Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet 1 vagy ket...

Mennyit lehet 1 vagy ket honap alatt, heti egy zoldseg- gyumolcs nap beiktatasaval fogyni?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy mostantol heti egy nap gyumolcs- zoldseg napot iktatok be 1- 2 honapig. Eleve nem vagyok tulsulyos, sovany sem vagyok, fizikai munkat vegzek, nem eszem nehez eteleket, iszom teakat altalaban, nem kavezom, dohanyzom es hust sem eszem, csak halat mar regota. Szerintetek 1 vagy ket honap alatt igy fogyok vagy tisztul a szervezetem? Ha 3 kilotol megszabadulnek azert azt nem bannam! Ez lehetseges igy?
2012. márc. 17. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, ehhez több kéne. Mert igaz, hogy aznap alig eszel, pl. 1 kg alma 330 kcal körül van, és nagy deficit a szervezetednek (kb. 1500-1600 kcalra tippelem, de lehet más). Szóval egy nap kihagysz kb. 1500 kcalt.


Viszont a szervezeted ezt észreveszi, és lehet másnap/2 nappal utána éhesebb leszel és többet fogsz bevinni pl. másnap... mondjuk ha eddig 1800-at vittél be lehet többet fogsz enni, mert a szervezeted észrevette az előző napi hiányt és több hormont termel hogy "kaja kell!". Ha erre ügyelsz akkor semmi gond.


Viszont több kéne mint heti 1 gyüminap. A könnyű ételek mit takarnak? Oké, hogy nem töltött káposzta, de ha pl. péksütiket eszel akkor azzal nem érsz el semmit.


Miket eszel? úgy tudnék tanácsot adni. Vagy már alapból diétázol?


A tested mindenképp megtisztul, de egy tisztítókúra kb. 3 nap minimum (gyakran 5-6-7 is) mert 1 nap alatt nem tud megtisztulni a máj a vese, stb... 3 nap sokkal jobb.


Fontos:

- diétázol most?

- milyen fizikai munkát végzel? (ha megerőltető ajánlatos pl. hétvégén tisztítókúrázni + kcal égetés szempontjából is fontos milyen munka )

- miket eszel? mármint oké hogy könnyű kaják, de azon belül?


(amúgy magam vegetáriánus vagyok, sem húst halat sem, meg tojást sem eszem.)

2012. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazabol zoldseg, gyumolcs, rizs, hal, rizstej,spagetti konnyen elkeszitve, salata, sajt, jo minosegu barna vagy felbarna kenyer, olivaolajjal fozok. Zold tea, feher tea, mezzel, cukrot reg nem fogyasztok. az e betus dolgokat kerulom amennyire lehetseges. Igazabol nem is a fogyas a cel, bar az jo erzes mindig. De inkabb valamifele megujulas erzesre vagyom, lehet mert tavasz van. amugy most uj munkat kezdek az elozo nehez volt, sok cipekedes egyebek, de ez most a friss levegon lesz, es sok mozgas, uveghazakban. Es meg arra is gondoltam, hogy ezeken a napokon csak turmix formaban innek mindent. Szerinted ez mire lesz eleg? Tobbet nehezen tudnek kivitelezni, amikor ilyen jellegu munkam van, elegge ehes vagyok folyton, de nem hizok tole.Esetleg meg annyit lehet, hogya vacsora mindennap salata keves sajjtal vagy tonhallal KOszi:-) amugy lany vagyok es 27 eves
2012. márc. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!