Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlő terhesség alatt...

Bárányhimlő terhesség alatt mennyire veszélyes, veszélyben van a kisbabám?

Figyelt kérdés

Három napja teszteltem pozitívat, szóval kb 4 hetes lehetek. És ma reggelre kijött rajtam a bárányhimlő, már két napja viszkettem, de nem gondoltam semmi rosszra, aztán mára tiszta piros folt lettem.

Nagyon aggódom, most ilyenkor mi van? Lehet beteg a babám? Vagy vetéléstől kell tartani? Egyáltalán van bármi esély arra, hogy semmi gond sem lesz? Ha igen, mennyi?



2014. máj. 7. 11:38
1 2 3 4
 11/34 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nem orvosnal volt,hanem baranyhimlos volt 2szer!:-):-):-)

egyebkent mindenkepp menj orvoshoz, mert ugyan baranyhimlos igen kis esellyel lehetsz 2szer, de barmifele mas himlot elkaphatsz! es legalabb amnyira veszelyes a magzatra!

2014. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán lehet újra elkapni. Előfordul, de nagyon ritka. Menj el első kötórben bőrgyógyászhoz, aki megnézi, hogy bárányhimlőd, vagy övsömöröd van. Ez utóbbi nem veszélyes a terhesség alatt. Ha himlő, akkor haladéktalan keressetek fel genetikai tanácsadót, mert sajnos az első trimeszterben valamilyen arányban károsíthatja a magzatot.
2014. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
2014. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Andizsuzsi ***** válasza:

"nem orvosnal volt,hanem baranyhimlos volt 2szer!:-):-):-)"


Az kizárt, hogy kétszer volt bárányhimlős, és most újra az.

2014. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, én is nemrég hallottam azt,hogy állítólag, ha valaki nagyon-nagyon baba korában esett át rajta, az újból megfertőződhet. De mondom, ezt én is csak úgy hallottam.

Én is inkább arra gondolnék, hogy valami más fajta himlő!

2014. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Lehet bárányhimlős újra, ha nem jött ki rendesen gyerekkorban, pl csak pár pötty jelentkezett. Nekem ezt doki mondata. Sajnos veszélyes. :(
2014. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Sajnos bárányhimlő, voltam dokinál. :(

Pár hét múlva majd csinálnak genetikai vizsgálatot, akkor kiderül, hogy lett-e baja a babámnak.

Drukkoljatok! :(

2014. máj. 8. 08:44
 18/34 anonim ***** válasza:
:( sajnálom, de azért drukkolok! Egyébként azt mondta az orvos, hogy ilyenkor lehet valamit tenni? Mármint ezt a szitut megelőzni?
2014. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Igen, létezik egy vérteszt, ami kimutatja, hogy van-e bárányhimlő-ellenanyag a szervezetedben. Azt kellett volna megcsináltatni, és ha negatív, akkor beoltatni magam.

Csak egyrészt nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan összejön a baba, másrészt meg nem is tudtam, hogy ha már kétszer voltam bárányhimlős, akkor lehetek harmadszor is. :(

2014. máj. 8. 09:56
 20/34 anonim ***** válasza:

Óh, a fene enné meg...sajnálom kérdező! Egyébként azért ez az orvosok felelőssége is, mert minden fiatal nőnek ismernie kellene ezt a lehetőséget (vérteszt) még a teherbeesés előtt és felajánlani az oltást! Az éves rákszűréseken erről miért nincsen szó? Sőt a 18 éves iskolaorvosi vizsgálaton is lehetne szűrni éppenséggel...

Reméljük nem megy át a babába, kisebb az esélye, minta rózsahimlőnél..

2014. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!