Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 4 szál cigitől milyen...

Napi 4 szál cigitől milyen következményekre számíthatunk?

Figyelt kérdés
Próbáltam letenni nem megy,nem sikerül.15 hetes
2014. márc. 20. 07:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Valós következmények (Saját és környezetbeli tapasztalat): én már rossz szemmel születtem, mert anyám dohányzott terhesen. Három évesen már túlsúlyos voltam, hét (!!!) évesen gyújtottam rá először, 13 éves koromtól dohányoztam rendszeresen.


Az egyik "barátnőm" se tudta (khm) letenni terhesen a cigit, állítása szerint 2-3 szálat szívott egy nap. Bizonyítottan emiatt lett koraszülött a lánya (elért a lepény) és nem fejlődött ki rendesen egy szívet és tüdőt összekötő ér, műteni kell majd a kislányt. Szintén túlsúlyos már három évesen.


Egy környékbeli anyukának szintén koraszülött lett a fia, oxigénhiányos, a mai napig le van maradva mozgásban és értelmileg is.


Ja, én már három éve nem dohányzom, mégis elkezdett érni a lepény már 25 hetesen.


Mikor rá akarsz gyújtani, képzeld el, hogy a gyönyörű kis babád arcába fújod a füstöt.

Na, milyen érzés? Biztos el akarod szívni?


Sokkal nagyobb áldozatokat is kénytelen leszel majd meghozni a gyerekedért. Próbáld jobban!


Sok sikert és boldog babavárást!

2014. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Az előzőek mindent leírtak amit a dohányzás okoz.

Korán elérett lepény, ezáltal koraszülés, túl kicsi születési súly, fejlődési rendellenesség stb. Ráadásul a magzat vérkeringésébe is bekerül a nikotin, ezáltal már függőként jön világra.


Ha meg idő előtt elöregszik a méhlepényed a dohányzás miatt (erre úgyis rájönnek), akkor az orvosok 99%-a gyilkos indulattal néz rád és joggal! Ezek után képzeld el milyen ellátást kapsz szülés közben és utána...

Már most anya vagy, viselkedj is úgy!

2014. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Szia! Én is dohányoztam, amíg meg nem tudtam, hogy babát várok. Pár nap alatt elfelejtettem a cigarettát, mindig arra gondoltam, hogy majd akkor károsítom a testem ha egyedül leszek benne. Az ő egészsége pedig most rajtam múlik. Most 16 hetes vagyok és eszembe se jutna, hogy rágyújtsak. Meg kell probálni, sok szerencsét hozzá.
2014. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Vagy nem tortenik semmi vagy beteg lesz. De nem hiszem hogy megeri kockáztatni.
2014. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%
Sok minden lehet, veteles, koraszules, halva szuletik, betegen szuletik, lehet, nem lesz semmi az elejen, de kesobb lesznek gondok a gyerek egeszsegevel gyerekkorban vagy felnottkorban. Nagy valoszinuseggel lesz negativ hatasa. Orosz rulettet ne jatssz a gyereked egeszsegevel, nincs jogod hozza, nemcsak a sajat gyereked, de barmelyik mas emberben kart tenni. Nehez, de le lehet tenni, komolyan! Gondolj bele, hogy a baba szenved ettol es nem tud szolni, nem tud ellene tenni.
2014. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15 vagyok, 16 ev dohanyazas utan (napi 1-1,5 doboz cigi) szo nelkul letettem a pozitiv teszt utan. Nehez, de muszaj.
2014. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Abba is gondolj bele, hogy a babavállalás nem csak a terhességből áll. Utána még ott az egész életed.


Ha tudnád hány fiatal anyukát látok, aki rágyújt (olyan fél óránként) a totyogója mellett, de figyelmesek mert odébb megy azért pár lépést majd megy vissza puszilgatni a babáját aki az anya kezéről, ruhájáról, hajából ugyanúgy szívja a cigifüstöt.


Komolyan mondom nem értem. Más kérdéseknél meg megy itt a vita, hogy bio ételek meg sterilizálás meg hasonlók...


Én napi 1,5-2 dobozzal szívtam egyébként.

2014. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igazad van, előző. Ez lenne az alap.
2014. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!