Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem vizsgálnak meg az...

Miért nem vizsgálnak meg az orvosok? Ha nincs fogadott dokim, ennyire szarnak a fejemre? 33hkm

Figyelt kérdés
folyamatosan járok terhesgondozásra, és tegnap sem, sem egy hónapja mikor bent voltam nem vizsgált meg az orvos. csak ráirják a papirra,hogy 3000... nincs pénzem fogadott orvosra, de ez igy nem normális szerintem. mi legyen? :(
2014. márc. 13. 09:55
1 2
 1/17 Gyönyörűséges ***** válasza:
64%

mi az a 3000?

az elso gyerekemnel nekem.sem volt dokim, visszahivtak rendszeresen semmi gond nem volt ebbol.

milyen vizsgalatokat hianyolsz?

32 hetes uh volt? megneztek a leletet?

ha minden ok volt akkor majd 36-38 hetesen varnak vissza. Ma mar ritka a belso vizsgalat, legalabbis az en kornyezetemben mar nem nyulkalnak a dokik, csak uh; nst es aramlas vizsgalatok vannak.


fejtsd ki jobban h milyen vizsgalatokat hianyolsz

2014. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem ez pont az a helyzet, amikor kicsit erőszakosnak kell lenni:

Doktor Úr, szeretném ha megvizsgálna.


Nekem ugyan volt fogadott dokim, de a barátnőmnek nem, őt is mindig megvizsgálta a doki.

2014. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem sincs dokim, de engem mindig megnéznek, ha más nem is, hasi ultrahang minden vizsgálatomnál volt eddig. Bár itt amúgy is az a szokás, hogy havonta legalább egyszer megnézik a babát. (Szeged)Amúgy szerintem ez az a helyzet, amikor nem szabad hagyni magad lerázni.
2014. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én 4 éve voltam terhes, és volt fogadott orvosom, minden alkalommal megvizsgált, nézett és mért mindent, azt mondta van egy protokoll amin ők végigmennek, és ami alapján tudják, hogy minden rendben van-e, egyik vizsgálat nem helyettesíti a másikat, az én válaszom a kérdésre az, hogy sajnos ennyire lesz.rnak :( Legyél erőszakos, az érdeketekben. Én örültem volna, ha nem vizsgál annyiszor de azt mondta az orvos hogy kell!
2014. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem egyiknél sem volt fogadott orvosom, mindkét terhességnél csak a vége felé néztek egyszer méhszájat, viszont ha nem néztek, nem is írták a papírra az értéket!
2014. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Fogadott, ráadásul alapos orvosom van. Ha nincs panasz, akkor az UH leletet nézi meg, de vagy 2 hónapig nem is találkoztunk. Azt mondta, hogy ha nem érzek problémát, akkor nem indokolt a vizsgálat.

Most 31 hetes vagyok, 29. héten UH volt, ott belső méhszájat is látnak. Minden érték normális volt, így külön nem vizsgált meg.

De azt jelezte, hogy a 35-36. héttől már heti szintű vizsgálatok lesznek. Ha valamelyik eredmény indokolja, akkor még gyakoribbak is.

2014. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Második terhességem, fogadott orvosom van most is és az elsővel is volt. Mindkét terhességnél 36 hetes kenetvételnél volt csak vizsgálat. Ha lenne panaszom vizsgálna, de mivel szerencsére problémamentes volt a terhesség, nem vizsgált. 39+4 hkm
2014. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Itt Szegeden minden terhesgondozás alkalmával a védőnő átküld egy dokihoz aki megvizsgál, ha úgy van mintát vesz és itt szerencsére 4d-s ultrahang van és azzal is mindig megnézi a kicsit. Nekem pl. 16 hetesen szűrtek a streptococcusra is ami sajna pozitiv lett:( de itt mindent alaposan vizsgálnak. Szerintem közelesek lennének ott is havi 1x legalább megvizsgálni. Én volt a legelején annyira izgultam, hogy minden héten mentem az épp aktuális nődokihoz aki bent volt hogy uh-zzon meg.
2014. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nekem fogadott orvosom volt, de az egész terhesség alatt kétszer nézte a méhszájat. Normális orvos nem nyúlkál minden indok nélkül.
2014. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden hónapban megnézi a méhszájat, és ez így normális. Nem értek egyet az előző hozzászólóval. Nagyon jó szakember az orvosom, emellett rettentő lelkiismeretes. Maga a méhszáj vizsgálat egyáltalán nem kellemetlen, szinte nem is érzem, de muszáj tudnia, hogy nem-e kezd kinyílni idő előtt. Ez a vizsgálat beletartozik a terhesgondozásba.

Sőt óvatosan áttapintja a méhet, megméri a méhfeneket.

Ultrahangozni szerencsére nem szokott, ennek az elején nem örültem, de miután fél órát nézték uh-on a babámat 16 hetesen, és utána görcsölni kezdett a hasam, azóta nem annyira kedvelem az uh-t. Persze mondják hogy nem káros, de azért az a folyamatos nyomkodás, rázkódás (ha épp nem úgy fekszik) és ez mind hosszú-hosszú percekig, az görcsöléshez is vezethet.


Szóval kedves kérdező, mindenképp állj a sarkadra!

2014. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!