Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem vizsgálnak meg az...

Miért nem vizsgálnak meg az orvosok? Ha nincs fogadott dokim, ennyire szarnak a fejemre? 33hkm

Figyelt kérdés
folyamatosan járok terhesgondozásra, és tegnap sem, sem egy hónapja mikor bent voltam nem vizsgált meg az orvos. csak ráirják a papirra,hogy 3000... nincs pénzem fogadott orvosra, de ez igy nem normális szerintem. mi legyen? :(
2014. márc. 13. 09:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Engem csak a 41. héten nézett meg a doki, nem is bántam.

Normális orvos valóban nem nyúlkál fel indok nélkül.

2014. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Állj a sarkadra, és szólj a dokinak hogy legyen szíves és nézzen meg.

Viszont, problémamentes terhességnél egyáltalán nem szükséges állandóan a méhszájat buzerálni. (a méhszáj nyílását általában görcsök, keményedések kísérik) Ha valaki mégis nagyon szeretné, akkor erre a legjobb megoldás a hüvelyi UH. Jobban is látnak vele, így pontosabb képet ad a méhszáj állapotáról, és sokkal kevesebbet árthatnak vele, mint egy manuális vizsgálattal.

2014. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Én havonta 1x járok magánba, és MINDIG megvizsgál. Kb pont 2 percig tart.. A méhszáj nyílása nem mindenkinél jár bármiféle tünettel. Egyébként meg - ha lepontoztok magatokat minősítitek - ha nem kellene vizsgálat, akkor miért írnák be a 3000-et? Mert ugye az csak vizsgálatnál derül ki.. Nálunk egyébként is kötelező a 4 cet vizsgálat. Szerintem kérdezd meg a védőnőd, kit ajánl, kihez menj sztk rendelésre (gondolom beosztást meg tudnak nézni amikor kérsz időpontot.) De a következő alkalommal biztos meg fognak nézni, 36 héttől csak lelkiismeretesebbek ott is.
2014. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

10-es vagyok. Miért mondjátok, hogy normális orvos nem nyúlkálgat csak úgy fel? Nem csak úgy felnyúlkálgat, hanem megvizsgál, elég baj lenne, ha csak "buzerálná" a méhszájat. Nekik ez a dolguk, így teljes a vizsgálat a terhességgondozás alatt.

Most elképzeltem az orvosom arckifejezését, ha ezeket a kommenteket elolvasná. :)

2014. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is az enyém arcát, hogy egyesek minden hónapban piszkálják a méhszájat.
2014. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hiába nyomjátok ezerrel a piros pacsit, meg hiába hivatkoztok az orvosotok arcára, mert egészséges terhességnél egyszerűen semmi nem indokolja hogy havonta felnyúljanak méhszájat ellenőrizni. Az újabb nézetek szerint. Viszont van akit megnyugtat. Engem is. Gondolom a dokimat is mert ő is nézte havonta.

Ettől függetlenül arra hivatkozni hogy hogy nézne az orvosotok az ilyen kommentekre jó nagy hülyeség. Gondolom annak sem örülne egyikük sem ha a hálapénzt mindig csak számla ellenében fogadhatná el.... Vagy ha nem lenne rutin a gátmetszés. Vagy az oxy. Vagy a burokrepesztés. Vagy egy csomó minden amit még rutinból alkalmaznak és nem csak akkor amikor kell és szükség van rá.

Amúgy meg írtam, hogy méhszájat nézni hüvelyi UH-val lenne a legjobb nézni. Mindig, mindenkinek.

2014. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Látom ez nem mai topik, de azért hozzászólnék. Nagyon, de nagyon csalódott vagyok. Engem nagyon megnyugtatna ha megvizsgálna végre valaki, de eddig 2x ráztak le. A 12.héten láttam a babám utoljára. Genetikai uh, másik városba kellett menni miatta. Az itthoni orvosom azt mondta menjek vissza egy hónap múlva. Most a 17. Hétben vagyok, alig vártam a hétfőt, hogy újra lássam a babám, de nem vizsgált meg... Azt mondja majd 3hét múlva a 20.heti genetikai után menjek vissza. Tehát eddig 5hete nem tudok semmit, és még várhatok plusz 3hetet. Egész hazáig sírtam, és még délután is nagyon magam alatt voltam. A férjem nyugtatgatott, hogy ez nem tesz jót a picinek. De annyira mélyen el vagyok keseredve. Annyira nagyon vártam ezt a napot 😣😭
2018. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!