Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességetek miatt szűnt meg...

Terhességetek miatt szűnt meg a munkaviszonyotok? Valaki járt ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
Dec. 31-én lejár a szerződésem és nem tudom hogy lenne jobb. Ha ők engednének el úgy hogy nincs szerződés hosszabbítás, vagy kérném a közös megegyezést. Egyformán jár mind a kettőnél a munkanélküli? Érdemes munkanélküli előtt kihasználni az egy hónap passzív táppénzt? Az ezt igazoló táppénzes papírt majd hova kell leadnom!Volt valaki hasonló cipőben? Segítsetek!
2009. dec. 17. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Terheség miatt nem szüntethetik meg a munkaviszonyod. Ha próbaidőn vagy, akkor ne mond meg nekik addig, amíg meg nem hosszabbították a szerződésed/vagy határozatlan idejüre át nem írták. Ha nem küldenek el, de lejárt a szerződésed, akkor automatikusan határozatlan idejűre vált a szerződésed és akkor már véd az MT85§.
2009. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad van nem írtam le pontosan! Négy éve vagyok a cégnél, és soha nem kaptam még három hónapnál hosszabb szerződést. Itt nálunk nincs határozott idejű szerződés...ez egy ilyen cég. Tudják, hogy terhes vagyok, és most fogok szólni, hogy nem megyek vissza már dolgozni mert veszélyeztetett terhes lettem, ezáltal egyértelmű, hogy nem foglalkoztatnak január 1.-től. Mivel határozatlan idejű vagyok, bármikor elengedhetnek akár indoklás nélkül is. Viszont nekem a lényeg az lenne, hogy hagyjam, hogy simán megszűnjön a munkaviszonyom, vagy jobb a közös megegyezés!
2009. dec. 17. 14:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy cipőben járunk:)

Én 3 hónapos szerződésekkel dolgoztam, amikor lejárt nem hosszabbították meg, hanem alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgoztattak tovább.Ezért nem is kértem a passzív táppénzt, de neked érdemes.A munkáltatóval kell kitöltetni a táppénzes papírt, majd a tb-nek elküldeni.

2009. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem fogja nekem kitölteni:( Akkor menjek rögtön munkanélkülire?
2009. dec. 17. 14:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
köteles kitölteni!
2009. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet........,de nekem lehet, hogy nem ér meg egy cirkuszt!Ismernetek kéne....
2009. dec. 17. 14:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
a munkanélkülit úgy használd ki, hogy szüléskor még munkanélküli legyél.Hány napra vagy jogosult?
2009. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem minden öt ledolgozott nap után jár egy nap munkanélküli, tehát talán a max.270 nap.

Szülésig tuti!

2009. dec. 17. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ok, ha kitart szülésig, menj el munkanélkülire.Szerencse a szerencsétlenségben:)

És akkor így majd kaphatsz Tgyást és gyedet is:)

2009. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És ha most még a munkaviszonyod alatt mennél el tp-re? Hívd fel a TB-t, beszélj egy ügyfelessel, hogy járnál a legjobban. Nekem annak idején, amikor volt hasonló problémám a munkáltatómmal, készségesek voltak nagyon.
2009. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!