Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok,...

26 hetes kismama vagyok, másfél hónapja semicillin kapszulát szedek, és több mint egy hónapja fáj a torkom, lehetséges hogy a kapszulától?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire szeded?
2014. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért kell ilyen hosszú ideig gyógyszert szedned?

Amúgy sok mindentől fájhat a torkod.

2014. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Baktérium van a vizeletemben,és arra kell szednem
2014. máj. 6. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:

De eddig?

Ha még mindig, másfél hónapos kezelés után is baktérium van a vizeletedben, akkor lehet hogy nem a megfelelő gyógyszert kapod. Azért egy bakteriális húgyúti fertőzés el szokott múlni 1-2 hét antibiotikum kúra után. Amennyiben nagy a baj, akkor esetleg kezelés után még írhatnak fel 1 hónapos kúrát (a fiamnál vesemedence gyulladás után volt ez a kúra, na, de neki vesemedence gyulladása volt ám).

Amúgy lehet valamilyen vírus, vagy más baktérium által okozott légúti fertőzésed, amitől fáj a torkod.

Vagy nem vagy túlzottan gyomorsavas? Mert ha az visszafolyik a nyelőcsövön keresztül, az is kimarhatja a torkot.

Probiotikumot szedsz közben? Mert ha nem, akkor a bélflórádat is már úgy tönkre vághatta a kapszula, hogy az is okozhat túlzott savtermelődést, meg egyéb, más bajokat.

2014. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos coli baktérium van a vizeletemben,ami nem akar elmúlni.Azt mondta az orvos hogy lehet hogy a vesémmel van valami baj de addig amíg nem születnek meg a babák addig nem tudják kivizsgálni.Most elkezdtem szedni a D-Mannost,persze tud róla az orvos is,és ez állítólag kiirtja a coli baktériumot.
2014. máj. 6. 10:36
 6/10 A kérdező kommentje:
A gyomorsavam is sok az utóbbi időben,arra csak a renét szedem,remélem ez a d-mannose por hatásos lesz.
2014. máj. 6. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!nekem is szednem kellett semicillint méghozzá két dobozzal szedtem el!jó párszor küldtem a vizeletem tenyésztésre és nekem is van benne egy kis gyulladás!Aztán a védőnőm tanácsára elkezdtem szedni a tőzegáfonya kapszulát!mert hát az sem jó ha sok gyógyszert szedünk terhesség alatt!Ez pedig egy vitamint ami helyre állítja a húgyutak egészségét!Mióta szedem még nem küldtem vizeltet tenyésztésre,de fogok! 29 hkm
2014. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tőzegáfonya kapszulát én is szedem,az a baj hogy ami nekem van az coli baktérium,beszedem a d-mannost és utána én is nézetek vizeletet,jó egészséget és boldog babavárást.
2014. máj. 6. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre inkább antibiotikum kellene, Monurál vagy Augmentin
2014. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Eleg regi a kerdes, de hatasos volt vegul a d mannoz? Meddig es hogy szedted?
2015. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!