Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szeretnéd nevelni a...

Hogy szeretnéd nevelni a gyermeked?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogy képzeled el a nevelési irányelveket, pl. szigorú, következetes, megengedő szeretnél majd lenni? Mi az, amit mindenképp szeretnél, hogy megtanuljon tőletek, szülőktől? Milyen emberré szeretnéd nevelni? Így a várandósság alatt biztos megfogalmazódik bennetek egy kép, hogy milyen szülők szeretnétek lenni, és mire akarjátok megtanítani a piciteket majd. Persze tudom, ezek csak elképzelések, mert a valóság gyakran egész másképp alakul, mint ahogy eltervezzük. De mégis, most mi van a terveitekben?

2014. febr. 20. 11:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt anyám fogalmazta meg jól egyszer: a szülőnek az a feladata, hogy szárnyakat és gyökereket adjon a gyerekének.


Az is jó példa, ahogy engem neveltek. Voltak kisebb nevelési hibák, sérelmek, de kamaszkor végén egyszer leültek velem, meghallgattak és elnézést kértek azért, amit én sérelmeztem. Nem is maradt bennem tüske.


Most, hogy nekem lesz gyerekem, leginkább azon mosolyogtam, amikor "jótanácsként" az alábbit kaptam: "Ne kövesd el azokat a hibákat, amiket mi elkövettünk. Kövess el teljesen új, más jellegű hibákat" :)


egyébként a veszekedésmentes légkörrel annyira nem értek egyet. A szüleim is sokat vitáztak, veszekedtek, DE az égvilágon semmi negatív nyomot nem hagyott bennem, mert bár a vitát is láttam, annak a megnyugtató rendezését IS. Egyik legfontosabb dolog ez volt - megtanultam, hogy igenis fel kell sokszor vállalni a konfliktust, de törekedni is kell annak a rendezésére. Kompromisszummal leginkább. Lehet ajtót csapkodni, csúnyát mondani - és utána oda lehet menni bocsánatot kérni, vagy fél óra puffogás után felajánlani, hogy még egyszer fussunk neki és beszéljük meg.


Ráadásul a szüleimnél egy olyan forgatókönyv zajlott (és zajlik a mai napig), hogy összekapnak valamin, idegesen beszólogatnak, pár perc alatt érezhetően kiadták a haragot, majd elindulnak a viccelődés irányába és kvázi humorosan sértegetik egymást - 5 percen belül valamelyikük elröhögi magát és meg is oldódott a helyzet.


Egyik konkrét kedvencem: anyám morog, hogy apám valamit nem csinált meg, nem úgy csinált. Apám újságot olvas, fel se néz nagyon. Anyám utolsó késdöfése: "És mit fogsz te csinálni, ha én meghalok?!"

Apám rezignáltan leengedi az újságot: "Tisztességgel eltemetlek"

Általában ilyen módszerekkel fegyverezték le egymást, mert itt már anyám röhögte el magát :)

2014. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, engem is megmosolyogtatott a történeted, és egyet is értek veled.
2014. febr. 21. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!