Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem, amiben várom a...

Kérdésem, amiben várom a segítségeteket: Babát tervezünk, ez az első hónap. A ciklusom rendszertelen sajnos. (voltam hormonvizsgálaton, ott nagyjából minden rendben volt, ciszta nincs, áprilisban voltam dokinál). Lehet baba?

Figyelt kérdés
Az általam számított peteérés alapján hétfőn-kedden kellett volna megjönnie. (5 napja késik) Lehet ez baba?Teszteltem,5 napos késésnél de negatív. Viszont 2 hete szinte folyamatosan "mindjárt megjön érzésem van", ilyet soha sem szoktam érezni. Lehetek terhes szerintetek?

2014. jún. 8. 11:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy finoman kimondtad hogy nem fog könnyen összejönni a gyerek..... Ez azért nagy bátorságra vall.
2014. jún. 8. 16:07
 12/25 anonim ***** válasza:
Félreétettél vagy félreérthetően írtam, bocsi, nem ez volt a szándékom. Akkor próbálom érthetőbben: Nincs baj azzal, ha bízol az orvosodban, de ha netán úgy alakul, hogy mégse jön össze a baba jó ideig, akkor jobban tennéd, ha majd másik orvos véleményét is meghallgatnád. Mert ezek az eredmények tényleg nem mintaértékűek...
2014. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Engem a legmenőbb főorvosok kezltek félre évekig, majd öltek majdnem meg.

Én is bíztam bennük, kár volt. Tetszik nem tetszik, nem kezelik a betegségedet.

A fájdalom a növevő, szaporódó cisztáktól van, nagy valószínűséggel és ha netán így teherbe is esel, hatalmas a vetélés kockázata.

2014. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én tettem fel a kérdést és kíváncsi voltam a véleményekre, de azt hiszem,hogy ilyet semmi jogod nincs írni, hogy hatalmas a vetélési kockázat. Ez már diagnózis!!!!!!!!! bár biztos sok orvost megjártál, de azért Te nem vagy az!

Ez olyan mintha egy rákosnak azt mondanád, hogy nagy eséllyel meg fog halni, csupán a labor eredményei alapján...

Egyébként a tesómnak is policisztás a petefészke és most várja a 3.! babáját:)

2014. jún. 8. 19:02
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem nem vagyok, bár van eü képzettségem.

De sajnos ez van. Kezleten pcos és ir-nél hatalmas a vetélési kockázat. Senkinek bántani akar, hanem segíteni.

2014. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hát azért vannak dolgok amivel jó tisztában lenni. Pl. nem kezelt porogeszteronhiánnyal nagy a vetélés kockázata. Ez igen diagnózis, amit azért sokan tudnak. PCOS-sel pedig nehezebb a teherbeesés. Ez is tény. Persze nem lehetetlen, de az esetek nagy többségében az IR, a PCOS azért mégiscsak nehezíti a teherbeesést. És igen, akinek eleve gondjai vannak, annk még nagyobb a vetélés kockázata. Ezzel nem pálcát török feletted, csak szipmlán ezt sem hagyhatod figyelmen kívül. Teljesen egészséges, tankönyvi értékekkel rendelkezőknél is megvan a vetélés kockázata. Akinél meg ciszták és pajzsmirigygondok is bezavarnakm az jó, ha még fokozottabban figyel magára.

Nem támadnak téged a válaszolók, hanem a saját tapasztaik lemondásával tanácsot próbálnak adni. Tudom, érzékeny és feszült vagy, érthető, de azért van igazság abban is, amit itt írnak – nem rossz szándékból.

2014. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nézd, én sem vagyok orvos, csak egy inzulinrezisztencias lány. Es ez bizony egy ÍR-es eredmény (terhelés hatására az eugyomori ért alá esik a cukor, vagyis: valahol0 es 120 perc között van egy marha nagy inzulin kiugrasod, csak azt nem mertek.


Nem mondom, hogy nem hozzáértő az orvosok, de hat nőgyógyász, es ez nem feltétlen az ő szakteruletuk. Ehhez endokrinologus lenne a legjobb. Es ez is saját tapasztalat.

Tudom, hogy azt szeretnéd hallani, hogy így is teherbe eshetsz (amúgy persze, igen), de a többi dolgot amiket tanácsolták, neked kell megfontolni.


Őszintén kívánom, hogy sikerüljön a baba, es ne járj úgy, mint én, hanem sokkal szerencsesbb legyél :)

(2 év múlva váltottam dokit, akkor derült ki, hogy a tiedhez elég hasonló értékek nekem (igen nem vagyok orvos!) meddőséget okozott, es meg egy év kellett, hogy terhes legyek.


Ne vedd támadásnak, amit a többiek írtak, nem bántani akartak, csak segíteni, tanácsot adni, mert esetleg ezeken a dolgokon mar atmentek

2014. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok érzékeny, sem feszült:) Progeszteron szintről pedig szó sem volt, ezt nem is értem.?!
2014. jún. 8. 19:28
 19/25 anonim ***** válasza:
Csak egy példa volt az alacsony progeszteron szint. Ahogyan példa az IR és a PCOS is a vetélés kockázatának növekedésére. Ne húzd fel magad! Csak példákkal próbáltam segíteni, de látom, kár...
2014. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Jah, igen és valóban az is kérdés, hogy nőgyógyász látta az eredményeidet vagy endokrinológus? Mert nagyon nem mindegy.
2014. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!