Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diéta és aktív sportolás...

Diéta és aktív sportolás terhesség alatt ártalmas lehet?

Figyelt kérdés

Igazából még csak gyanítom, hogy esetleg babát várok, tesztelni csak a jövő héten fogok.

Sajnos felszaladt rám jópár kiló, és két hete kezdtem el aktívan edzeni és mellette diétázni. Ha esetleg tényleg terhes vagyok, akkor abba kell hagynom a durva edzéseket és a diétát is?

Kb 15 kiló felesleg van rajtam, ami elég sok. Ha erre a plusz 15 kilóra felszedek terhesség alatt mondjuk még 10et, akkor az utolsó 4-5 hétben meg sem fogok tudni mozdulni. :(



2014. máj. 29. 14:11
 1/6 ivilicious ***** válasza:

Igen, ártalmas, főleg az elején. én is pont akkor vettem kondibérletet, mikor meg tudtam,hogy terhes vagyok :)most csak sokat sétálok,meg néha kismama torna, de én az a típus vagyok,aki ha elkezd edzeni, tolja 2-3 órán keresztül, durván :D ami ugye nem lenne szerencsés most.

Enni meg azt edd,amit kívánsz, azért kívánod, mert van benne vmi,ami kell neki...persze mértékkel, sokszor kicsit..nekem 80kilósan olyan a cukrom,meg a vérképem, mint egy alig evős 40kilósnak :D (persze ez sem jó, csak furi )

2014. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt maximum 150-180grammos szénhidrát diétát lehet csinálni (a terhességi cukros kismamákkal is ezt csináltatják), így a kismama súlya nem nő a terhesség alatt vagyis mire megszületik a baba az anyuka a saját súlyából veszíteni fog. Ezt majd beszéld meg az orvododdal, védőnőddel.

A durva edzések kizárva. Lehet mozogni, sportolni, de ésszel, mert a túlerőltetéstől el is vetélhetsz.

2014. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat. :)

Jelenleg kizárólag fehérjét fogyasztok, semmi szénhidrátot. Akkor ezt felejtsem el, és konzultáljak inkább a továbbiakról az orvosommal?

Illetve ez a negyedik nap, hogy késik, de 2-3 napos csúszások szoktak azért lenni. Mikor tesztelhetek legkorábban? Oké, akkor durva edzések kizárva mostantól, de a diétám maradhat így addig, amíg nem csinálok tesztet? Legkésőbb a jövő hét elejére tervezem.

2014. máj. 29. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz semmi probléma, orvosilag nem indokolja semmi az abbahagyását, akkor nem, de oda kell figyelni a mozgás intenzitására, és milyenségére. Vannak gyakorlatok, amiket nem ajánlanak, amik az alhasban vérbőséget okoznak (pl hasprés kizárva, guggolás mértékkel), és kardio edzésnél is oda kell figyelni a megterhelésre, a pulzusszám nem jó, ha nagyon megugrik. Bár én óvatosságból a 12. hét végéig nagyon visszafogott lennék, illetve az voltam. A diétánál is az a kérdés, mit takar, mert ha változatosan étkezel, fehérje, zöldség, gyümölcs, kevés szénhidrát, főleg teljes kiőrlésű pékáru azaz egészségesen táplálkozol, nem hiszem, hogy gond lehet. Komoly fogyókúra nem ajánlott ilyenkor. Én is heti 3-4x edzek, kis súlyokkal erősítek3 emelgetem a 10 kilós másfél éves lányomat :), némi kardio, Réka terhes torna, semmi túlzottan megerőltető. Ch diétát kell tartanom, így nekem az adott, mivel rajtam is volt némi felesleg induláskor, így az a cél, hogy minél kevesebb jöjjön fel lehetőleg a 2. trimeszter végéigig. Eddig sikerült. :). Szerencsére ma már idejét múlt nézet, hogy a kismamának, ha nincs semmi komplikáció, feküdnie, pihennie kell a terhessége alatt.
2014. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A konkrét diéta és nagyon aktív sport tilos terhesség alatt, legfőképp az első 12 hétben.

A diétát úgy is csinálhatod hogy eszel mindent de este csak fehérjét zöldséggel, csökkented a szénhidrátot de valamennyit fogyassz csak ne este hanem mondjuk reggel.

Mozoghatsz is pl séta, vagy ha eddig futottál akkor én úgy olvastam hogy terhesen is szabad de én nem kockáztatnám. Viszont a szoba bicikli jöhet és egyéb aerob mozgások amik nem a hasizomra mennek rá.

2014. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

amíg nem tudod, hogy terhes vagy-e szerintem semmiképp ne csinálj semmi durvát, és ha kiderül, akkor beszéld meg orvossal. Nem sokkal, de valamennyivel megnövekszik a tápanyag igény, és ha pont most akarod csökkenteni a bevitt kalóriákat, az veszélyes lehet. Ha pár étkezést zöldségre/gyümölcsre cserélsz akkor már teljesen jó.

Az edzést mindenképp hanyagolni kell... séta, túrázás és light-os torna jöhet. Egyébként ha normálisan (=sokszor keveset) eszel, valószínűleg nem fogsz tovább hízni terhesség alatt! Sőt, szép lassú tempóban faraghatsz le pár kilót.

2014. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!