokat.

Én is szeretnék babát, és kiváncsi vagyok én is nagyon, hogy működik-e.

2014. febr. 18. 13:36
 4/58 anonim ***** válasza:
77%
Szívesen. A születési napom 29.-e, a baba fogantatási hónapja július.
2014. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem ez érdekel...

16.-án születtem

a baba júliusban fogant.

2014. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Jahh, a pontos születési nap kell (év-hónap-nap). Hely, név, stb nem kell. A kínai korotokat kellene először kiszámolnom. :)
2014. febr. 18. 13:40
 7/58 anonim ***** válasza:
A születési napom 8-a, a babánk fogantatási hónapja pedig december. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre :)
2014. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

1986.09.16

2014. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:

Most olvastam, hogy a teljes születési dátum kell szóval még egyszer:

1983.11.08. a születési időm, a baba pedig decemberben fogant.

2014. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, 1982.03.29., fogantatás július.
2014. febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!